03.06.2023
Здоров’я Новини

В Україні хочуть створити реєстр осіб, вакцинованих від ковіду: навіщо це потрібно

Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявив, що в Україні буде створено реєстр вакцинованих від COVID-19 осіб, а також можливе запровадження електронних паспортів вакцинації від коронавірусу, повідомляє УНІАН.

Про це йдеться у відео, розміщеному на сторінці пропрезидентської партії у Facebook.

– Буде створений реєстр вакцинованих з дуже багатьох причин. По-перше – ми маємо знати кількість провакцинованих, і без реєстру це буде дуже важко створити, по-друге – ми маємо відслідковувати ускладнення, які можуть виникнути після вакцинації, по-третє – міністерство розробляє можливість видачі електронних паспортів провакцинованих, – заявив він.

Читайте також: Стало відомо, кого на Тернопільщині першими вакцинують від коронавірусу

Також Радуцький відзначив, що «міністр (охорони здоров’я Максим Степанов – авт.) пообіцяв, що вже на цьому тижні міністерство визначитись з постачальником послуги по логістиці на низьких температурах перевезення вакцин».

Вакцинація від коронавірусу в Україні

В лютому-березні Україна очікує на поставки вакцини від COVID-19.

Перша партія вакцини в рамках глобальної ініціативи COVAX становитиме 8 млн доз, яких вистачить на вакцинацію 4 млн людей (необхідно 2 дози на особу). Першочергово вакцинуватимуть медиків, людей похилого віку та тяжкохворих.

24 грудня 2020 року міністр охорони здоров’я Степанов заявив, що МОЗ відпрацьовує план щодо збільшення квоти вакцин в рамках ініціативи COVAX з 8 млн до 16 млн доз.

30 грудня Україна підписала контракт з китайською компанією Sinovac про постачання 1,9 млн доз вакцини від коронавірусу.

8 січня 2020 року глава ВООЗ Тедрос Гебреєсус заявив, що багаті країни скуповують у виробників Pfizer/BioNTech, Moderna і AstraZeneca більшість вакцин від коронавірусної хвороби.

13 січня глава МОЗ Степанов заявив, що Міністерство охорони здоров’я найближчими днями планує підписати контракти з новими компаніями-виробниками вакцини від коронавірусу.

За даними ВООЗ, у даний час на стадії доклінічних випробувань перебувають 170 експериментальних вакцин, 65 – проходять клінічні випробування, з них 15 – третій, останній етап.

Схожі пости

ТОП-5 книг про здоров’я, які варто прочитати напередодні другої хвилі коронавірусу

Долала по 200 км у день, щоб навчитися дизайну: десятикласниця з Тернопільщини представила свою колекцію на Українському тижні моди

Євгенія Цебрій

Врожай на Тернопільщині масово вражає небезпечний шкідник

Перейти до панелі інструментів