17.10.2021
Здоров’я Новини

“Хворі важкі, з ускладненнями”: у тернопільських лікарнях бракує місць з кисневими точками

У тернопільських лікарнях є місця для хворих із COVID-19, які потребують госпіталізації, однак місць з кисневими точками може забракнути. 

Про таку проблему виданню Терміново повідомив головний лікар міської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський. 

– У нас є 135 місць для COVID-пацієнтів, сьогодні таких хворих у нас 86, – розповів медик 30 вересня. – Місця у лікарні є, але немає місць з кисневими точками.  Ми готові госпіталізувати пацієнтів у важкому стані, але таких, які не потребують кисню. 

Загалом ситуація із пацієнтами COVID-19 непроста, додає Ярослав Чайківський.

– Хворі важкі, з ускладненнями, з двобічними пневмоніями і переважно вони потребують кисневого забезпечення і тривалого серйозного лікування, – зауважує він. 

Начальник міського відділу охорони здоров’я Василя Даньчака підтвердив Терміново, що проблема із забезпеченням киснем важкохворих у медзакладах міста справді є, але її намагаються вирішувати. 

– Приміром, в другій міській лікарні додатково закупляють кисневі концентратори – це теж вважається кисневою точкою, – говорить начальник управління. – Там купили 3 концентратори і ще очікують на нові. Тобто ситуація – не критична. В третій лікарні також докупили понад 15 кисневих концентраторів.

У лікарні швидкої допомоги точки виходу кисню від центрального киснепостачального балону обмежені, тому що там є важкі хворі, зауважує Василь Даньчак. 

– Але ми це питання якраз активно вивчаємо, згідно з міністерським наказом маємо забезпечити кисневими точками 80% ліжок для пацієнтів з COVID, – окреслив ситуацію начальник міського відділу охорони здоров’я.  

Станом на ранок 1 жовтня, згідно з даними Тернопільського штабу для боротьби з коронавірусом, у лікарнях Тернополя перебуває 138 хворих із COVID-19. Найбільше таких пацієнтів у лікарні швидкої допомоги – 72. У міській дитячій лікарні – 7 хворих ( 6 дітей і 1 дорослий), у міській лікарні №3 – 38 хворих, у міській лікарні №2– 21.

– Багато людей лікуються амбулаторно із легким ступенем перебігу хвороби – це 70-80% інфікованих, – зазначає Василь Даньчак. –  Але є і важкі хворі, від цього ми нікуди не дінемося. 

Начальник міського управління охорони здоров’я наголошує, щоб пацієнти, в який з’явилися симптоми хвороби, контактували зі своїм сімейним лікарем і не займалися самолікуванням. 

Нагадаємо, наприкінці серпня цього року тернопільська лікарня швидкої допомоги була переповнена хворими із COVID-19. У лікарні навіть був такий наплив пацієнтів, що медики не встигали всіх обслужити. Відтак біля медзакладу стояла черга із п’яти машин швидких. 

Схожі пости

На Тернопільщині нетверезий священник скоїв аварію. Суд дав рік умовно

Світлана Гривас

У Тернополі опівночі на вулиці знайшли трирічну дівчинку (відео)

У Німеччині надали гуманітарну допомогу обласній дитячій лікарні. Допоможіть зібрати кошти на перевезення

Євгенія Цебрій
Перейти до панелі інструментів