26.10.2020
Здоров’я Новини

“Хворі важкі, з ускладненнями”: у тернопільських лікарнях бракує місць з кисневими точками

У тернопільських лікарнях є місця для хворих із COVID-19, які потребують госпіталізації, однак місць з кисневими точками може забракнути. 

Про таку проблему виданню Терміново повідомив головний лікар міської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський. 

– У нас є 135 місць для COVID-пацієнтів, сьогодні таких хворих у нас 86, – розповів медик 30 вересня. – Місця у лікарні є, але немає місць з кисневими точками.  Ми готові госпіталізувати пацієнтів у важкому стані, але таких, які не потребують кисню. 

Загалом ситуація із пацієнтами COVID-19 непроста, додає Ярослав Чайківський.

– Хворі важкі, з ускладненнями, з двобічними пневмоніями і переважно вони потребують кисневого забезпечення і тривалого серйозного лікування, – зауважує він. 

Начальник міського відділу охорони здоров’я Василя Даньчака підтвердив Терміново, що проблема із забезпеченням киснем важкохворих у медзакладах міста справді є, але її намагаються вирішувати. 

– Приміром, в другій міській лікарні додатково закупляють кисневі концентратори – це теж вважається кисневою точкою, – говорить начальник управління. – Там купили 3 концентратори і ще очікують на нові. Тобто ситуація – не критична. В третій лікарні також докупили понад 15 кисневих концентраторів.

У лікарні швидкої допомоги точки виходу кисню від центрального киснепостачального балону обмежені, тому що там є важкі хворі, зауважує Василь Даньчак. 

– Але ми це питання якраз активно вивчаємо, згідно з міністерським наказом маємо забезпечити кисневими точками 80% ліжок для пацієнтів з COVID, – окреслив ситуацію начальник міського відділу охорони здоров’я.  

Станом на ранок 1 жовтня, згідно з даними Тернопільського штабу для боротьби з коронавірусом, у лікарнях Тернополя перебуває 138 хворих із COVID-19. Найбільше таких пацієнтів у лікарні швидкої допомоги – 72. У міській дитячій лікарні – 7 хворих ( 6 дітей і 1 дорослий), у міській лікарні №3 – 38 хворих, у міській лікарні №2– 21.

– Багато людей лікуються амбулаторно із легким ступенем перебігу хвороби – це 70-80% інфікованих, – зазначає Василь Даньчак. –  Але є і важкі хворі, від цього ми нікуди не дінемося. 

Начальник міського управління охорони здоров’я наголошує, щоб пацієнти, в який з’явилися симптоми хвороби, контактували зі своїм сімейним лікарем і не займалися самолікуванням. 

Нагадаємо, наприкінці серпня цього року тернопільська лікарня швидкої допомоги була переповнена хворими із COVID-19. У лікарні навіть був такий наплив пацієнтів, що медики не встигали всіх обслужити. Відтак біля медзакладу стояла черга із п’яти машин швидких. 

Схожі пости

Україну знову поділили на карантинні зони: два міста Тернопільської області стали “червоними”

В Україні підтвердили ще два випадки коронавірусу

У Збаражі знайшли мертвим водія таксі, якого розшукували декілька днів