26.10.2021
Новини

3D-модель Збаразького замку тепер доступна у сматфонах і з аудіогодіом

Збаразький замок відсканували та зробили 3D-модель у проєкті «Кишенькова країна». Тривимірну модель розмістять на туристичних листівках доповненої реальності, які можна буде подивитися за допомогою смартфону і розробленого туристичного додатку.

«Найкращий сувенір – це місто, яке можна взяти завжди з собою в кишеню. Запросити у подорож, привести клаптик спогаду, подарувати емоцію – сучасні технології творять неймовірне. Кишенькове місто – проєкт, який популяризує архітектуру міст через сувенірну AR-продукцію. Ми привертаємо увагу до руйнування історичних пам’яток, а усі оцифровані моделі віддаємо фахівцям для реставрації та реконструкції», – говорить команда втілювачів проекту.

«Кишенькова країна» – це наймасштабніше 3D-оцифрування об’єктів матеріальної культурної та архітектурної спадщини України за підтримки УКФ. Загалом  в рамках проекту заплановано оцифрувати  40 об’єктів архітектурної спадщини.

Мандрувати Україною можна реально або віртуально. В одній руці – смартфон, в іншій поштівка з зображенням замку, палацу, сакральної пам’ятки, а на звороті qr-код для сканування. Усі оцифровані об’єкти будуть доступні у форматі 3D-моделей та доповненої реальності на IOS та Android в додатку «Pocket City AR» з аудіогідом української та англійською мовами. Цей додаток створено для прихильників інтелектуального та інтерактивного туризму і несподіваних відкриттів культурної спадщини.

Замок може стати відкриттям для туристів. Збараж у княжу добу був одним із волосних центрів Галицько-Волинського князівства. Однак ледь не найбільше він прославився під час українсько-польської війни під проводом Богдана Хмельницького. Під мурами Збаразького замку загинув козацький полковник Станіслав Мрозовицький, а також був тяжко поранений сам Іван Богун!

Кошти на будівництво замку виділив Христофор Збаразький, однак до завершення робіт він не дожив, тож надалі за будівництвом пильнував його молодший брат. У основу архітектурного задуму замку ліг проєкт укріпленого палацу (Palazzoinfortezza) відомого італійського архітектора Вінченцо Скамоцці. Щоправда, на прохання замовника проєкт був значною мірою змінений архітектором Генріхом ван Пееном, щоб підвищити обороноздатність, який проєктував для родини Збаразьких палац у Кракові. Досі тривають суперечки, кого вважати автором проєкту.

Після смерті Збаразьких укріплений палац перейшов до Вишневецьких, за яких він ще був замком. Подальші власники перетворили його на помістя, а після того Збаразький замок мав усі шанси бути перебудованим у гімназію, та не судилось. Після ІІ Світової війни тут облаштували карцери НКВС. Сьогодні ж замок входить до національного заповідника «Замки Тернопілля».

Нагадаємо, раніше такий же проєкт реалізували у Чорткові.

 

 

 

Схожі пости

У Ланівцях шахраї видурили 250 тис. гривень у керівника сільськогосподарського підприємства

Віктор Сторожук

Через ДТП у центрі – шалений затор (фотофакт)

Марія Голді

Тримається за життя – на Тернопільщині рятують молоду дівчину, яка потрапила у жахливу ДТП

Перейти до панелі інструментів