25.04.2024
Новини

Після розслідування “Терміново” в СБУ пояснили, чому досі працюють магазини начебто заблокованої мережі В2В Jewerly

Організаторам фінансової піраміди, яких Служба безпеки України викрила на привласненні понад 250 мільйонів доларів США інвесторів, повідомлено про підозру. Про йдеться на офіційному сайті СБУ. 

Нагадаємо, 27 серпня у межах розпочатого кримінального провадження правоохоронці провели 48 обшуків у фігурантів справи. Суд наклав арешти на майнові активи зловмисників: банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно, у тому числі оформлені на підконтрольні юридичні особи.

Наразі організатору піраміди, керівнику та головному бухгалтеру повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 222, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України – вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією; шахрайство з фінансовими ресурсами; легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Двом фігурантам обрано запобіжні заходи у вигляді цілодобового домашнього арешту, розгляд запобіжного заходу бухгалтеру відбудеться 9 вересня. Тривають слідчі дії.

Як пояснюють в СБУ, магазини B2B Jewerly продовжують працювати, щоб інвестори мали можливість обміняти вже придбані сертифікати на продукцію. Проте дане пояснення є не надто переконливим, адже, як перевірили під час експерименту журналісти Терміново, у магазинах продовжують втілювати сумнівну схему і далі задіювати нових людей до участі в потенційній фінансовій піраміді. 

Коли журналістка Терміново поцікавилася ціною ювелірного вироба, її одразу ж запитали, чи зареєстрована вона у системі. 
– Якщо так, то отримаєте кешбек за придбану прикрасу від 2,5 до 4% щотижня, – повідомила продавчиня і додала, що відсоток залежить від того, з якого металу прикраса – золота чи срібла. 

Кошти, як запевнила вона, перераховуватимуть на картку або в особистий кабінет. 

Головне фото: Терміново

Перейти до панелі інструментів