“Наша зброя – слово”. Як працює поліція діалогу у Тернополі

Поліція комунікації або поліція діалогу почала працювати в Україні з 2017 року. З травня 2019 року був створений такий підрозділ при міському відділі поліції у Тернополі. Працюють представники цієї поліції на різних масових заходах. Завдання поліції діалогу: зупиняти агресивних громадян не силою, а словом.

Працівників поліції діалогу нещодавно можна було побачити у Тернопільській облдержадміністрації під час акції протесту жителів Микулинецької ОТГ, які виступали проти розташування евакуйованих з Китаю у санаторії “Медобори”. Тоді багато людей запитували, що ж це за поліція і як вона працює.

Детальніше про роботу поліції діалогу розповів начальник сектору превентивної комунікації Тернопільського міського відділу поліції Володимир Кравчук.

– Чому виникла потреба створити таку поліцію? У післяреволюційний період було багато зібрань, під час яких виникали непорозуміння, різні провокації, конфлікти, які несли за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність, – каже він. – І між громадою та працівниками поліції не було такого тісного контакту. Через те, що не було спілкування, було багато непорозумінь. Відповідно у 2017 році були створені першочегові сектори поліції діалогу, які працювали в Києві, Львові та Одесі. Вони себе позитивно зарекомендували. І у 2019 році діяльність поліції діалогу розширилася.

Основне завдання – спілкування

Поліція діалогу працює на мирних масових заходах, – акціях протесту, футбольних матчах, концертах, мітингах.

– З чого починається наша робота? Організатор повідомляє, що буде проводити акцію. Відповідно з  ним йде тісна співпраця  до моменту проведення заходу, – каже Володимир Кравчук. – Ми обговорюємо все до деталей, в якому форматі буде проводитися захід, де, яка кількість осіб буде задіяна, чи буде атрибутика, походи після цього. Основною з наших функцій є сприяння. Стаття 11 Закону України “Про Національну поліцію” говорить, що поліція є партнером громадян. Відповідно на засадах партнерства ми працюємо і хочемо, щоб такі заходи відбувалися без сюрпризів. І коли це все проговорюється, коли є тісний контакт  з організатором, ці речі можна врегульовувати. Ми не завжди працюємо на конфліктних ситуаціях, іноді потрібно допомагати інформаційно. Ми повідомляємо людям, що це за акція, куди буде рухатися колона, можемо надати першу медичну допомогу, скерувати швидку.

Несуть службу в цивільному одязі

Поліція діалогу несе службу в цивільному одязі, без зброї, спецзасобів, тільки у світлобідбивних  жилетах синього або яскраво-оранжевого кольорів.

–  Це дає можливість спілкування  з агресивними людьми. Цивільну особу вони легше сприймають, ніж озброєного працівника поліції в амуніції, – каже – каже Володимир Кравчук. – З нами йдуть більше на контакт. І я переконаний, що більшість конфліктів можна вирішити мирним шляхом, не потрібно радикальних дій.

Часто поліції діалогу доводиться бувати на перекритті доріг. Тоді людям доводиться пояснювати, що це порушення законодавства.

– Буває, що на тому ж концерті ніщо не віщує біди, але наприклад, комусь стало погано і треба відреагувати, або людина в нетверезому стані створює конфліктну ситуацію, – розповідає Володимир Кравчук. – Згідно чинного законодавства до неї можна прийняти міри фізичного впливу, застосування спецзасобів. А можна просто підійти, поспілкуватися, заспокоїти і тим згладити конфліктну ситуацію, яка виникла. Наша основна зброя – це слово. Якщо стається заворушення, поліція діалогу працює з найактивнішими, – підбурювачами конфлікту. І якщо така людина не реагує, інші працівники поліції, які забезпечують охорону громадського порядку, її вилучають. Натомість поліція діалогу серед інших роз’яснює, чому так, чому застосували силу, спезасоби. Пояснюємо, що це провокатор, він вчиняє протиправні дії, які згідно чинного законодавства підпадають під адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Запрошують на роботу

У штаті групи превентивної комунікації “Поліції діалогу” 5 чоловік. Наразі займані три посади, ще дві вакантні. Відтак кому цікава така робота, може зголошуватись.

– Які вимоги до наших працівників? Ця людина має мати освіту та досвід психолога, щоб розуміти суть поведінки і підхід до інших. Бо люди є різні і потрібно знати як спілкуватися з нарко- та алкозалежними, психічно-хворими, – каже Володимир Кравчук. – Основне, як на мене – це вміння активного слухання. Виходить так , що не завжди працівник поліції вміє правильно і до кінця вислухати громадян. А якщо не вислухати, то починаються конфлікти. Коли ми вислухаємо людину, ми можемо робити певний висновок, що саме сталося і проаналізувавши всю ситуацію, надати певні поради. Окрім того, працівник поліції діалогу має бути людиною з витримкою, внутрішнім стержнем. Адже коли є агресія, все на підвищених тонах, тут основне стриматися, не дати волю амбіціям і емоціям.  Якщо людина з таким не справляється, вона не може у нас працювати. Це має бути комунікабельна людина, яка не боїться спілкуватися  громадянами. Потрібно мати бажання служити людям, допомагати їм вирішувати ті чи інші питання. Зараз в області є позаштатні працівники поліції діалогу, з  якими ми проводимо навчання і роз’яснюємо, як себе поводити. Адже для того, щоб мінімізувати конфлікти, потрібно поговорити  людиною, послухати, що вона хоче.

Довідка

Хочете працювати у поліції діалогу, звертайтесь у Головне управління Нацполіції в Тернопільській області. Адреса: 46001 вул. Валова, 11, м. Тернопіль, Україна. Телефон: +380 (0352) 27-13-70. А також відстежуйте розділ «Вакансії» на сайті ГУНП – https://tp.npu.gov.ua.

 

About the author

trending_flat
Із кранів текла “кава і віскі” : чому тернополяни не змогли набрати чистої води перед її відключенням

Фото ванн з брудною водою, яку набрали напередодні відключення водопостачання у Тернополі, публікують користувачі соцмереж. Як тільки не називають з іронією рідину, яка тече з кранів: кавою, віскі, шампанським, фантою. Брудна вода увечері 18 травня з'являлася у різних мікрорайонах міста, пишуть у соцмережах. Тернополяни цікавляться, чому вода такої поганої якості.  Нагадаємо, у  Тернополі на два дні припинене водопостачання мікрорайонів “Сонячний”, “Аляска”, “Східний”, “Канада”, “Дружба”, “Кутківці”, “Пронятин”, “Березовиця”, а також довколишніх сіл у зв’язку з плановим промиванням водопровідних мереж і ремонтними роботами на насосних станціях та  мережах. Як повідомили у КП “Тернопільводоканал”, постачання води припиняється з 00 год 19 травня до 24 год 20 травня. Проте багато тернополян розповідають, що брудна вода почала тексти з кранів ще з 20.00 18 травня.  “Або ванну мити, або сидіти без води 2 дні” “То навіщо писати, що відключають в 00.00 год 19 травня, якщо ти […]

trending_flat
П’ятирічна Злата з Тернопільщини віддала 34 см свого волосся на перуки онкохворим дітям (відео)

Своє довге волосся заради перук для онкохворих діток вирішила підстригти 5-річна Злата Воробель із Заліщиків. Дівчинка цілий рік виношувала цю ідею і нарешті втілила її у життя.  - Якось донечка побачила по телебаченню сюжет, де дівчинка віддала своє волосся на виготовлення перук для онкохворих дітей, - пригадує мама Злати Юлія Воробель. - Тоді моя чотирирічна дитина почала розпитувати: що таке онко? Чому діткам необхідні перуки? Чому її ровесники такі бліденькі і сумні?  Ми  намагались їй все  пояснити. А згодом Златочка повідомила, що відмовляється підстригати кінчики, бо хоче відростити достатню довжину, щоб пожертвувати свою косу. На добру справу Злата віддала 34 см волосся. Заплетені дитячі кіски відправили до Львова для проєкту Hair for Share.  Як розповідає Юлія Воробель, у її доньки змалечку довге волосся, лише час від часу їй підрівнювали кінці. Проте у останній рік, відколи дитина загорілась мрією стати донором, […]

trending_flat
На Тернопільщині таксист висадив пасажирку з авто, коли вона попросила його одягнути маску

Про неприємний інцидент з водієм таксі у Теребовлі художниця Марія Ворончак написала у фейсбуці. 12 травня на автостанції жінка взяла таксі місцевої фірми “Княже”.  “Проїхавши декілька метрів, я помітила, що водій був без маски і попросила його одягнути її. Він не тільки відмовився виконати моє прохання, але розвернувся і висадив мене знову на автостанції”, - написала обурена пасажирка.  Жінку не розуміє, чому кожного разу потрібно просити таксистів одягати маски. - Чому керівництво таксі в Теребовлі не зобов'язує водіїв одягати маски при посадці пасажира? Яке право мав водій висадити мене з машини лише за те, що я попросила одягнути маску? - запитує Марія Ворончак.  Вона також просить фірму таксі розібратися з поведінкою водія.  “Відповів, що не повезе мене” Про цей випадок, як розповіла Марія Ворончак журналістці Терміново, вона одразу повідомила диспетчера служби таксі, де їй сказали, що у ситуації розберуться. Проте […]

trending_flat
“Збив і залишив помирати”: потерпіла у ДТП на Тернопільщині вимагає покарати сина поліцейського

19-річна Олена Хрещук з Тернопільщини добивається покарання винуватця ДТП, в якій вона отримала серйозні травми. Аварія сталася в серпні минулого року. Дівчина за цей час пережила дві операції, наново вчиться ходити, а водій, який є сином заступника начальника Шумського відділення Кременецького відділу поліції розгулює на волі. Про це Олена Хрещук написала на своїй сторінці в Instagram. Аналогічний пост опублікувала її мама Людмила Хрещук у фейсбуці. Матеріал містить фото з елементами насильства (ред.). “Він далі їздить на машині, мотоциклі, тракторі”  “8 місяців тому, 24 серпня  син замначальника поліції Андрій Д., житель с.Бриків Шумського району на службовому автомобілі батька збив мене і залишив саму помирати на вулиці, - написала у соцмережі Олена Хрещук. - Якби не почули люди в придорожній хаті, то не знаю, що було б зі мною до ранку. У мене внаслідок аварії вибиті зуби, перелом коліна зі зміщенням, струс […]

trending_flat
“Єдина надія – на Всевишнього і добрих людей”: на лікування Арсенка з Тернопільщини вже зібрали перший мільйон доларів 

Тисячі людей з Тернопільщини, всієї України та світу об’єдналися заради того, щоб зібрати кошти для маленького Арсена Бориса зі Скалата, в якого діагностували рідкісне захворювання СМА - спінально м’язова атрофія.  Небайдужі люди надсилають кошти на рахунки батьків хлопчика, організовують конкурси, ярмарки, розіграші, марафони, розпродажі, благодійні вечори. До доброї справи підключаються школярі, церковні парафії, волонтери, співаки, блогери, політики та підприємці. Нещодавно вдалося зібрати перший мільйон доларів на придбання ін'єкцї, яка коштує 2 млн 300 тис. доларів.  “Раніше ми думали, що це нереально...Але завдяки кожному з Вас за три місяці ми зібрали майже половину потрібної суми! Навіть не можу уявити СКІЛЬКИ людей подали нам руку допомоги ! Люди, ми щиро просим, не залишайте нас...Зустрівшись з родиною, розкажіть їм історію Арсенка... У нас єдина надія на Всевишнього і на добрих людей” , - написала у соцмрежі фейсбук мама Арсена Надія Борис.  На другий […]

trending_flat
У міськраді чекають на заяву мами залишеного у “Вікні життя” хлопчика

Інформація про те, що мама залишеного у “Вікні життя” хлопчика за кілька днів повернулася за сином, з’явилася у деяких тернопільських ЗМІ. Проте наразі офіційно цього не підтверджують ні у пологовому, ні у міськраді.  - Станом на 5 травня до нас із заявою мама не зверталася, - повідомила виданню Терміново начальниця міського управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Христина Білінська. - Офіційного листа із лікарні про появу мами ми теж не отримували.  Дітей переводять з пологового Медична директорка з дитинства та пологової роботи міської лікарні №2 Ольга Сидорчук також не підтвердила зацікавленість матері покинутим сином. Як каже вона, лікарня не займається усиновленням, відтак таких питань вона коментувати не може.  Нагадаємо, 28 квітня у "Вікні Життя", що в тернопільській міській лікарні №2, залишили здорового двотижневого хлопчика. Його назвали Володимир Великодній. А наступного дня у “Вікні життя” з’явилися ще новонароджені двійнята. Тут […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025