05.07.2020
Новини Оперативно

Тернопільські училища не добрали цьогоріч більше ста учнів

У Тернополі – недобір у заклади професійно-технічної освіти. Є спеціальності, на які взагалі не набрали учнів. Загалом, цьогоріч місцеві училища набрали на сотню дітей менше, ніж планувалось.

Про це розповіла заступниця начальниці управління освіти міськради Ірина Сум на засіданні виконкому у середу, 9 жовтня, під час розгляду питання про внесення змін зміни та доповнення до рішення виконавчого комітету міської ради від 20.03.2019 року № 280 «Про обсяг регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів на 2019-2020 навчальний рік».

– Щодо фактичного набору, якщо загальне замовлення у нас складало 1275 студентів, то заклади професійно-технічної освіти набрали 1163 студентів, що на 112 менше, ніж заплановано, – каже пані Сум. – По окремих закладах ПТО, окремих спеціальностях є фактично повністю недобір.

Зокрема, за словами Ірини Сум, «Тернопільський центр професійно-технічної освіти» не отримав жодної заяви на такі спеціальності: “Оператор поштового зв’язку”, “Оператор електрозв’язку” та “Кравець-закрійник”. А “Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму” не набрало студентів на спеціальність “Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття”, “Взуттьовик з ремонту взуття”.

Тернопільське ВПУ №4 не набрало студентів на кілька спеціальностей, зокрема на
“Адміністратора”, “Оператора з обробки інформації та програмного забезпечення”, “Столяра (виробництво художніх меблів)” та ін. Загалом тут не добрали 77 дітей.

-У «Тернопільському вищому професійному училищі технологій та дизайну» єдина спеціальність, на яку вони не набрали, це – лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу аналізу, – додає пані Сум. – Загалом вже другий рік поспіль в цьому закладі на цю спеціальність діти не йдуть. І загалом різниця по цьому закладу у мінус 23 студентів.

По інших закладах такої проблеми немає, додала посадовиця. Відтак і виникла необхідність у погодженні виконкомом проекту рішення відповідно до фактичної кількості учнів, студентів.

– Що стосується закладів професійно-технічної освіти, то тут іде скорочення майстрів виробничого навчання, – каже Ірина Сум. – Але вони мимоволі скорочуються. Тобто, у березні ми прийняли рішення про ті обсяги, про які вони просили – ми їм надали можливість на ці спеціальності набирати. Але десь є проблеми, можливо з недостатньою профорієнтаційною роботою або іншими чинниками, що діти на дані спеціальності не пішли.

Ваш коментар

Схожі пости

Барна спростував свою причетність до “дерибану” землі Міністерства оборони

Наталя Павлусик

“Все було як під гіпнозом”. У мами одного з постраждалих від вибуху газу в Угринові шахраї виманили 365 тисяч гривень

Євгенія Цебрій

У Збаражі одягнули дерева у вишиванки

Євгенія Цебрій