Туалетний скандал у Бучацькій школі: чим все закінчилося?

Після порушення на сайті “Терміново” проблеми з туалетом у Бучацькій школі в обласному управлінні освіти проводили селекторну нараду з керівниками районних відділів освіти. Говорили про використання коштів, а це понад 7 млн грн, які виділили з держбюджету на шкільні вбиральні. Там часом у Бучацькій школі школі обіцяють зробити перегородки в туалеті. 

Нагадаємо, про туалет у Бучацької ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів, який не відповідає державним стандартам, написав напередодні 1 вересня у соцмережі “Фейсбук” батько п’ятикласниці Олег Кулик. З його слів дівчинка не хоче навчатися в цій школі, бо там туалети без перегородок. Відповідно діти соромляться користуватися таким туалетом.  

“Право на приватність є базовим правом людини. А питання облаштування шкільного туалету – це не тільки питання санітарних норм, а передусім питання людської гідності, адже шкільні туалети потенційно є простором шкільного цькування”, – наголошує Олег Кулик. 

Статтю на сайті “Терміново” “Донька не хоче йти до школи через туалет без перегородок”. На шкільні вбиральні області – 7 млн грн, а подекуди діти досі без умов” активно обговорювали у соцмережах. Адже відсутність перегородок у школі є не лише естетичною, а й психологічною проблемою. Як повідомляли користувачі соцмереж, Бучацька школа не єдина з такою проблемою. До того ж у області ще є школи, де вбиральня взагалі на вулиці. Фото такої вбиральні у Малоходачківській ЗОШ I-III ступенів надіслала читачка Світлана.

За словами жінки, у такий туалет ходила ще її мама. Там просто діри в бетоні і все. 

“Образливо чути, що навколо школи піднявся шум”

Навчальний рік розпочався , чи вже вирішили проблему із перегородками у вбиральні, журналістка “Терміново” запитала директорку Бучацької ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів Марію Беринду. 

– Вже все сплановано, складений кошторис, є бригада, яка буде це робити. Тільки чекаємо, щоб перерахували кошти, – каже вона. – У нас був старший майстер ремдільниці, ми разом походили, подивилися. Але йшлося про те, що вже як щось робити, то зробити “під євро”. Хочемо зробити перегородки і трохи окультурити туалет, плитку покласти. У серпні на Жизномирську школу виділили кошти, а ми наступні. 

У старшій школі є перегородки у туалетах, нема лише в молодшій на другому поверсі, зауважує директорка і додає, що їй образливо чути, що навколо її школи піднявся такий шум. 

– У туалетах чисто, прибрано, нема жодних запахів. Поїхати по селах, подивитися, які є туалети, не тільки в нашому районі… Тут у нас чистенько, жінки все прибирають. Якби людина сиділа і нічого не робила… Але як кажуть, нема зле, аби не вийшло на краще… Може таким чином нашу проблему почують. Пішов поштовх…

Марія Беринда додає, що 5 років тому силами батьків та вчителів у шкільних вбиральнях поміняли труби, встановили нові підлогові унітази – “чаші Генуя”, залишилося тільки зробити перегородки . 

– Є всякі діти, є шкірні хвороби. Це школа, де багато дітей, тому такі унітази якраз підходять для такого закладу, – зауважує директорка. 

Марія Беринда каже, що працює у цій школі 40 років, 20 з них директоркою і хоче відзначити позитиви школи. 

– Колектив тут здоровий, нормальний, наші діти прославили школу в Україні і за межами, ми входимо в трійку кращих у районі, наші випускники допомагають школі, – встановили вікна, вхідні двері, зробити утеплення, ремонти у класах, – каже вона.

Це проблема не лише Бучацької школи 

Цього року на внутрішні вбиральні у школах виділили кошти на районні та об’єднані територіальні громади. З державного бюджету область на це отримала понад 7 млн грн. Використання цих коштів – на відповідальності місцевих органів влади, коментувала у попередній публікації начальниця обласного управління освіти і науки Ольга Хома. Після того, як батько школярки підняв проблему вбиральні у Бучацькій школі, в обласному управлінні освіти і науки була проведена селекторна нарада щодо використання коштів з державного бюджету. 

– У Тернопільській області фактично усі навчальні заклади забезпечені внутрішніми вбиральнями, де-не-де їх нема. Але це пов’язано не так з тим, що не було фінансування. Там треба було робити проектно-кошторисну документацію, адже вода не була підведена і багато інших комунікацій, які мали б бути для того, щоб робити внутрішню вбиральню. Там виходили дорогі роботи і місцеві органи влади не дуже звертали на це увагу, – каже Ольга Хома. – Тому ми найперше наголосили на те, щоб хто отримував кошти, звернули увагу на перегородки у внутрішніх туалетах. Таку проблему озвучив один батько, але якщо говорити відверто, то такі навчальні заклади ми маємо не тільки в Бучацькому районі. Як пишуть батьки у соцмережах, такі школи є навіть у Тернополі.  І навіть у тих школах, де зробили капремонти. Чомусь місцеві органи влади не зважають на те, що у внутрішніх вбиральнях мають бути саме кабінки. Ми на це наголошували. Наприклад, ми виділяли кошти на опорні навчальні заклади, там робили внутрішні та зовнішні ремонти. І от я була в одній з таких шкіл, де не було перегородок. Зараз вони це зробили. Але виходить, що ми маємо їхати безпосередньо в кожну школу і показати пальцем, що там має бути перегородка.  

На селекторній нараді проблему обговорили із заступниками голів райдержадміністрацій, начальниками районних відділів освіти. 

– Ми говорили про те, що перегородки між туалетними сидіннями не так вже й дорого, – каже пані Хома. – Приміром, за нашими підрахунками, три перегородки і дверки з тирсоплити, я не кажу, що це має бути метал, обійдуться у 5 тис грн. Це для великого туалету. А є туалети менші. Це є не є великі кошти. 

Читайте також: У Теребовлі похвалились перегородкою в шкільному туалеті. У соцмережах жартують, що це “архітектура віку”

А які туалети у школах, де навчаєтесь ви чи ваші діти? Фото вбиралень без перегородок , або таких, які розташовані на вулиці,  завантажуйте у коментарях до статті. Вказуйте номер школи, у якому місті чи селі вона розташована.

About the author

trending_flat
Із кранів текла “кава і віскі” : чому тернополяни не змогли набрати чистої води перед її відключенням

Фото ванн з брудною водою, яку набрали напередодні відключення водопостачання у Тернополі, публікують користувачі соцмереж. Як тільки не називають з іронією рідину, яка тече з кранів: кавою, віскі, шампанським, фантою. Брудна вода увечері 18 травня з'являлася у різних мікрорайонах міста, пишуть у соцмережах. Тернополяни цікавляться, чому вода такої поганої якості.  Нагадаємо, у  Тернополі на два дні припинене водопостачання мікрорайонів “Сонячний”, “Аляска”, “Східний”, “Канада”, “Дружба”, “Кутківці”, “Пронятин”, “Березовиця”, а також довколишніх сіл у зв’язку з плановим промиванням водопровідних мереж і ремонтними роботами на насосних станціях та  мережах. Як повідомили у КП “Тернопільводоканал”, постачання води припиняється з 00 год 19 травня до 24 год 20 травня. Проте багато тернополян розповідають, що брудна вода почала тексти з кранів ще з 20.00 18 травня.  “Або ванну мити, або сидіти без води 2 дні” “То навіщо писати, що відключають в 00.00 год 19 травня, якщо ти […]

trending_flat
П’ятирічна Злата з Тернопільщини віддала 34 см свого волосся на перуки онкохворим дітям (відео)

Своє довге волосся заради перук для онкохворих діток вирішила підстригти 5-річна Злата Воробель із Заліщиків. Дівчинка цілий рік виношувала цю ідею і нарешті втілила її у життя.  - Якось донечка побачила по телебаченню сюжет, де дівчинка віддала своє волосся на виготовлення перук для онкохворих дітей, - пригадує мама Злати Юлія Воробель. - Тоді моя чотирирічна дитина почала розпитувати: що таке онко? Чому діткам необхідні перуки? Чому її ровесники такі бліденькі і сумні?  Ми  намагались їй все  пояснити. А згодом Златочка повідомила, що відмовляється підстригати кінчики, бо хоче відростити достатню довжину, щоб пожертвувати свою косу. На добру справу Злата віддала 34 см волосся. Заплетені дитячі кіски відправили до Львова для проєкту Hair for Share.  Як розповідає Юлія Воробель, у її доньки змалечку довге волосся, лише час від часу їй підрівнювали кінці. Проте у останній рік, відколи дитина загорілась мрією стати донором, […]

trending_flat
На Тернопільщині таксист висадив пасажирку з авто, коли вона попросила його одягнути маску

Про неприємний інцидент з водієм таксі у Теребовлі художниця Марія Ворончак написала у фейсбуці. 12 травня на автостанції жінка взяла таксі місцевої фірми “Княже”.  “Проїхавши декілька метрів, я помітила, що водій був без маски і попросила його одягнути її. Він не тільки відмовився виконати моє прохання, але розвернувся і висадив мене знову на автостанції”, - написала обурена пасажирка.  Жінку не розуміє, чому кожного разу потрібно просити таксистів одягати маски. - Чому керівництво таксі в Теребовлі не зобов'язує водіїв одягати маски при посадці пасажира? Яке право мав водій висадити мене з машини лише за те, що я попросила одягнути маску? - запитує Марія Ворончак.  Вона також просить фірму таксі розібратися з поведінкою водія.  “Відповів, що не повезе мене” Про цей випадок, як розповіла Марія Ворончак журналістці Терміново, вона одразу повідомила диспетчера служби таксі, де їй сказали, що у ситуації розберуться. Проте […]

trending_flat
“Збив і залишив помирати”: потерпіла у ДТП на Тернопільщині вимагає покарати сина поліцейського

19-річна Олена Хрещук з Тернопільщини добивається покарання винуватця ДТП, в якій вона отримала серйозні травми. Аварія сталася в серпні минулого року. Дівчина за цей час пережила дві операції, наново вчиться ходити, а водій, який є сином заступника начальника Шумського відділення Кременецького відділу поліції розгулює на волі. Про це Олена Хрещук написала на своїй сторінці в Instagram. Аналогічний пост опублікувала її мама Людмила Хрещук у фейсбуці. Матеріал містить фото з елементами насильства (ред.). “Він далі їздить на машині, мотоциклі, тракторі”  “8 місяців тому, 24 серпня  син замначальника поліції Андрій Д., житель с.Бриків Шумського району на службовому автомобілі батька збив мене і залишив саму помирати на вулиці, - написала у соцмережі Олена Хрещук. - Якби не почули люди в придорожній хаті, то не знаю, що було б зі мною до ранку. У мене внаслідок аварії вибиті зуби, перелом коліна зі зміщенням, струс […]

trending_flat
“Єдина надія – на Всевишнього і добрих людей”: на лікування Арсенка з Тернопільщини вже зібрали перший мільйон доларів 

Тисячі людей з Тернопільщини, всієї України та світу об’єдналися заради того, щоб зібрати кошти для маленького Арсена Бориса зі Скалата, в якого діагностували рідкісне захворювання СМА - спінально м’язова атрофія.  Небайдужі люди надсилають кошти на рахунки батьків хлопчика, організовують конкурси, ярмарки, розіграші, марафони, розпродажі, благодійні вечори. До доброї справи підключаються школярі, церковні парафії, волонтери, співаки, блогери, політики та підприємці. Нещодавно вдалося зібрати перший мільйон доларів на придбання ін'єкцї, яка коштує 2 млн 300 тис. доларів.  “Раніше ми думали, що це нереально...Але завдяки кожному з Вас за три місяці ми зібрали майже половину потрібної суми! Навіть не можу уявити СКІЛЬКИ людей подали нам руку допомоги ! Люди, ми щиро просим, не залишайте нас...Зустрівшись з родиною, розкажіть їм історію Арсенка... У нас єдина надія на Всевишнього і на добрих людей” , - написала у соцмрежі фейсбук мама Арсена Надія Борис.  На другий […]

trending_flat
У міськраді чекають на заяву мами залишеного у “Вікні життя” хлопчика

Інформація про те, що мама залишеного у “Вікні життя” хлопчика за кілька днів повернулася за сином, з’явилася у деяких тернопільських ЗМІ. Проте наразі офіційно цього не підтверджують ні у пологовому, ні у міськраді.  - Станом на 5 травня до нас із заявою мама не зверталася, - повідомила виданню Терміново начальниця міського управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Христина Білінська. - Офіційного листа із лікарні про появу мами ми теж не отримували.  Дітей переводять з пологового Медична директорка з дитинства та пологової роботи міської лікарні №2 Ольга Сидорчук також не підтвердила зацікавленість матері покинутим сином. Як каже вона, лікарня не займається усиновленням, відтак таких питань вона коментувати не може.  Нагадаємо, 28 квітня у "Вікні Життя", що в тернопільській міській лікарні №2, залишили здорового двотижневого хлопчика. Його назвали Володимир Великодній. А наступного дня у “Вікні життя” з’явилися ще новонароджені двійнята. Тут […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025