08.12.2021
Місто Мандри Новини

На День міста у Центрі Тернополя можна було побачити графиню Сенявську і князя Острозького

Колишню господиню Тернополя графиню Сенявську, власника міста князя Констянтина Острозького на коні, козаків, турків та багато інших історичних персонажів тернополяни могли бачити під час театралізованої екскурсії містом “Тарнополь: вже або ніколи…”.  Екскурсія з нагоди Дня міста 28 серпня зібрала сотні людей. Усі вони разом з екскурсоводом Оксаною Ленчук, яка була у образі графині Гелени Ельжбети Сенявської, поринули в історичне минуле Тернополя.

Екскурсія біля туристично-інформаційного центру на вул. Грушевського розпочалася із несподіванки. Хтось раптом вигукнув : “Школа горить! Школа горить”. І всі побігли через дорогу до школи № 3, звідки котились клуби диму, з якого з’явився дух графині разом з її блазнем. Спершу графиня Сенявська, яка була в чистилищі майже 300 років, не могла зрозуміти, де вона. Сучасні будівлі, автомобілі, люди з гаджетами її дивували. Коли ж запитала людей, в якому вона місті, всі вигукнули, що в Тернополі.

– Тарнополь! – вигукнула графиня. – Колись я була тут господинею.  

За її словами, там де зараз розташована школа № 3, було Збаразьке передмістя. Далі графиня разом з глядачами вирушає на екскурсію містом, під час якої розповідає про його історію. Водночас можна побачити театралізовані постановки за участю персонажів з різних історичних періодів. 

Цікаво, що під час відтворення подій 1843 року, коли міщани хотіли викупити  Тернопіль у власника шляхтича Тадеуша Туркула, можна було побачити заступника міського голови Леоніда Бицюра. Він зіграв роль тернополянина, який хотів викупити місто . 

Загалом у постановці екскурсії задіяно понад 40 осіб, повідомив директор КП “Туристично-інформаційний центр м. Тернополя” Тарас Ковальчук.  

– Акторами є звичайні тернополяни. Дехто з них відгукнувся на наш клич через соцмережі, є ті люди, з ким ми вже співпрацювали раніше, – каже він. – Також є представники громадських організацій, які займаються історичними реконструкціями. 

Підготовка екскурсії тривала більше двох місяців. 

– Оскільки тернополянам дуже сподобалася театралізована екскурсія “1540”, присвячена першій письмовій згадці про місто, ми запланували, що 28 серпня обов’язково повторимо екскурсію, але в іншому форматі, – каже Тарас Ковальчук. – Сьогодні екскурсія за іншим сценарієм, з іншими дійовими особами, з іншими періодами. Відповідно будемо дивувати всіх по-новому. Минулого разу екскурсія закінчилася тим, що екскурсовода вбили. Цього разу екскурсоводом буде дух, який з’явиться з диму, буде вести екскурсію і потім в димі зникне. 

Костюмовані екскурсії у Тернополі проводять цього року вперше. 

– Минулого року ми проводили колективні екскурсії містом, на верхівку та у підземелля Катедри, – каже пан Ковальчук. – Тоді теж було багато відвідувачів і там ми отримали досвід, як проводити екскурсії з великою кількістю людей. 

Проект соціальний, тому безкоштовний для всіх. Під час екскурсії кожен може добровільно внести кошти і їх, як показав досвід минулого разу, достатньо для того, щоб покрити видатки на організацію екскурсії.

Схожі пости

Тернопільщиною розгулює смерч, кілометровий стовп пилу сягає неба (відео)

Рятувальники попереджають про очікуване ускладнення руху через погіршення погодних умов

На Тернопільщині від переохолодження помер пенсіонер

Перейти до панелі інструментів