Пройшов кілометр на одній нозі: ветеран війни Руслан Пелехатий після протезування працює у поліції

Руслан Пелехатий

Бойовий шлях, відновлення після важкого поранення та створення ветеранського простору – історія Руслана, захисника України, який після ампутації ноги продовжує служити в лавах Національної поліції.

Перший бій та випробування війною

“Перший вихід, перший бій, я думаю, пам’ятає дуже чітко кожен боєць”, – розпочинає свою розповідь Руслан. Влітку 2023 року він у складі полку “Сафарі” бригади “Лють” вирушив на південь Бахмута для участі в контрнаступальних операціях, повідомляє Національна поліція.

Підрозділ здійснював штурмові дії в напрямку населених пунктів Кліщіївка, Андріївка, Курдюмівка. Під час бойових зіткнень противник застосовував майже весь доступний арсенал: важкі кулемети “Утьос”, реактивні системи залпового вогню “Град”, міномети різних калібрів, танки, та навіть некеровані ракети з гелікоптерів.

“По наших позиціях прилетіло в загальній кількості близько 180 снарядів”, – згадує ветеран. Під час одного з бойових виходів у жовтні 2023 року після двох діб на позиціях та відбиття двох ворожих штурмів, Руслан отримав поранення.

“На півдорозі в один момент побачив спалах біля лівої ноги і поштовх в сторону. Я відразу впав і зрозумів, що сталося – я наступив на протипіхотну міну,” – розповідає боєць.

У критичний момент спрацював закладений під час навчань алгоритм дій. Руслан дістав з підсумка турнікет, наклав його на поранену ногу. Побратими допомогли правильно затягнути джгут, зняли взуття та забинтували травмовану кінцівку.

Опираючись на плечі товаришів, поранений подолав близько кілометра на одній нозі, розуміючи, що час дії турнікета обмежений і потрібно якнайшвидше дістатися до медичного закладу.

Читайте також: “Взірець незламності та нескореності”: ветеран війни та поліцейський з Тернопільщини став “Людиною року-2024”

Ампутація та реабілітація

“По прибуттю в лікувальний заклад я зрозумів, що ногу мені однозначно ампутують,” – згадує Руслан. Після операції його перевезли спочатку до Дніпра, а потім евакуаційним поїздом до Тернополя, де провели кілька додаткових операцій.

Процес протезування тривав близько двох місяців. Саме на етапі реабілітації до Руслана зателефонував колишній керівник з поліції Сергій Зюбаненко: “Руслан, досить вже лежати, давай до нас повертайся на роботу”.

Створення ветеранського простору

Ідея ветеранського простору в структурі Національної поліції виникла нещодавно після обговорення проблем ветеранів з керівництвом головного управління. “Створення ветеранського простору для мене означає, що в нас є можливість допомагати ветеранам. Допомагати не тільки тим, хто працює в системі Нацполіції чи МВС – до нас можуть звернутися і ветерани Збройних Сил, яким також потрібна підтримка”, – пояснює Руслан.

Соціалізація через спорт

Сьогодні ветеранський простір працює над соціалізацією колишніх військових через спортивні та культурно-масові заходи, намагаючись залучати їх до різних активностей. “Залишається тільки від самих ветеранів це бажання – бажання брати участь, бажання активізуватись і повертатись назад у суспільство”, – наголошує Руслан.

Команда активно шукає ветеранів з пораненнями, щоб вони долучались до спільноти. В планах – створення футбольної команди з ампфутболу для осіб з односторонньою ампутацією нижніх кінцівок, а також організація команди з волейболу сидячи. “Є тренери, які готові працювати, потрібні охочі ветерани”, – додає Руслан.

Незламний дух

“Їх не змогла зламати війна, їх не змогло зламати важке поранення,” – з повагою говорить Руслан про побратимів-ветеранів. “Суспільство не повинно забувати про ветеранів, про ту роботу, яку вони зробили, про ті жертви, на які вони пішли. Ці люди є дійсно незламні духом. Наше завдання – тільки підтримати таких людей”.

Історія Руслана – яскравий приклад того, як після важких випробувань, повернення до мирного життя може бути не лише процесом відновлення, але й можливістю допомагати іншим, хто пройшов схожий шлях.

Раніше “Терміново” уже розповідало про його колегу по службі, також ветерана Назара Вікторовського, який після ампутації працює у поліції. Він майже добу пролежав під завалами у Часовому Ярі, а зараз  знайшов себе у мирному житті та продовжує приносити величезну користь людям.

About the author

шашлики
trending_flat
Відпочинок на природі: як посмажити шашлики і не порушити закон

Літо —  час відпочинку та пікніків на природі. Але перш ніж розпалити багаття, переконайтеся, що це не заборонено. Де це робити можна, а де ні і яка відповідальність чекає на порушників — розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД). Де заборонено розводити багаття у лісі під час пожежонебезпечного періоду — поза спеціальними місцями у заповідниках ближче ніж за 30 м до будівель і споруд у дворах, парках, скверах — без спеціально обладнаних місць в інших заборонених законом зонах. Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки Адміністративна: - за порушення в лісі — штраф від 1530 до 4590 грн - у населеному пункті— від 340 до 1360 грн. Кримінальна: якщо сталося займання з майновою шкодою у великому розмірі чи шкодою здоров’ю — штраф від 17 000 до 68 340 грн, або  виправні  роботи на строк до двох років або до 3 […]

монети
trending_flat
Замку на Тернопільщині передали скіфські наконечники та монети XVII ст

Київська митниця віддала до музеїв нову партію історичних артефактів. Серед них - скіфські наконечники стріл, які датуються V-IV століттями до нашої ери, та старовинні монети XVII століття. Скіфські наконечники передали до Бережанського краєзнавчого музею, повідомляє Київська митниця. Монети - драйпелькери та півтораки XVII століття - поповнили колекцію Державного історико-архітектурного заповідника "Межибіж". Відвідувачі зможуть побачити ці унікальні речі у замковому ансамблі XIV-XVI століття на Хмельниччині та у замку Синявських на Тернопільщині. Всі артефакти повернули у власність держави за рішенням суду. Розподіл культурних цінностей до музеїв відбувається за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури України. Після офіційної передачі музейники відвідали внутрішню лабораторію Київської митниці. Митниця планує створити електронну бібліотеку оцифрованих культурних цінностей, які врятували від вивезення з України. Серед уже збережених артефактів - старовинні ікони, стародруки, фосилії, монети, трипільський посуд, давня зброя, амоніти та прикраси.

отруєння грибами
trending_flat
Віддали мамі дітей з Копичинців, які отруїлись грибами

Суд постановив повернути багатодітній матері з Копичинців шістьох дітей, які понад пів року перебували у закладах соціального захисту. Рішення стосується п'яти дітей, що вижили після отруєння дикорослими грибами, та немовляти, яке грибів не вживало. Як повідомляє видання "20 хвилин", судові дебати щодо долі дітей тривали понад пів року. Весь цей час шість дітей віком від одного до 17 років проживали у спеціалізованих закладах. Трагедія у жовтні 2024 року Багатодітна родина отруїлася дикорослими грибами у жовтні 2024 року. За інформацією Копичинецької міськради, жінка має вісьмох дітей віком від 1 до 17 років. Семеро дітей із родини, співмешканець жінки та малолітня родичка співмешканця вживали гриби 27 жовтня. Увечері того дня їхнє самопочуття погіршилося, проте до медиків вони звернулися лише 30 жовтня. Мати та немовля грибів не вживали. Четверо загиблих За життя родини боролися медики Тернопільської обласної лікарні, Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" […]

Іванна Кліценко
trending_flat
У ДТП трагічно загинула лікарка з Тернополя

У жахливій дорожньо-транспортній пригоді 10 липня трагічно загинула лікарка-інтерн Іванна Кліценко з Тернополя. Дівчина щойно повернулася з подорожі до Парижа, про яку так довго мріяла. Про смерть молодої лікарки повідомила клініка професора Стефана Хміля у Тернополі, де працювала Іванна. Колектив медичного центру глибоко шокований цією втратою. Іванна Кліценко проходила стажування в клініці та мріяла стати акушер-гінекологом. Колеги описують її як працьовиту, відповідальну та натхненну людину, яка вкладала душу в роботу. "Усміхнена, мила, спокійна, працьовита, вродлива, лагідна і завжди привітна. Її щиро любили і поважали всі — студенти, пацієнти, колеги", - йдеться в повідомленні клініки. Молода лікарка недавно здійснила свою мрію - побувала в Парижі. Фото та відео з подорожі надихали її колег та друзів. Дівчина була щасливою та закоханою. "Вона була світлом у нашому колективі. Її доброта, щирість, товариськість і завжди тепла усмішка — залишаться в пам'яті кожного з нас", […]

trending_flat
У начальника Тернопільської ОВА з’явився новий радник з питань безпеки

У начальника ОВА Тернопільської області з'явився новий радник з питань безпеки та підготовки населення до національного спротиву. Цю посаду на громадських засадах очолив Вадим Ластовицький - полковник та начальник професійного коледжу з військовою підготовкою. Вадим Ластовицький керує Тернопільським професійним коледжем з посиленою військовою та фізичною підготовкою, який розташований у Збаражі. Про призначення розповів В'ячеслав Негода. Основні завдання нового радника стосуються організації роботи обласного центру підготовки населення до національного спротиву. Він займатиметься розробкою та впровадженням заходів з оборонної підготовки жителів області. Під час зустрічі обговорили питання співпраці з комунальною установою Тернопільської обласної ради "Тернопільський обласний центр підготовки населення до національного спротиву". Важливим напрямком роботи стане виконання програми заходів з територіальної оборони. План дій включає проведення навчань, тренувань та вишколів для цивільного населення. Такі заходи мають підвищити готовність жителів області до можливих загроз та навчити основам самозахисту. Призначення нового радника має посилити […]

trending_flat
Помер колишній начальник Кременецького районного відділу Пенсійного фонду України Костянтин Макаренко

Відійшов до вічності колишній начальник  Кременецького районного відділу Пенсійного фонду України в Тернопільській області Костянтин Макаренко. Про це повідомили на сторінці установи у фейсбуці. "Колектив працівників Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області з великим жалем і смутком висловлює щирі співчуття рідним та близьким з приводу смерті – МАКАРЕНКА КОСТЯНТИНА ПЕТРОВИЧА, начальника Кременецького районного відділу Пенсійного фонду України в Тернопільській області (1994-1997) Вічна та світла пам’ять про Костянтина Макаренка назавжди залишиться в серцях його рідних, близьких, друзів та колег," - йдеться у повідомленні. Раніше "Терміново" також повідомляло, що помер працівник ТНПУ Михайло Петрович Непийвода.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025