Пройшов кілометр на одній нозі: ветеран війни Руслан Пелехатий після протезування працює у поліції

Руслан Пелехатий

Бойовий шлях, відновлення після важкого поранення та створення ветеранського простору – історія Руслана, захисника України, який після ампутації ноги продовжує служити в лавах Національної поліції.

Перший бій та випробування війною

“Перший вихід, перший бій, я думаю, пам’ятає дуже чітко кожен боєць”, – розпочинає свою розповідь Руслан. Влітку 2023 року він у складі полку “Сафарі” бригади “Лють” вирушив на південь Бахмута для участі в контрнаступальних операціях, повідомляє Національна поліція.

Підрозділ здійснював штурмові дії в напрямку населених пунктів Кліщіївка, Андріївка, Курдюмівка. Під час бойових зіткнень противник застосовував майже весь доступний арсенал: важкі кулемети “Утьос”, реактивні системи залпового вогню “Град”, міномети різних калібрів, танки, та навіть некеровані ракети з гелікоптерів.

“По наших позиціях прилетіло в загальній кількості близько 180 снарядів”, – згадує ветеран. Під час одного з бойових виходів у жовтні 2023 року після двох діб на позиціях та відбиття двох ворожих штурмів, Руслан отримав поранення.

“На півдорозі в один момент побачив спалах біля лівої ноги і поштовх в сторону. Я відразу впав і зрозумів, що сталося – я наступив на протипіхотну міну,” – розповідає боєць.

У критичний момент спрацював закладений під час навчань алгоритм дій. Руслан дістав з підсумка турнікет, наклав його на поранену ногу. Побратими допомогли правильно затягнути джгут, зняли взуття та забинтували травмовану кінцівку.

Опираючись на плечі товаришів, поранений подолав близько кілометра на одній нозі, розуміючи, що час дії турнікета обмежений і потрібно якнайшвидше дістатися до медичного закладу.

Читайте також: “Взірець незламності та нескореності”: ветеран війни та поліцейський з Тернопільщини став “Людиною року-2024”

Ампутація та реабілітація

“По прибуттю в лікувальний заклад я зрозумів, що ногу мені однозначно ампутують,” – згадує Руслан. Після операції його перевезли спочатку до Дніпра, а потім евакуаційним поїздом до Тернополя, де провели кілька додаткових операцій.

Процес протезування тривав близько двох місяців. Саме на етапі реабілітації до Руслана зателефонував колишній керівник з поліції Сергій Зюбаненко: “Руслан, досить вже лежати, давай до нас повертайся на роботу”.

Створення ветеранського простору

Ідея ветеранського простору в структурі Національної поліції виникла нещодавно після обговорення проблем ветеранів з керівництвом головного управління. “Створення ветеранського простору для мене означає, що в нас є можливість допомагати ветеранам. Допомагати не тільки тим, хто працює в системі Нацполіції чи МВС – до нас можуть звернутися і ветерани Збройних Сил, яким також потрібна підтримка”, – пояснює Руслан.

Соціалізація через спорт

Сьогодні ветеранський простір працює над соціалізацією колишніх військових через спортивні та культурно-масові заходи, намагаючись залучати їх до різних активностей. “Залишається тільки від самих ветеранів це бажання – бажання брати участь, бажання активізуватись і повертатись назад у суспільство”, – наголошує Руслан.

Команда активно шукає ветеранів з пораненнями, щоб вони долучались до спільноти. В планах – створення футбольної команди з ампфутболу для осіб з односторонньою ампутацією нижніх кінцівок, а також організація команди з волейболу сидячи. “Є тренери, які готові працювати, потрібні охочі ветерани”, – додає Руслан.

Незламний дух

“Їх не змогла зламати війна, їх не змогло зламати важке поранення,” – з повагою говорить Руслан про побратимів-ветеранів. “Суспільство не повинно забувати про ветеранів, про ту роботу, яку вони зробили, про ті жертви, на які вони пішли. Ці люди є дійсно незламні духом. Наше завдання – тільки підтримати таких людей”.

Історія Руслана – яскравий приклад того, як після важких випробувань, повернення до мирного життя може бути не лише процесом відновлення, але й можливістю допомагати іншим, хто пройшов схожий шлях.

Раніше “Терміново” уже розповідало про його колегу по службі, також ветерана Назара Вікторовського, який після ампутації працює у поліції. Він майже добу пролежав під завалами у Часовому Ярі, а зараз  знайшов себе у мирному житті та продовжує приносити величезну користь людям.

About the author

шантаж
trending_flat
Підлітки під прицілом: як штучний інтелект стає зброєю онлайн-злочинців

Українських підлітків шантажують сексуальним контентом, згенерованим штучним інтелектом. Наразі з такою проблемою стикнулися близько 3% дітей, але з розвитком технологій ця кількість може зростати. Загалом кожна третя дитина в Україні стикалася з ризиками сексуального насильства у мережі. Про нові загрози та як їм запобігти, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю. Третина дітей стикалася з насильством в інтернеті Кожна третя українська дитина за останній рік стикалася з ситуаціями, пов’язаними з ризиками сексуального насильства або експлуатації в онлайн-просторі. Про це повідомила директорка агенції Proinsight Lab Ольга Овчар під час презентації результатів дослідження в Медіацентрі Україна. Найпоширенішими виявилися ситуації, пов’язані з отриманням повідомлень із сексуальним підтекстом, спробами зустрічей незнайомців із дітьми в реальному житті, отриманням фото або відео чужого оголеного тіла, а також проханнями надіслати інтимні зображення. Штучний інтелект допомагає зловмисникам Також за результатами дослідження, понад 3% українських підлітків стикалися з використанням сексуального […]

пральна машинка
trending_flat
Як врятувати пральну машинку від цвілі: треба натиснути лише дві кнопки

Пральні машини часто стають домівкою для плісняви через регулярне використання та постійну вологість усередині барабана. Це призводить не лише до неприємного запаху, але й може негативно впливати на якість прання вашої білизни. Та мало хто знає, що кожна пральна машина має вбудовану функцію самоочищення, яка може врятувати ваш пристрій без використання дорогих хімічних засобів. Потрібно лише знати, які саме кнопки натиснути для активації цього корисного режиму. На панелі керування кожної пральної машини розташовані дві важливі кнопки: "Інтенсивне прання" та "Без складок". Вони зазвичай знаходяться поруч і з'єднані квадратною дужкою із зірочкою посередині. Щоб увімкнути режим самоочищення, потрібно одночасно натиснути й утримувати ці дві кнопки протягом 2-3 секунд. Найголовніше перед запуском такого режиму – переконатися, що барабан пустий. Вам не потрібно додавати жодних миючих засобів, адже система працює автономно. Після натискання кнопки "Старт" машина сама проведе очищення барабана від забруднень і […]

полуниця
trending_flat
Полуниця коштуватиме понад 400 грн/кг, інші фрукти теж значно подорожчають: причини пояснили експерти

Весняні примхи погоди суттєво вплинуть на вартість фруктів та ягід в Україні цього року. За прогнозами аграріїв, ціни на сезонні плоди зростуть щонайменше на 30%. Про це повідомляє "Телеграф" з посиланням на власника СТОВ "Енограй" Руслана Голуба. Експерт зазначає, що точніші прогнози можна буде надати після завершення травня, проте вже зараз очевидно значне подорожчання. Квітнево-травневі погодні аномалії – сніг, сильні морози та проливні дощі – завдали серйозної шкоди врожаю по всій країні. Найбільше постраждали західні області України, де цвітіння розпочалося раніше. "Заморозки були по всій Україні, в когось більше, в когось менше, але Захід України, там раніше цвітіння, вони більше постраждали. Постраждала і не окупована Херсонщина, Правобережжя Херсонщини, Миколаївщина, Запоріжжя також, але більше постраждали ті регіони, де цвітіння було раніше", — пояснив Руслан Голуб. Імпорт фруктів та овочів не зможе стримати зростання цін на внутрішньому ринку. За словами аграрія, традиційно […]

побиття
trending_flat
За побиття матері тернополянину загрожують громадські роботи, обмеження або позбавлення волі

22-річний тернополянин систематично знущався над власною матір'ю протягом року. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом домашнього насильства психологічного характеру. За інформацією правоохоронців, чоловік регулярно принижував жінку, словесно ображав її та погрожував фізичною розправою.  Про це повідомляють у пресслужбі поліції Тернопільської області. Попри численні виїзди мобільної групи з реагування на факти домашнього насильства та складені адміністративні протоколи, порушник продовжував агресивну поведінку. Навіть термінові заборонні приписи та накладені судом стягнення не зупинили молодика. Слідчі Тернопільського районного управління поліції розпочали досудове розслідування за статтею 126-1 Кримінального кодексу України. Санкція передбачає покарання у вигляді громадських робіт, пробаційного нагляду, обмеження волі або позбавлення волі терміном до двох років. Начальниця сектору з протидії домашньому насильству Тернопільського районного управління поліції Галина Гуменюк зазначила, що мобільна група щодня реагує на повідомлення про насильство в сім'ях Тернополя та населених пунктах громади. Поліцейські документують правопорушення, проводять профілактичну роботу з кривдниками […]

trending_flat
Ще трьох Героїв втратила Тернопільщина: не стало Юрія Шведа, Олега Дундія та Сергія Малика

Тернопільщина втрачає найкращих людей - вірних державі та народу, сміливих, добрих, щирих. Тернопільська громада ще не оговталась від втрати своїх вірних синів - Владислава Тищука, Богдана Кархута та Любомира Бачинського - як надійшли чергові жахливі звістки про загибель наших Героїв. Юрій Швед У мирному житті Юрій Швед був фотографом та працював у Котюжинській гімназії у Вишнівецькій громаді, звідки він родом. У громаді не можуть повірити, що їхній Юра загинув. У бійця залишились тато, мама, сестра. Чоловіку було лише 40 років. Юрій народився 01.02.1985 року і проживав у с. Котюжини  Великовікнинського старостинського округу. Про дату, час та місце зустрічі Захисника, що повертається на щиті, буде повідомлено додатково. Висловлюємо щирі співчуття батькам, сестрі та усім, хто знав Юрія! Вічна пам’ять і слава Героєві, який захищав Україну та кожного з нас», – йдеться у повідомленні Вишнівецької громади. Юрій Швед був дуже творчою особистістю […]

міні город
trending_flat
Як виростити тонну овочів на 5 метрах городу. Феноменальне рішення

Городники часто стикаються з проблемою нестачі місця для вирощування достатньої кількості овочів. Навіть мала ділянка в 5 метрів може стати справжньою овочевою фабрикою, проте лише за умови правильного підходу. Планування - запорука успіху Для успішного городництва на обмеженій площі необхідно використовувати сучасні методи інтенсивного вирощування.  Планування — основа успіху маленького городу. Розділіть наявну площу на сектори, враховуючи терміни дозрівання різних культур. Так ви зможете розмістити рослини з різними періодами росту на одній ділянці протягом сезону. Посадка ранньої редиски в квітні з подальшою заміною її на огірки чи кабачки в травні — чудовий приклад ефективного використання площі. Такий підхід дозволяє отримати кілька врожаїв з однієї грядки за сезон. Сумісне вирощування овочів також значно збільшує продуктивність малої ділянки. Цибуля поруч з морквою створює взаємовигідне сусідство: цибуля відлякує морквяну муху, а морква — цибульну. Вертикальні грядки допомагають використовувати не тільки площу, але й […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025