27.09.2020
Новини Розслідування

Будинок-привид у Тернополі: кому належить “Зірочка” на Пушкіна, 4-А

Триповерхова закинута будівля вже роками стоїть пусткою на вул. Пушкіна, 4-А у Тернополі. Чому така будівля пропадає і кому вона належить, запитують мешканці прилеглих будинків. Поцікавились цим і журналісти “Терміново”.

Фото будинку, яке опублікували раніше у групі “Тернопільські плітки” у соцмережі “Фейсбук”, викликало жваве обговорення серед тернополян. Одні діляться спогадами про ательє і кафе “Зірочка”, які колись тут були. Інші наголошують на небезпеці закинутого приміщення. Адже воно давно стало притоном для наркоманів та безхатьків. Тут багато сміття, побитих пляшок, валяються використані шприци, презервативи, а поряд музична школа і два дитсадки. Дехто висуває версію, що стоїть цей будинок ще недовго і це місце забудують. 

Колись кафе і ательє – тепер руїна

“Живу поряд. І щоразу з сумом згадую кафе зі смачнючим морозивом у пластикових креманочках. Так, там було два відділи, один з морозивом (з входу наліво) і відділ кондитерки з тортиками та тістечками (праворуч). Другий та третій поверхи – перукарня та ательє. Позаду “все для дому”. Що там потім в 90-х тільки не працювало, а тепер стоїть руїна”, – ділиться Роман Зубик. 

“У 1995 році мені форму шили в цьому ательє, “Зірочка” гарне ательє було, час минув і його не стало, шкода”, – пише Володя Гейна. 

“Колись на першому поверсі був відеосалон, скільки там фільмів передивився, також дуже смачне морозиво було….а тепер привид-руїна”, – пише Володимир Дереш.

“Постійно бачу там бомжів, а діти називають “заброшка” і там бігають, – пише Tanya Bidos.

“Що найгірше – вона відкрита і там вдень товчеться малеча… Не дай Боже обвалу якоїсь каменюки…. а увечері старші тусуються. І нікому до цього діла нема”, – написала Наталя Мудра-Бойчук.

Небезпечне місце у житловому масиві

Люди закликають батьків дітей навколишніх будинків попередити їх про небезпеку, яку несе це приміщення. Адже там часто граються діти віком 7-12 років і вони можуть покалічитися, а ще гірше наступити на голки, які часто викидають наркомани.  

“Не дай Боже дитина там побігає, пограється і вернеться додому з герпесом, СНІДом чи гепатитом, бо бомжі і наркомани голки, шприци і презерватив порозкидали. А на таких “заброшках” ой як рідко обходиться без саден і ран. Не розумію на що дивитися мер і влада. У житловому масиві взагалі таке не допустимо. І ще й між садочками в школою музики, – пише Надія Цісик.

З прибиранням – проблема

Хто повинен прибирати цю територію, з цим питанням ми звернулися в управління житлово-комунального господарства міськради. Там кажуть, що з прибиранням справді є проблема . Це приміщення, яке має власника і він повинен забезпечити порядок. А двірник з прибудинкової території прибирати тут не може. Оскільки люди платять за певну площу прибирання. Відповідно ділянки такі як біля “Зірочки” стараються прибрати під час двомісячника благоустрою.  Проте результат від прибирання не є довготривалим. Ще є такий фактор, що люди самі засмічують цю ділянку, адже бачать що там брудно, і ще скидають різні будівельні відходи тощо.

Якщо у закинутому приміщенні розпивають алкогольні напої чи смітять треба не бути байдужими і викликати поліцію, закликають в управлінні ЖКГ.

Відомо, що територію навколо “Зірочки” навесні прибирали студенти Галицького коледжу. Як бачила журналістка, навколо будівлі зараз сміття немає, зате всередині валяються пляшки, пластикові стаканчики, поліетиленові пакети. В одному з приміщень будівлі – пункт збору склотари. Біля трансформаторної будки, яка розташована поруч, розрослися хащі.

Хотіли передати військовим, але…

Кому належить закинуте приміщення на вул. Пушкіна, 4-А, ми запитали прес-службу міськради, там повідомили, що з цим питанням варто звернутися до Фонду Державного майна України. На чиєму балансі перебуває ця будівля і хто є її власником, інформаційний запит з цими питаннями журналістка “Терміново” надіслала у Фонд Державного майна України. У відповіді на запит повідомили, що приміщення на Пушкіна, 4-А перебуває на балансі концерну “Військторгсервіс” Міністерства оборони України. “Відповідно до вимог пункту 2 ст. 326 Цивільного кодексу України від імені та в інтересах держави Україна право власності здійснюють відповідно органи державної влади”, – йдеться у відповіді.

Що ж планують робити з цим приміщенням – це питання в інформаційному запиті журналістка адресувала Міністерству оборони України. Наприкінці квітня у Міністерстві журналістці у телефонному режимі повідомили, що саме тривають заходи щодо передачі цієї будівлі 44-й окремій артилерійській бригаді. Про результат цієї процедури пообіцяли повідомити додатково. Проте жодних повідомлень з Міністерства журналістка більше не отримувала. Зараз полковник, який займається цим питанням, до кінця червня у відпустці. Як повідомили у 44-й бригаді, приміщення їм так і не передали, чому – не знають.

Цим приміщенням могли б розпоряджатися військові, проте воно наразі і далі залишається привидом, який лякає мешканців навколишніх будинків.

Якою буде подальша доля цієї будівлі, відстежуватимуть журналісти сайту “Терміново”.

Схожі пости

Хто буде головою Тернопільської обладміністрації? Проголосуйте!

Євгенія Цебрій

Від тисячі євро – за збір ягід: що варто знати заробітчанам Тернопільщини про скандинавський напрямок

Євгенія Цебрій

Судитимуть двох патрульних, які побили тернополянина