10.11.2024
Новини

Сім’я Стадників програла важливий суд щодо влаштування Пантеону Героїв у Тернополі

Громада міста виграла уже другий важливий суд у сім’ї Стадників. Їх позовні заяви відхилили суддя окружного адміністративного суду Андрій Осташ, а також суддя міськрайонного суду Ольга Герчаківська.  Про це повідомляє Дарця Веретюк, тернополянка, волонтерка та дизайнерка, у своєму Фейсбуці.

“Тож положення про Пантеон Героїв, затверджене міськвиконкомом, є чинним і правомірним, ніхто його не скасував, тож і не буде наразі встановлено ніякого металевого солдата з автоматом на чорну гранітну тумбу посеред однакових світлих козацьких хрестів на секторі почесних військових поховань Микулинецького цвинтаря.
Це знаковий процес, за котрим спостерігає насправді вся фахова спільнота країни, не лише наше місто, повірте. Бо ми створюємо прецедент, на який спиратимуться у своїй практиці інші. Наше місто одне з перших на цьому етапі війни почало працювати над темою військової меморіалістики, зокрема уніфікації пам’ятних знаків, і сміливо відкинуло радянські «чорногранітні» практики, тож нам цей прапор і нести. Аби лиш втримати, бо ж далі чекає тривалий хід апеляційних та касаційних судів. Не маю сподівань, що позивачі заспокояться, помудрішають та припинять судову тяганину із сім’ями героїв. Погрожували нам дійти до Верховного Суду, а потім і до Європейського, якщо їм не дозволять поставити того жилізового солдата, бо ж «а наш особливий!» Хто б сумнівався) Хіба би диво яке сталось з їх світоглядом”, – пише жінка.

Також вона зазначила, що Сергій Надал у цьому питання, хоч як би по-різному до нього не ставились, проявив принципоість та характер, розібрався в темі. “Це вдалий приклад, що влада вміє і може чути, якщо ваша мова конструктивна і чітка, а також якщо ви дієте організованою спільнотою”, – пише Дарця. Також вона подякувала адвокатам та усім, хто допомагає захищати Пантеон.

Проміжні підсумки такі: у судах різних інстанцій відкрито 5 паралельних судових процесів, відбулось уже понад 100 засідань.


“Сім’я Стадників постійно веде риторику «Ви — ніхто, а ми — особливі», дозволяють регулярно собі це говорити сім’ям полеглих в обличчя, не соромляться прямим текстом писати це нам у офіційному груповому чаті і говорити на камеру. «Ви всі погодились на проект, бо дарованому коню в зуби не дивляться, а ми люди заможні, можемо собі дозволити індивідуальний дизайн пам’ятника». Так от, нешановні, шо я вам на те скажу:
Може я і Ніхто, та ім’я мені — Легіон. Це як із могилою невідомого вояка, знаєте, символ сильніший за будь-чиє конкретне ім’я, яким би золотом на троні воно не було написане. Бо справжні символи завжди карбовані сенсом і кров’ю, а не статусом і грошима. Справжні символи завжди прості і очевидні. За плечами сімей загиблих стоять не просто козацькі хрести, а незримо стоять ті, через кого ні кроку назад ніхто не відступить.
На фото пані Надія Щирба на дебатах вкотре розбирає позовну заяву Стадників на молекули перед винесенням судового рішення на користь сімей та громади міста,” – зазначає жінка.

Читайте також: На Алеї Героїв знову було неспокійно: викликали поліцію.

Тернопільська міська рада подає апеляцію на ухвалу суду щодо облаштування «Пантеону Героїв Тернополя»

 

Перейти до панелі інструментів