17.10.2021
Новини Суди

Півмільйона відшкодують колишньому начальнику Держкомзему за незаконне притягнення до кримінальної відповідальності

Півмільйона моральної шкоди, завданої незаконним притягненням до кримінальної відповідальності, відсудив у держави екс-начальник Держкомзему у місті Тернопіль Юрій Фролов.
У своєму позові екс-посадовець вимагав понад два мільйони моральної компенсації, однак суд задовольнив позов частково.

Про це йдеться у рішенні Тернопільського міськрайонного суду, ухваленому 24 квітня, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень 10 травня.

У 2016 році Юрія Фролова судили за обвинуваченням у вчиненні злочину за ч.2 ст. ст.364 КК України “Зловживання владою або службовим становищем”. Його звинувачували  у погодженні у 2012 році  кадастрового плану технічної документації на земельну ділянку парку «Загребелля», зазначенні в ньому неправдивої інформацію про її цільове призначення,  підписанні та видачі підприємству державного акту на право власності на зазначену землю. Мовляв, у наслідок таких його дій  із земель державного лісового фонду вибула земельна ділянка загальною площею 2,54 га вартістю 8 млн 107 тис грн.
Йшлося зокрема про ділянку на Чумацькій, 5а.

Однак у судах його вини так і не довели. Зокрема вироком Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 09.08.2016 року, який залишили в силі Апеляційний суд та Вищий спеціалізований суд України у 2017 році, його визнали не винуватим у вчиненні кримінального правопорушення за ч.2 ст. 364 КК.

Тож, на думку Фролова, слідством та супутніми діями – двома незаконними повідомленнями про підозру, триразовим відстороненням від посади, обранням міри запобіжного заходу, внесенням застави і впливом усього цього на нього і рідню, йому завдали моральної шкоди, як спершу йшлося у позові, на 1 млн 400 тис. А потім екс-посадовець збільшив позовні вимоги до 2004835,5 грн.
Відповідач у справі – Державна казначейська служба України та треті сторони – поліція та прокуратура подавали відзив на позов та просили суд відмовити позивачу у повному обсязі.

У результаті розгляду справи, пояснень свідків, оцінки доказів суд прийшов до переконання, що позовні вимоги Фролова підлягають до часткового задоволення. Відтак сказав стягнути з Державної казначейської служби 500 тис. грошового відшкодування моральної шкоди, завданої незаконним притягненням до кримінальної відповідальності.

Схожі пости

“Поліція області на Великдень працюватиме цілодобово”. Олександр Богомол про посилені карантинні заходи

Наталка Колтун

Міфи про вакцини: яким помилковим твердженням вірять

У Тернополі рятувальники витягують автомобілі з водяних пасток, залучено весь гарнізон (фото, відео)

Перейти до панелі інструментів