08.12.2021
Молодь Новини

Відмовилися від суконь, костюмів і зачісок. Одинадцятикласники з Великих Гаїв їдуть у подорож замість випускного

Замість випускного балу, дорогих костюмів та суконь вони сядуть у автобус та поїдуть у тур Європою. Одинадцятикласники Великогаївської школи вирішили відмовитися від традиційного випускного і замість свята обрали подорож. Вже наступного дня після вручення атестатів – 28 червня діти разом з класним керівником і декількома батьками вирушать у мандри за кордон.

15 випускників разом подорожуватимуть 5 днів. Вони відвідають Краків, Прагу, Відень, Будапешт. Таким чином матимуть можливість більше часу провести разом. Адже після закінчення школи життя зазвичай розкидає усіх по різних містах і не завжди є можливість зібратися повним складом.

Люблять подорожувати

Загалом ці учні від 5-го класу багато подорожують Україною, тому ідею про подорож замість випускного з радістю підтримали, розповідає класна керівничка Людмила Кравчук.

– Ми об’їздили дуже багато місць, особливо у Карпатах, – розповідає вона. – Були на термальних водах, підкорили Говерлу, Захар Беркут, відвідали  кам’яне місто в Бубнищі. Ці діти дуже веселі, оригінальні, легкі на підйом, люблять подорожі. Якщо хочемо кудись їхати, може бути так, oо сьогодні вирішили, завтра їдемо. У 10-11 класах багато їздити можливості не було, бо випускний, підготовка до ЗНО. І діти сказали: “А давайте замість випускного ми ще кудись помандруємо”. І ми вирішили, що оскільки Україною вже їздили, то поїдемо за кордон. Ми провели у класі збори разом з дітьми та батьками. І всі одноголосно підтримали таку ідею.  

Випускникам вручать у школі атестати. Це відбудеться у теплій, невимушеній атмосфері, без особливих урочистостей, додає класна керівничка. А наступного дня вони вирушать у мандрівку. Суконь та зачісок не буде, на вручення атестатів випускники прийдуть у чому захочуть, або разом придумають певний стиль одягу.

Ціна подорожі – 200 євро

П’ятиденна подорож у Європу коштуватиме 200 євро за одну людину. Ціна включає також проживання і дворазове харчування.

Випускники Великогаївської школи впевнені, що мандрівка буде незабутньою. До того ж підрахували, що обійдеться їм і два-три рази дешевше традиційного святкування випускного.

Випускник Матвій Шевчук з нетерпінням чекає поїздки. 8 червня він здає останнє ЗНО, а 28 разом з класом поїде у Європу.

–  Ідея кудись поїхати замість того, щоб проводити банальний випускний, у нас з’явилася ще в 10-му класі, – каже хлопець. – І ми вирішили трохи виділитися та провести більше часу разом, ніж просто один вечір.

На початку року ще були трохи сумніви, – учні хотіли і випускного, і подорожі, додає одинадцятикласниця Асоліна.  Але в другому семестрі питання про випускний навіть не піднімали.

– Мені подобається, що можна більше часу провести з однокласниками, бо випускний це просто один незабутній вечір, –  каже дівчина. – А подорож з класом це 5 днів, які ми проведемо в інших країнах і мені здається, ми їх ніколи не забудемо.

Те, що не буде суконь, зачісок, макіяжу – невелика проблема, вважає Асоліна.

– Я не думаю, що вони  можуть замінити спілкування з однокласниками, тим більше це останні спільні дні, які ми можемо провести разом з класом і це того варте, – каже дівчина.

У дівчат чималі витрати на випускний, тому Асоліна з однокласницями вже порахувала, що на подорож витратять удвічі, а то й утричі менше.

– Подорож коштує 200 євро. А мені здається, що  тільки за сукню ми віддали б приблизно таку саму суму. Це не рахуючи ресторану, зачіски, макіяжу і всього решти.

На випускний – приблизно тисяча євро

Журналістка “Терміново” разом з мамою тернопільської випускниці пані Оксаною спробувала порахувати, скільки в середньому коштує випускний для одинадцятикласниці.

Як каже жінка, разом з двома сукнями для випускниці (одна для урочистої ходи містом, друга коктейльна – для вечірки), взуттям, аксесуарами, зачіскою, макіяжем, манікюром, педикюром, фото- і відеозйомкою, рестораном це свято коштуватиме приблизно 1000 євро:

Ресторан – 500 грн з чоловіка + 300 грн фуршет

Сукня для урочистої ходи містом – 6000-10000 грн

Сукня на вечір – 1500-3000 грн

Зачіска і макіяж – 1000 грн

Манікюр і педикюр – 600 грн

Босоніжки – 2000-3000 грн

Балетки для перевзуття – 1000 грн

Аксесуари – 1000 грн

Музика – 300 євро з класу

Фото- і відеозйомка – від 4000

– Також врахувати треба, що у ресторан окрім дитини, ще йдуть один або двоє батьків, – каже пані Оксана. – А ще сукня, зачіска, макіяж для мами, одяг для тата. Ось і маємо таку захмарну суму.  До речі, деякі однокласники моєї доньки не йдуть на випускний, бо просто родини не мають таких грошей.

А скільки потратите на свій випускний ви? Чи проміняли б святковий бал на подорож? Пишіть про це у коментарях до статті.

 

Схожі пости

Найцікавіші туристичні  локації Тернопілля показали з висоти пташиного польоту

Євгенія Цебрій

Хуртовина, ожеледиця, перебої в електропостачанні: в Тернополі – “червоний” рівень оповіщення

Померла 71-річна жінка з Житомирщини, в якої діагностували коронавірус

Перейти до панелі інструментів