“На видання своїх книг я не витратив ні копійки”: найспокусливіший письменник Тернопільщини про життя та творчість

Він один з небагатьох сучасних українських письменників, який не витрачає власних грошей на видання своїх книг. Але поки на них й не заробляє. Його фішка – це правдивість і реалістичність, іноді, вважають деякі читачі, навіть надмірна. Твори Віктора Янкевича призначені для аудиторії 16+. Там є і секс, і вбивства. Та головне – у них є життя.

Читайте також: Вечір не був нудним: у Львівській бібліотеці арештували кременецького письменника

Та про самого автора шанувальникам відомо небагато. У розмові з журналістом “Терміново” письменник розповів, як поєднує роботу бухгалтера з творчістю, чому почав займатися спортом та як його дружина ставиться до кількаденних відряджень та фотосесій з голим торсом.

  • За освітою ти юрист та економіст. Працюєш бухгалтером та займаєшся письменництвом. Як переходиш від цифр до літер? Адже це геть різні площини.

Бухгалтерська робота – то теж творчість. Лише на перший погляд здається, що це лише цифри. Колись я вже казав, що, коли бухгалтер шукає у річному балансі 25 копійок, які не сходяться – то це ще той детектив. Коли пишу, відволікаюся від цифр, коли працюю, відволікаюся від письменництва. Це дозволяє знайти баланс у житті, створити гармонію.

  • Свою життєву гармонію ти доповнюєш досить серйозними заняттями спортом. Як прийшов до такого стилю життя?

Ще кілька десятиліть тому типового письменника уявляли у хмарі цигаркового диму та зі склянкою віскі. Зараз інший час. Сучасні письменники настільки різні: хтось захоплюється футболом, баскетболом. У мене це любительський боді-білдинг. Незабаром на YouTube каналі “Корисне і красиве” розповідатиму, як прийшов до спорту. Тож ваші читачі дізнаються про це одні з перших.

Одного ранку, коли мені було років 25-26, я прокинувся зі страшного похмілля. До речі, усі ці бурхливі походеньки по клубах, пиятики та бійки описані у моєму романі “Тачки і тьолки”. Після чергової тусовки вранці вийшов у коридор, де висіло велике дзеркало на повний зріст. Те, що я побачив у відображенні, мені дуже не сподобалося. І я зрозумів, що, або починаю щось міняти, або далі знищую себе.

Тоді хтось порекомендував тренажерний зал “Спарта”, який відвідую й до сьогодні. Здоровий спосіб життя і спорт витіснив саморуйнування. Зараз алкоголю майже не вживаю, можу раз чи два на місяць випити пива у компанії.

Тепер, коли ми їздимо з презентаціями в інші міста і пізно повертаємося із заходів, усі хочуть іти зі мною, бо не страшно. Я точно порозуміюся з будь-якими хуліганами.

  • А чому надаєш перевагу у харчуванні? Адже це теж важливий компонент здорового способу життя.

Намагаюся харчуватися правильно. Але знаю, що в мене не буде ідеального пресу, бо дуже люблю ковбасу, смажені сардельки, шашлик. До солодкого фактично байдужий, іноді можу з’їсти цукерок з наповнювачем віскі чи ром.

  • Твоя молодість була досить бурхливою. А яким ти був у дитинстві: чемним хлопчиком чи хуліганом?

Треба уточнити, про який вік ми говоримо: бо перші 40 років у житті “хлопчиків” найважчі. Я був досить спокійною дитиною, до класу 8-ого вчився на відмінно. Мама працювала у школі, де я навчався, тож просачкувати було майже нереально. Коли був у 6 чи 7 класі, мама відкрила магазин у селі біля Кременця. Відтоді мої вихідні минали в різних містах на закупах. У школі я не пив. У 7 класі спробував закурити. Мама нагодувала мене цигарками, відтоді ще довго до них не брався.

  • Як виглядає звичайний день Віктора Янкевича?

Мене будять близько 8.00. Я везу сина до школи. І це дещо дисциплінує. Наразі я не заробляю на життя письменництвом, то повинен працювати бухгалтером. Приїжджаю на роботу і сідаю писати. Якщо бухгалтерська робота зроблена, то чому б ні. Ввечері займаюся в залі. Потім до дому.

  • До речі про дім. Розкажи про свою дружину.

У мене надзвичайна дружина. Вона займається спортом, спонукає мене до цього. Стараюся відповідати їй. У Ані чорний пояс з карате. Вона працює керівником фізичного виховання у Кременецькому лісотехнічному коледжі. Підтримує мене у творчій роботі. Ми знайшли один одного.

  • Як Аня ставиться до твоїх відряджень та фотосесій з голим торсом?

Дуже нормально і спокійно. Я їжджу з презентаціями книжок, Аня на спортивні збори. А коли ми робили цей календар, вона їздила зі мною на фотосесію.

  • Цей знаменитий календар на 2021 рік з сучасними українськими письменниками називали й відвертим, й сексуальним, й навіть еротичним. Його, здається, робили для популяризації української літератури?

Так, це був досить цікавий досвід. Єдине, що мене надто пізно попередили про фотосесію. Якби раніше, то, може, я навіть відмовився б від ковбаси, щоб краще виглядати на фото. До того ж кошти від продажу календаря витратили на придбання у бібліотеки книжок авторів, які взяли участь у цьому проєкті.

  • В одному зі своїх інтерв’ю ти сказав, що натхнення придумали поети, а письменництво то праця.  Невже це справді так?

Так, я справді так думаю. Перш за все, писати треба любити. На одному натхненні роман не напишеш. Це робота, як будь-яка інша. Далеко не кожен може сісти і щодня чи через день писати впродовж кількох місяців.

  • Яка твоя фішка у письменництві, якийсь власний прийом?

Мене іноді звинувачують у тому, що пишу надто жорстко. Особливо це стосується роману “Тенета 2.0”, де піднімається тема торгівлі людьми. Але ці історії написані з реальних подій. Це життя і часто воно буває саме таким. Хто не хоче правди, хай читає казки.

  • Письменництво – це заняття недешеве. Видавництво книг вимагає чималих коштів. Як у тебе з цим?

Я ніколи в житті не платив за видання своїх книг. Немає з чого робити такі витрати, не заробляю настільки багато. Даю рукопис у видавництво, яке випускає книгу. Я ж отримую певний відсоток від продажу.

  • На яку аудиторію розраховані твої книги?

Точно можу сказати, що це вікова категорія 16+. Це не для дітей і навіть не для підлітків. Там є і сцени сексу, і вбивства. Тиждень тому здав у видавництво новий рукопис детективний трилер “Смерть у подарунок” (про нього читачі “Терміново” дізналися першими – авт.). Це буде кривава жесть.

Як кажуть, талановита людина талановита в усьому. І в бухгалтерії, і у літературному слові. І що важливо – не позбавлена гумору і самоіронії. Тож чекаємо нових романів та нових витівок Віктора Янкевича, у хорошому розумінні.

 

 

About the author

trending_flat
Діти – 8 грн, пенсіонери -10, решта -15: у Кременці знову підняли тариф на проїзд

Раніше "Терміново" повідомляло, що у Кременці планували підвищити тариф на проїзд у громадському транспорті. Розмови про це велися давно - перевізники вимагали збільшення від 12 до 17 грн. Їхню вимогу задовольнили частково - з наступного понеділка, 3 лютого, вартість проїзду в маршрутках знову зросте. Це уже вдруге за час війни. Разом з тим будуть й інші зміни у міських перевезеннях. Учора, 30 січня, на виконавчому комітеті Кременецької міської ради прийняли рішення "Про схвалення проєкту автоматизованої системи обліку оплати проїзду у міському та приміському пасажирському автомобільному транспорті". Проте фактично ця система запрацює не раніше травня, - повідомив міський голова Кременця Андрій Смаглюк. На тому ж засіданні виконавчого комітету погодили й новий тариф на проїзд у громадському транспорті - 15 грн (перевізники вимагали 17 грн), учні - 8 грн. Кременецька міська рада провела обстеження пасажиропотоку у місті та зробила висновок, що клопотання […]

trending_flat
“Передумали за одну ніч”: чому представники Почаївської лаври блокують інвентаризацію майна

Уже деякий час братія Почаївської лаври перешкоджає роботі комісії Міністерство культури та стратегічних комунікацій України на території обителі. Директор Кременецько-Почаївського ДІАЗу - голова комісії Василь Ільчишин - замість того, аби з колегами займатися інвентаризацією майна, веде листування з представниками лаври та вкотре змушений доводити правомірність своєї роботи. Як і коли за таких умов продовжуватимуть інвентаризацію та чим усе може завершитися для незговірливих орендарів, "Терміново" розповів голова комісії. За останні кілька днів настоятель лаври разом з адвокатами оприлюднили декілька відео на YouTube, у яких всіляко заперечують правомірність дій комісії Міністерства. Усі наявні документи та закони, які регулюють роботу комісії, братія разом зі своїми захисниками трактують на власний розсуд. Лавра вимагала визнати доручення Міністерства "нікчемним" Одна з претензій представників лаври до підстави, на основі якої розпочали перевірку, - це доручення Державного секретаря МКСК. Цей документ через суд вимагали визнати "нікчемним". Проте, Ухвалою […]

trending_flat
Понад 100 питань – міський голова Кременця прозвітував про дороги, тарифи та премії працівників

Раніше "Терміново" повідомляло, що звіт міського голови Кременця відбувся ще 3 січня. Проте на зустріч прийшли небагато мешканців міста, не усі встигли поставити питання, що турбують громаду, адже тоді почалася повітряна тривога. Тому Андрій Смаглюк вирішив відзвітувати ще раз - онлайн.  В ефір голова громади вийшов о 20.00 годині зі свого робочого кабінету, спілкувався з кременчанами понад 2 години. Близько години він розповідав про роботу міської ради та її структурних підрозділів за 2024 рік. За решту часу містяни поставили керівнику понад сотню питань. На більшість з них очільник відповів. Дороги, тарифи, автобуси Здебільшого кременчан цікавить стан доріг, тарифи на воду та на проїзд у громадському транспорті, стан автобусів. Також людей турбує проблема лікарні, яка досі без директора. Запитували й про дозвілля дітей та підлітків. Стосовно проїзду у маршрутках міський голова повідомив, що тариф однозначно зросте. Разом з тим зазначив, що […]

trending_flat
“Два тижні тому забрали працівники ТЦК”: родичі розшукують 30-річного чоловіка з Кременеччини

Уже майже два тижні родина шукає 30-річного Володимира Гасса, мешканця с. Іванківці, Лановецької громади, що на Кременеччині. Чоловік вийшов у домашньому одязі, без документів та грошей, при собі мав лише мобільний телефон. Рідні стверджують, що його забрали працівники Лановецького ТЦК і з того часу Володимира не бачили. Про зникнення чоловіка повідомили й місцеву поліцію. Проте, результату пошуку й досі немає. Журналісти "Терміново" поспілкувалися з мамою Володимира та сестрою. Реалії сьогодення такі, що хтось собі може дозволити викрасти людину і їм нічого за це не буде, а поліція, як виявилося, удає, що нічого не може зробити. Мій брат Володимир Гасса вийшов з дому 6.11.2024 і більше не повернувся до цього часу. Як стало відомо згодом, це було РТЦК м. Ланівці, яке спочатку сказало, що це не вони, та після заяви в поліції про викрадення та розшук повідомили, що його "запросили" у […]

trending_flat
Бігав голий по селу: біля Кременця вночі 44-річний зборівчанин вчинив акт вандалізму над могилами українських військових. Відео

Шокуюча подія трапилася у ніч на 27 вересня у с. Великі Млинівці, що біля Кременця. На ранок на кладовищі, де поховано багато українських захисників, виявили розкидані фото військових та квіти, порвані прапори. Поліція одразу взялася за пошуки зловмисників. Вранці родичі Героїв, які віддали життя за нас і країну, застали жахливу картину. Щоранку приїжджаємо відвідати наших рідних і побачили таке, - каже удова загиблого полковника Сергія Лі Людмила. Дуже прикро і боляче, що у когось підіймається рука на святе. В українців завжди було святим місцем могили рідних. Поламані хрести, порвані державні прапори, понищені фото наших Героїв - це для мене щось неймовірно шокуюче. Але я вдячний правоохоронцям, які так швидко зреагували і уже працюють на місці злочину, - каже настоятель Преображенського собору у Кременці о. Володимир Буграк. - Впевнений, що винуватці понесуть покарання. Очевидець, який зупинив вандала, розповів, що чоловік був […]

trending_flat
Право на обшуки та носіння зброї: міфи та реальність щодо повноважень шкільних офіцерів безпеки

Ще на початку квітня начальник ГУ Нацполіції Тернопільщини Сергій Зюбаненко анонсував появу освітніх офіцерів у кожній школі Тернопільщини. Перші офіцери безпеки з'явилися в українських школах ще наприкінці січня. На Тернопільщині вони узялися до роботи на початку вересня. Проєкт “Офіцер безпеки” реалізує Національна поліція  спільно з Міністерством освіти і науки та має підвищити безпеку в школах. Тим часом як дехто з батьків вважає наявність таких фахівців у навчальних закладах виправданим, інші переконані, що це даремна трата грошей. Та, як одні, так і другі, цікавляться, якими законами регулюється робота офіцерів безпеки — про поліцію, охоронну діяльність чи ювенальну превенцію, чи може офіцер обшукати школяра, чи відвідувача і, чи носитиме у школі зброю? На усі ці питання відповів для "Терміново" старший лейтенант поліції, начальник сектору організації служби освітньої безпеки Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Максим Гуменюк. На початок навчального року на […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025