Герби – це не лише символи, переконаний художник з Кременця Василь Петровський. Це люди, події, місця, які відображають історію міста. Усе це відомий різьбяр втілить у своєму новому проекті “Герби Кременця”. Звідки з`явилася ідея та як вона втілюватиметься у життя, Василь Петровський розповів “Терміново”.
Завжди даю можливість своїм проектам визрівати
- Я завжди даю можливість своїм проектам визрівати, випадку прийти до певного рішення, ідеї. Не притягую за вуха усі ці речі. Було бажання створити щось для Кременця, відтворити його сутність у символах. Це не мало бути передбачувано та заїжджено, – розповідає Василь Петровський.
- Якось натрапив на книжку “Герби України”. З цього й почався задум. В око впала ілюстрація видатного художника Сергія Якутовича, яка зображає історію України в постатях. Я задумав зробити репродукцію цієї роботи у дереві.
Наступне панно художник присвятить Кременцю. І поки він втілює історію України в дереві, ідеї до наступного проекту приходить самі по собі.
- Там будуть зображені постаті, які тісно пов’язані з історією міста. Не хочу, аби майбутня робота була типова і пересічна. Для мене історія – це не пересування безликих мільйонів по мапі світу. Для мене це окремі людські долі. Мені легше сприймати історію через життя конкретної особистості.
Буде чорно-біла подача з вкрапленнями золотого
- Чи є у Вас вже якісь конкретні ідеї, замальовки?
- Знаєте, це якась містика. Коли починаю обговорювати цей задум з кимось, одразу з’являються якісь підказки. Кременчани самі розповідають про видатних особистостей, які, безумовно, гідні втілення у панно, вони своєю роботою, своїм життям творили історію міста.
- Тобто зараз Ви чекаєте, поки задум визріє?
- Так. Саме тому відразу взявся не за Герби Кременця. Доки роблю репродукцію, авторська робота народжується сама по собі.
- У Вашому задумі герби – це не лише набір певних символів, це не герб на міській раді. Це люди?
- Так, початок насправді був примітивний. Але з часом ідея обростає образом. Тепер герби – це й люди, й місця. Це буде чорно-біла подача з вкрапленнями золотого. Це не будуть безликі дати, це буде щось живе і справжнє.
- А де зберігатиметься цей ексклюзив?
- Перш за все “Герби” планую презентувати у Кременецькому ботанічному саду, за підтримки якого й реалізовується цей та багато інших моїх проектів. Згодом їх експонуватимуть у краєзнавчому музеї. Ця серія може не завершитися на Кременці. Художнє бачення історії може мати продовження у Дубно та інших сусідніх історичних містах.