Запланували квасити капусту, але не хочете витрачати на це цілий день? Наш метод квашення відбере у вас всього 15 хвилин.
Для цього вам потрібна:
- січена капуста (можна нашинкувати самому або купити уже посічену. До того ж, на тернопільському ринку вона продається за ціною у 8-9 гривень за кілограм).
- морква
- сіль
- трилітрові банки.
Приготування
Візьміть нашинковану капусту, подушіть її руками, додайте моркву (на 1 кг капусти – 100 грамів моркви).
Далі вам потрібна буде трилітрова та півлітрова банки. У півлітрову банку налийте води та додайте 2 з половиною столові ложки солі. Вилийте суміш у 3-л банку. Утрамбуйте туди капусту. Зверху на капусту, під шийку банки, розмістіть капронову кришку. Накрийте зверху звичайною банкою.
Поставте 3-л банку з капустою на якусь ємність (миску, наприклад), тому що під час бродіння буде виділятися газ і витікати розсіл.
Залиште капусту на кухні на 2, максимум на 2 з половиною тижні для скисання (втім, це залежить від сорту капусти та температури у приміщенні, краще куштувати на готовність). Потім перенесіть у холодне приміщення.
Користь квашеної капусти
Квашена капуста дуже корисна для організму людини. Бактерії, які беруть участь у сквашуванні капусти, потрапляючи в шлунок, сприятливо позначаються на його роботі.
Квашена капуста багата на:
- вітаміни: С, К, Р, U, вітаміни групи В;
- амінокислоти;
- молочну та оцтову кислоти;
- пробіотики;
- флавоноїди.
Крім того, вона низькокалорійна. У ста грамах квашеної капусти міститься лише 23 ккал.
Проте не всім можна споживати цей продукт.
Від вживання квашеної капусти краще утриматися:
- при виразковій хворобі шлунку, дванадцятипалої кишки;
- при жовчнокам’яній хворобі;
- при захворюваннях підшлункової, нирковій недостатності, гіпертонії, підвищеній кислотності, печії, рефлюксній хворобі.