Про порушення законодавства в сфері публічних закупівель Управлінням капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації повідомили активісти Громадської організації “ВО “Автомайдан”.
“На Тернопільщині голова ОДА та його улюблений ставленик начальник УКБ Кузяк із великим завзяттям почали тендер на обслуговування доріг місцевого значення проводити. Проте виходить у них це якось не дуже.
Ми вже звертали увагу Кузяка і Барни, що підхід до такої справи повинен бути виваженим та дуже чітким, адже кошти немалі – 63 млн.грн., а справа – дуже серйозна: утримання доріг, тобто те, з чим кожен мешканець області зустрічається щодня, а також туристи (в тому числі іноземні, яких Степан так любить запрошувати до нас в область), які не можуть прийти до тями після наших доріг. Попередню публікацію можна переглянути тут https://bit.ly/2pYRmFO
Ми проаналізували, чи враховані наші пропозиції. Зауваження учасників тендерної процедури висвітлені на сайті Прозорро. Варто зазначити, що частина неточностей дійсно усунена, проте Кузяк створив нові помилки, – чи то для того, щоб навмисне провалити тендер, чи то, щоб сфальшувати його під свого переможця (із закупівлею можна ознайомитися тут https://bit.ly/2pWGebI)
Перше, що привернуло нашу увагу – це терміни до коли замовники можуть подавати свої пропозиції. У тендерній документації кінцевим терміном зазначено 4 квітня, водночас на сайті Прозорро – 5 квітня, такі неточності одночасно порушують законодавство (оскільки тендерна документація повинна відображати чіткі терміни), та створюють поле для маніпуляцій, коли певні пропозиції можна буде відхилити (хоча насправді у такій ситуації потрібно відхиляти увесь тендер придуманий Кузяком).
Незрозуміла інформація міститься і в самій тендерній документації. Так у Додатку №2 до неї міститься таблиця більш, ніж на 20 сторінок, проте про що вона, та яким чином учасники тендеру повинні її застосовувати, зовсім не зрозуміло, адже заголовки у таблиці відсутні. Водночас, якщо у таблиці вказані ціни за одиницю та вартість, це порушує будь-які конкурентні принципи публічних закупівель.
У проекті договору Кузяк пішов ще далі, передбачивши ведення магічних журналів № 1 та № 2, проте зразки таких журналів ані договором, ані тендерною документацією не встановлені. Звісно ж, у договорі передбачено, що Кузяк має право у будь-який час вимагати від переможця такі журнали, а якщо вони якісь не такі, то можна і розірвати договір!!! Гарно придумано!!!
Ми вже втомилися вказувати Степану Степановичу на проколи, непрофесійність та некомпетентність Кузяка, тому на ці та інші порушення законодавства у сфері публічних закупівель тепер готуємо звернення до Держаудитслужби та Антимонопольний комітет” – розповіли активісти у себе на сторінці в соцмережі.