Історія спецпризначенця КОРДу поліції Тернопільщини, який розміновує країну

У минулому Дмитро – спецпризначенець КОРДу поліції Тернопільщини. Разом із побратимами він звільняв Київщину, Харківщину та відбивав російські атаки на лінії фронту Луганщини та Донеччини. Під час виконання бойових завдань поліцейський зацікавився роботою саперів і вже невдовзі у складі зведеного загону вибухотехніків розміновував деокуповані території.

За плечима Дмитра понад 10 років служби у підрозділі особливого призначення та десятки успішно виконаних поліцейських спецоперацій. З початку повномасштабного вторгнення спецпідрозділ поліції, де служив Дмитро, виконував бойові завдання на Київщині та Харківщині. Далі була Луганщина та Донеччина, повідомляють у поліції області.

«Найгарячішим став Бахмутський напрямок, де обстріли не вщухали ні на мить. Тут під час виконання бойового завдання загинув мій найкращий друг Віктор Мельниченко. Він був надійним товаришем, завжди підтримував всіх. Втрата друзів, побратимів – це важка втрата», – пригадує Дмитро.

У спецпідрозділі КОРД поліцейський не лише знешкоджував диверсійно-розвідувальні групи, затримував терористів та звільняв заручників, а й займався вибуховим брічінгом.

«Це метод відкриття дверей і вікон шляхом підриву вибухового пристрою. Я цікавився саперною справою та вдосконалювався в цьому напрямку. А коли ж випала нагода, то вирішив перевестися у вибухотехнічний підрозділ»,- розповідає поліцейський.

На початку квітня цього року Дмитро у складі зведеного загону вибухотехніків вирушив на деокуповану Херсонщину.

«Зруйновані будівлі, сліди від бомбардувань, а ще величезна кількість нерозірваних боєприпасів, протипіхотних мін, касетних суббоєприпасів, авіаційних бомб – все це залишили по собі російські війська. Дещо ми знищували на місці. Інші вибухові пристрої, які можна було транспортувати, ми доправляли на тимчасовий підривний майданчик та підривали. Кожен такий звук вибухів є для нас – маленька мелодія перемоги, яка свідчить про те, що ми очистили невеликий клаптик нашої території».

Дмитро пригадав випадок, коли під час виконання чергового завдання із розмінування парку він побачив чоловіка, який стояв на краю прірви.

«Людина на крики не реагувала. Ми за лічені секунди дісталися до нього та вивели в безпечне місце. З’ясувалося, що це був чоловік з повною втратою зору. На місцевості він орієнтувався за кількістю пройдених кроків. Того дня йшов за гуманітарною допомогою – мали привезти хліб. 700 кроків і мав бути пункт призначення, але він пройшов вже понад 1 500, збився зі шляху та вийшов на мінне поле. Вже потім я цікавився, чи потрібно йому чимось ще допомогти, на що чоловік попросив привезти картоплі, яку він не їв вже пів року», – пригадує поліцейський.

Упродовж відрядження Дмитро разом зі своїми колегами опікувався чоловіком, доставляв йому продукти, воду, допомагав у побуті.

«Під час ротацій ми бачили людей, які живуть під постійними обстрілами, в зруйнованих будинках. Дивлячись на них, дуже хочеться, щоб все це якомога швидше закінчилося. Я певен, що перемога скоро буде за нами, і люди, які були вимушені виїхати, повернуться назад до свого дому, до свого звичного життя. Ми робимо все, щоб українці могли почуватися захищеними та у безпеці».

About the author

trending_flat
Уламок російської ракети впав на будинок жительки Тернопільщини (відео)

На Тернопільщині під час атаки 29 червня частини ракети впали на подвір'я місцевої мешканки. Жінка розповіла, що кілька днів перебувала в шоці після інциденту. Про це повідомив телеканал Тернопіль 1. Уламки боєприпасу пошкодили стіни житлового будинку, сільськогосподарську техніку та огорожу на приватному обійсті. Наслідки падіння ракетних частин вже частково усунули. На місці події працювала спеціальна комісія для оцінки збитків та вжиття необхідних заходів. У місцевій громаді зазначили, що подібний випадок стався вперше за весь час війни. Представники влади пообіцяли надати постраждалій матеріальну допомогу для відновлення пошкодженого майна.

trending_flat
У Тернополі запустили великий проєкт зі збереження документів для майбутніх поколінь

У Тернополі запустили великий проєкт із збереження старих документів для майбутніх поколінь. Архівні матеріали відновлюють та переводять у цифровий формат. Про це повідомили у сюжеті телеканалу «Тернопіль1». Роботу виконують у Державному архіві Тернопільської області. Молода реставраторка Евеліна Дзюбановська щодня працює з 20 аркушами історичних паперів. Вона розпрямляє зім'яті сторінки, очищає їх від бруду та клею спеціальними інструментами. «Коли мені в руки потрапляють документи, перш за все я мушу їх розпрямити, тому що дуже часто буває, що вони десь пом'яті, загнуті. Бувають і залишки клею, або бруду – я маю їх почистити», – розповідає фахівчиня. Зараз Евеліна відновлює документи про людей з інвалідністю часів між двома світовими війнами. Після реставрації папери передають спеціалістам для створення цифрових копій. Операторка Олександра спочатку вносить дані з обкладинки у комп'ютерну програму, а потім фотографує кожну сторінку. На оцифрування однієї справи потрібно максимум п'ять хвилин. В […]

Тернопільська область
trending_flat
Цигани, Товстобаби, Цицори і не тільки: кумедні назви поселень Тернопільщини

На мапі Тернопільської області можна знайти десятки населених пунктів з незвичайними назвами. Деякі з них змушують усміхнутися, інші - замислитися над їхнім походженням. Історик та краєзнавець Віктор Уніят раніше склав рейтинг найкумедніших назв сіл області. За його словами, кумедні назви існують по всьому світу, тому не варто поспішати з висновками про їхнє значення. Села з географічними назвами У Тернопільській області є села та хутори, що носять імена далеких країн і континентів. Швейцарія, Французівка, Саджівка, Варшавка, Угорськ та Угринів нагадують про Європу. Сахалін, Курили та Кавказ - такі теж хутори є на Тернопільщині. Перейменовані села Багато сіл з незвичайними назвами отримали нові імена у радянський час. Село Повія носило таку назву до 1958 року (зараз - Набережне). Свинюхи перейменували на Очеретне у 1946 році. Назва походила від фільварка-свиноферми "Свиноберген" князів Збаразьких, де розводили свиней для продажу в Європу. Цапівці стали називатися […]

шкода довкіллю
trending_flat
Підписав необхідні документи: судитимуть керівника та лісника лісгоспу, які вирубали понад 6 тисяч дерев

На Тернопільщині судитимуть головного лісничого та директора держпідприємства, з дозволу яких було вирубано понад 6 тисяч дерев різних порід. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. "Під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури повідомлено про підозри головному лісничому та директору одного з державних лісопідприємств на Тернопільщині у вчиненні службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). За даними слідства, головний лісничий безпідставно вніс до лісорубних квитків дані про можливість проведення 41 рубки рідколісся, а директор видав лісорубні квитки на ці роботи", - йдеться у повідомленні. Унаслідок знищення 6267 різних дерев довкіллю завдано шкоди на 57 млн грн.

пожежа Бучач
trending_flat
У Бучачі 28 рятувальників гасили велику пожежу у пекарні (фото, відео)

У Бучачі спалахнула пекарня. Загоряння відбулось у середу, 2 липня.  Про це повідомляють у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. "Горіла покрівля хлібопекарні ТОВ «Бучачагрохлібпром» — вогонь охопив 400 м²", - кажуть рятувальники. Вогонь міг перекинутись на іншу будівлю. До гасіння було залучено 28 рятувальників та 8 одиниць техніки (зокрема автодрабина, газодимозахисна машина та 5 автоцистерн, а також місцева пожежна команда с. Трибухівці. Вогонь вдалось локалізувати о 17:48, повністю ліквідували пожежу о 20:09. "Сигнал про займання надійшов до Служби порятунку "101" о 16:24. Прибувши на місце події, пожежники виявили, що полум'я вже охопило елементи покрівлі хлібопекарні на площі 400 квадратних метрів. Існувала реальна загроза поширення вогню на сусідні будівлі. Для ліквідації пожежі було залучено значні сили Головного управління ДСНС України у Тернопільській області: 28 чоловік особового складу та 8 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки. Серед залучених засобів – 5 […]

trending_flat
На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку

На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку Тайна у Хоростківській громаді на Тернопільщині. Місцеві мешканці поскаржилися у Спеціалізовану екологічну прокуратуру. Вона розпочала розслідування у зв'язку з порушенням правил охорони стічних вод. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. За даними слідства, до правоохоронців звернулися місцеві жителі зі скаргами на неприємний запах води у ставку біля місця впадіння річки Тайна та велику кількість загиблої риби у водоймі. Ймовірно, що забруднення річки здійснюється внаслідок скиду вод із території місцевого спиртзаводу. За результатами розгляду звернення того ж дня, 30 червня 2025 року, зареєстроване кримінальне провадження. Вживаються вичерпні заходи щодо всебічного дослідження вказаних обставин справи, притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування завданої шкоди довкіллю", - йдеться у повідомленні. Схожий випадок стався на Бережанщині - тут місцевий директор комунального підприємства допустив забруднення річки Золота Липа. Через його недбалість протягом 2024 року було забруднено річку, а збитки сягають […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025