18.06.2024
Новини

Громада на Кременеччині має відшкодувати збитки за незаконну рубку дерев на понад 350 000 гривень

Порушення зафіксували інспектори ДЕІ у Тернопільській області під час планової перевірки Почаївської громади, – повідомляють у Державній екологічній інспекції у Тернопільській області.

Зокрема, на території Будківського старостинського округу, поблизу сіл Будки та Валігури Кременецького району виявлено сліди вирубки 64 сиророслих та сухостійних дерев різних порід. Розмір шкоди, заподіяної лісу внаслідок незаконного вирубування дерев невстановленими особами склав 358 570 грн.

Під час перевірки, з інформації Почаївської міської ради, встановлено, що для оформлення дозвільних документів до селищної ради ніхто не звертався.

Згідно з вимогами статті 107 Лісового кодексу України, за таких умов збитки відшкодовує орган місцевого самоврядування, на території якого розташований ліс.

Відтак, Почаївській міській раді направлено претензію для добровільного відшкодування збитків.

Також нагадуємо, що відповідно до вимог статті 33 Лісового кодексу України, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, забезпечення охорони, захисту, дотримання правил і норм використання лісових ресурсів у межах лісів комунальної власності, – зазначають в інспекції.

Перейти до панелі інструментів