23.11.2024
Гуманітарна сфера Новини

Двох учнів не допустили, трьох – вигнали: як пройшло ЗНО з математики на Тернопільщині

Лише двох учасників ЗНО на Тернопільщині не допустили вчора, 21 травня, до складання тесту з математики та ще трьох вигнали із залу тестування через виявлені в них мобільні телефони.
В цілому ЗНО на Тернопільщині стартувало спокійно.

– 21 травня в Україні стартувала кампанія ЗНО, розпочалась вона із математики. На Тернопільщині складали тестування 3 тисячі 60 учасників, – каже заступник директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Тернопільського інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк. – Загалом взяли участь 97% від загальної кількості зареєстрованих. Двох учасників не допустили до ЗНО у зв’язку з відсутністю у них одного із основних документів, а саме – паспорта.

Якщо говорити про кількість педпрацівників, яких залучали до тестування, то їх було 531, додає пан Шайнюк. А проводили тестування в 214-ти аудиторіях. Всього в області для проведення тестування з математики було створено 12 пунктів тестування, з них 8 у місті Тернополі, по два у Кременці та Чорткові.

– Ще трьох часників видалили із аудиторій, оскільки під час технологічної перерви у них виявили заборонені засоби – мобільні телефони, навушники, – говорить пан Шайнюк. – До заборонених засобів загалом, окрім телефонів та навушників, належать приставки, флешки та інші електронні носії, відтворюючі, запам’ятовуючі пристрої.

Цим трьом видаленим учасникам за ЗНО з математики просто буде відсутній результат, а за державну підсумкову атестацію, якщо вони обрали як ДПА саме математику, в атестаті поставлять один бал. Для перескладання ЗНО з математики у них немає підстав. Тож, якщо вони планували вступати на спеціальність, де обов’язковою для вступу є ЗНО з математики, то тепер доведеться обирати якусь іншу спеціальність.

– Якихось змін цьогоріч для ЗНО не було, – додає пан Шайнюк. – Учні цьогоріч мають скласти ДПА у формі ЗНО з двох предметів: обов’язковою є українська мова, та на вибір – або математика, або історія України. Причому, складати ДПА у формі ЗНО мають усі категорії випускників, тобто ті, які цьогоріч мають отримати свідоцтво про повну загальну середню освіту. А це є випускники шкіл, профтехучилищ, а також другокурсники коледжів, які вступили на навчання на базі дев’ятого класу.

Перейти до панелі інструментів