Герої Небесної сотні з Тернопільщини: вони віддали своє життя за нашу свободу 10 років тому

Майдан 2014

Сьогодні, 20 лютого, вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – 107 загиблих, які ціною власного життя вибороли свободу для наступних поколінь. Ця трагічна дата назавжди закарбувалась в українську історію чорними літерами.

Проте боротьба триває. Щодня українці стоять на смерть, щоб боронити нашу святу українську землю від московського зла. Та саме імена Героїв Небесної Сотні стоять першими у переліку загиблих у російсько-українській війні, яка триває уже понад 10 років.

Згадаймо сьогодні тих героїчних людей з Тернопільської області, котрі боронили нас усіх на Майдані.

Назарій Юрійович Войтович

Войтович Назар зі Збаражчини, зі села Травневе. Батьки, для яких він був єдиною дитиною, хвилювались і не пускали його в Київ. Казали, якщо хоче підтримати країну, може йти на місцевий Майдан.

Ще в середу, 19 лютого, Назар був на навчанні, а вже ввечері скочив в автобус до столичного Майдану. Уже на наступний день він загинув, пробувши на Майдані кілька годин. Назара вбили пострілом в голову – снайпер влучив хлопцеві просто в обличчя, повідомила жахливу звістку мамі волонтерка Юлія Вотчер із Михайлівського собору.

Устим Володимирович Голоднюк

Устиму Голоднюку, майбутньому військовому, курсанту Львівського державного ліцею імені Героїв Крут, назавжди 19. Під час розгону Майдану 30 листопада Устим разом з іншими укривався в Михайлівському соборі. Беркутівці його так побили, що хлопцеві наклали 12 швів. Він подав заяву в прокуратуру через побиття – натомість карну справу завели на нього.

Рани Устима загоювались 2 тижні – після цього хлопець повернувся на Майдан. Тоді саме був кривавий четвер (20 лютого). Він біг Інститутською витягувати когось з поранених, коли йому в голову влучила куля снайпера.

“Коли ми його підібрали, він вже був мертвим. Спочатку я його і не пізнав, але коли в готелі «Україна» витягнув з його кишені паспорт, то зрозумів, що наша держава втратила свого великого героя,” – цитує свідчення очевидця Телещука Юрія “Вікіпедія”.

Капінос Олександр Анатолійович – псевдо “Кремінь”

Олександр родом із села Дунаїв Кременецького району мав лише 29 років, коли загинув 18 лютого близько 21 години біля барикади поблизу Будинку профспілок. Силовики кинули в барикаду, де він перебував, гранату. Його довезли до лікарні і зробили операцію. Після 4-годинної операції в Олександра Капіноса зупинилося серце.

«Сашко загинув з вірою в те, що справи його будуть продовжені і Україна пишатиметься своїми синами», — переконана його дівчина Олена Котляр. 10 березня Олександру мало б виповнитися 30 років. Після перемоги Єврореволюції він збирався одружитися.

Ігор Ігорьович Костенко

Героєві Небесної Сотні Ігорю Костенко було 22 роки. Він був журналістом, географом, дописувачем української Вікіпедії. Народився на Бучаччині, де жив з бабусею та дідусем. Неодноразово їздив на Майдан ще з самого початку протистоянь.

Загинув 20 лютого 2014 року під час боїв на вулиці Інститутській. На його тілі знайшли 2 вогнепальних поранення – у голову та груди, а також переломи ніг.

Тарас Ігорьович Слободян

Тарас Ігорьович Слободян починав свій шлях на науковій ниві при ТНЕУ, коли почалася Революція Гідності. Він закінчив магістратуру з відзнакою, писав наукові роботи, виступав на конференціях, працював методистом, згодом вступив до аспірантури. Захист дисертації затягнувся і Тарас у серпні 2013 року вирішив поїхати на роботу до Києва. З початком Революції почав ходити на Майдан. Ще у грудні батьки спілкувались з ним, але потім він перестав виходити на зв’язок.

Тіло Тараса знайшли аж на Сумщині. На ньому були сліди катувань, не було руки. 5 березня 2014 року його поховали у Тернополі, проте винних у його смерті досі не знайшли.

Василь Степанович Аксенин

Аксенин Василь

Василь Степанович народився у селі Литячі колишнього Заліщицького району. Працював приватним підприємцем, мав дружину та двох синів. Коли почались протести на Майдані, приїхав, щоб підтримати протестувальників.

Дізнавшись про загострення протистоянь, 18 лютого приїхав до столиці. Коли вранці 20 лютого беркутівці почали відступати, зателефонував дружині востаннє. Василь повідомив, що йде в наступ. Близько 9 ранку він отримав вогнепальне поранення у живіт. Куля пробила тазостегнову кістку.

Побратими винесли його з обстрілу, доправили до лікарні. Потім його перевели у клініку міста Ряшів, що у Польщі. Там він помер внаслідок зупинки серця.

Василь Михайлович Мойсей

Василь Мойсей

Василь Мойсей народився та вчився у школі на Бучаччині. Згодом переїхав у Луцьк, де вчився в інституті. Коли почалися протистояння на Майдані, поїхав до Києва. Востаннє прибув до столиці в ніч з 18 на 19 лютого.

“Краще вмерти вовком — ніж жити псом”, – писав він на своїй сторінці у соцмережах.

Серце Василя зупинилося у київській лікарні після того, як він отримав вогнепальне поранення у груди. Вранці 20 лютого 2014 року у нього вистрілив снайпер. Василь мав цивільний бронежилет, але куля пошкодила важливі кровоносні судини.

Фото – Вікіпедія, відкриті джерела

About the author

повітряна тривога
trending_flat
Вперше за три тижні у Тернопільській області повітряна тривога. Чи є загроза

Вперше за три тижні у Тернопільській області оголосили про повітряну тривогу. Причиною є зліт винищувача МІГ-31. Він є основним носієм російського гіперзвукового авіаційного ракетного комплексу Х-47м2 "Кинджал". Проте наразі про пуски цих ракет моніторингові канали не повідомляють. Зліт радянського МІГа може бути тренувальним. Останній раз тривогу у Тернопільській області оголошували 14 березня. Оновлено о 14:24. Відбій повітряної тривоги, загроза минула.

Бережанський психоневрологічний будинок-інтернат
trending_flat
У Бережанському психоневрологічному будинку-інтернаті новий директор

Від 1 квітня 2025 року Бережанський психоневрологічний будинок-інтернат очолить Іван Іванович Осадца, який раніше працював на посаді заступника директора цього закладу. Відповідне розпорядження підписав голова Тернопільської обласної ради Богдан Бутковський 27 березня 2024 року. Згідно з документом, попередню керівницю Наталію Осипівну Бідулу звільнено від виконання обов'язків директора з 31 березня 2025 року. Її також виключено з переліку осіб, які мають право підписувати розпорядчі, фінансово-господарські, банківські та кадрові документи закладу. Розпорядження зобов'язує Наталію Бідулу та Івана Осадцу провести належне приймання-передачу печатки, штампів, матеріальних цінностей та всієї документації інтернату згідно з окремим актом. Рішення про зміну керівництва було ухвалено на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та з урахуванням постанови постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань соціального захисту населення та учасників АТО/ООС і членів їх сімей від 26 березня 2025 року № 209/28. Документ також передбачає, що це розпорядження […]

ексгумація тіл загиблих у Кременці в 1944 році
trending_flat
Вперше показали кадри ексгумації розстріляної інтелігенції з Піскового Яру в Кременці та Вишнівці (відео)

У мережі з'явилися унікальні кадри ексгумації тіл представників інтелігенції міста Кременець, розстріляних під Хрестовою Горою у Пісковому Яру. Відео зйомок, зроблених у липні 1944 року, опублікували у місцевій групі "Kremenicer Łeben". Згідно з опублікованими матеріалами, розслідувальна комісія ЦДАЖР СРСР працювала на місці масових розстрілів у Кременці з 1 по 5 липня 1944 року. До місця ексгумації сходилися місцеві жителі, деякі з яких могли впізнати жертв, незважаючи на сильний трупний запах, що перешкоджав наближатися до місця розкопок. Серед ідентифікованих жертв — викладач Мончак, скаут-інструкторка Гелена Паливодянка та викладачка й скаут-інструкторка Яніна Понятовська. Оригінал фільму - без звуку. Наразі ці кадри аналізує проєкт "Візуальна історія Голокосту", що координується Інститутом цифрової історії Людвіга Больцмана у Відні. Проєкт створив спеціальну платформу для доступу дослідників до цих архівних матеріалів. Докладний аналіз відеоматеріалів провела французька дослідниця Марі Мутьє-Бітан, докторка сучасної історії, яка спеціалізується на вивченні Голокосту […]

ДТП Цебрів біля Озерної
trending_flat
Водія, причетного до смертельної аварії у селі Цебрів, затримали

Поліція затримала водія вантажівки DAF, якого підозрюють у спричиненні смертельної дорожньо-транспортної пригоди неподалік села Цебрів Озернянської територіальної громади. Про це повідомляє пресслужба поліції Тернопільської області. Аварія сталася 2 квітня близько 10 години ранку на трасі Тернопіль — Рава-Руська. Житель Вінниці, керуючи тягачем DAF з напівпричепом, виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з вантажним автомобілем MERCEDES 818. Після цього у DAF врізався ще й мікроавтобус RENAULT MASTER, який рухався позаду. Водія вантажівки DAF затримали відповідно до статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Слідчі відділу розслідування злочинів у сфері транспорту ГУНП в Тернопільській області інкримінують йому порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого (частина 2 статті 286 Кримінального кодексу України). Наразі правоохоронці продовжують встановлювати всі обставини автопригоди. Проводяться необхідні слідчі дії для з'ясування причин та наслідків трагічної події. Внаслідок автопригоди загинув водій MERCEDES — 35-річний мешканець Львова. За словами […]

Лагун Андрій
trending_flat
На фронті загинув молодий захисник з Підволочиської громади

На жаль, небесне військо поповнилось ще одним воїном з Тернопільщини. Підтвердилась загибель Андрія Лагуна з Підволочищини, який з 15 березня вважався зниклим безвісти. "З глибоким сумом повідомляємо, що Лагун Андрій Ярославович (1988 р.н.), солдат 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ, житель села Мовчанівка, з 15 березня 2025 року вважався зниклим безвісти. На жаль, стало відомо, що того дня він загинув внаслідок артилерійського обстрілу", - йдеться у повідомленні Підволочиської громади. Зустріч тіла загиблого Героя відбудеться у селищі Підволочиськ у традиційному місці.  Після спільної молитви похоронний кортеж вирушить до села Мовчанівка, де в місцевому храмі відбудеться похорон. Опісля Героя поховають на місцевому кладовищі, кажуть у громаді. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним, близьким та усім, хто знав нашого Героя. Вічна йому пам'ять і слава.

чадний газ
trending_flat
У Копичинцях жінка загинула у власному домі

У місті Копичинці Тернопільської області сталася трагедія — 62-річна місцева жителька загинула внаслідок отруєння чадним газом. Тіло жінки виявили рятувальники після того, як занепокоєні сусіди повідомили про відсутність зв'язку з нею. Як пише ZAXID.NET, сусіди забили на сполох, коли жінка перестала відповідати на дзвінки та не виходила з дому. Вони звернулися до поліції та рятувальників, які прибули на місце події. Працівники ДСНС, потрапивши до оселі загиблої, виявили її без ознак життя. Попередньою причиною смерті називають отруєння чадним газом, який утворився через несправність опалювального обладнання. Правоохоронці наразі встановлюють усі обставини події. Фахівці ДСНС нагадують про важливість дотримання правил безпеки при користуванні газовими приладами, особливо в холодну пору року.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025