04.12.2023
Новини

Як тернополянам вберегтися від чадного газу в помешканні

Чадний газ – невидима, безбарвна та надзвичайно небезпечна для здоров’я та життя речовина. 

Вона є частою причиною нещасних випадків у оселях, де використовуються пічки, каміни чи газові колонки для опалення. Її неможливо відчути без спеціальних засобів і вже за кілька хвилин контакту може призвести до серйозних наслідків, включаючи втрату свідомості та навіть смерть. Однак, є певні заходи, які можна вжити для захисту себе та своєї родини від цієї небезпеки.

Кому потрібно встановити датчик чадного газу

Установка датчика чадного газу – це перший та дуже важливий крок у захисті від цієї загрози. Встановлення такого пристрою в приміщенні може врятувати життя, оскільки він вчасно попередить про наявність чадного газу в повітрі. При цьому важливо зазначити, що встановлення датчика є необхідністю не лише для приватних будинків, а й для багатоповерхових та квартир, де є газові котли та колонки.

ДСНС України наголошує на важливості регулярної перевірки димоходів та потенційних тріщин, через які чадний газ може потрапити до житла. Перевірка цих систем перед початком опалювального сезону може уникнути великої кількості нещасних випадків. Зокрема, варто звернути увагу на якість утеплення та ізоляції димарів та пічок, а також перевірити наявність будь-яких пошкоджень.

Крім того, особливу увагу слід звернути на відповідне обслуговування газових приладів. Ретельна перевірка та технічне обслуговування газових колонок, пічок чи інших опалювальних систем допомагають уникнути витоків чадного газу.

Встановлення датчика чадного газу є важливим кроком у запобіганні нещасних випадків. Регулярна перевірка систем опалення та їх технічне обслуговування допомагають уникнути потенційно небезпечних ситуацій.

Перейти до панелі інструментів