Тернопільські експерти із Національної поліції допоможуть захищати право на інтелектуальну власність

На сьогодення все більшої актуальності набуває питання захисту прав інтелектуальної власності в нашій державі.

Правовласники активно відстоюють свої особисті немайнові та майнові права інтелектуальної власності, вживають заходи щодо притягнення порушників таких прав до передбаченої законом відповідальності та відшкодування завданих збитків.

Захистити нематеріальний результат інтелектуальної праці допомагають експертні дослідження у сфері інтелектуальної власності. Про актуальність таких експертиз розповіла старший судовий експерт Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Ольга Дзюра.

Інтелектуальна власність використовується в усіх без винятку видах економічної діяльності, тому кількість злочинів у цій сфері зростає. У повсякденному житті, люди часто вживають термін «бренд», не усвідомлюючи того, що він є синонімом терміну «знак для товарів і послуг», -розповідає експерт.

Споживач не завжди має можливість відрізнити оригінальну продукцію від підробленої, мимоволі обираючи товар, який є популярним, а головне – містить позначення відомих брендів. В Тернопільському НДЕКЦ МВС України фахівцями проводяться дослідження у сфері інтелектуальної власності за напрямком, що пов’язаний з дослідженням комерційних (фірмових) найменувань, торговельних марок (знаків для товарів і послуг), географічних зазначень, тощо.

Знак для товарів і послуг став особливо привабливим для неправомірного використання, оскільки він не потребує великих інвестицій для виготовлення й швидко може приносити доходи. Так маніпулюючи відомою торговою маркою, можна заробити на цьому немалі гроші, і, позбавити тим самим частини прибутку справжніх власників.

Особи, які використовують незаконно знак товарів і послуг, завдають чималих збитків компаніям-правовласникам. Відповідно існують як в Україні, так і в інших державах бази даних зареєстрованих товарів і послуг. Наше завдання встановити різницю між зареєстрованим товаром та оригіналом, – зазначає фахівець.

«Способів таких маніпуляцій чимало: зміна кількох літер в назві торгової марки, видозміна дизайну, реєстрація відомої торгової марки для іншого продукту. Як приклад, позначення на спортивному взутті, одязі, продуктах харчування тощо, може відрізняється від торговельної марки кольором виконання, що відповідно вводить в оману споживача та порушує права власника торгівельної марки.

І якщо раніше підробці піддавалися переважно закордонні торгові марки, то зараз їх об’єктом нерідко стають і українські бренди.», – повідомляють у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

Таких прикладів є чимало, тому попит на проведення експертиз у сфері інтелектуальної власності зростає з кожним днем.

About the author

trending_flat
Верховна Рада прийняла закон про мову

Верховна Рада України проголосувала за законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". За відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів. Проти проголосували 38 депутатів, 25 не голосували, 7 утримались від голосування. Так, Верховна Рада на пленарному засіданні 25 квітня встигла завершити розгляд поправок до цього законопроекту і проголосувати за нього. Зазначимо, що на голосування у Раду, аби підтримати депутатів, прибули екс-президент Віктор Ющенко і почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Депутати зустріли Філарета стоячи. Зазначимо, що парламент розпочав розгляд документа 28 лютого. За цей час депутати схвалили або відхилили 2065 поправок із 2082. Хто говоритиме українською? Всі громадяни України та ті, хто хоче стати громадянином України. Серед посадовців українською вільно мають розмовляти, наприклад, президент, голова парламенту та його заступники, прем’єр-міністр та віце-прем’єри, голови міністерств та усіх державних установ, депутати, держслужбовці, посадові особи органів місцевої влади, судді та адвокати, викладачі та […]

trending_flat
Прокуратура змусила підприємство відшкодувати 50 тисяч грн

Прокуратурою області вживаються заходи щодо стягнення до державного бюджету коштів у вигляді плати за проїзд дорогами загального користування. Так, на виконання рішення господарського суду Тернопільської області, яким задоволено позов Тернопільської місцевої прокуратури, ПАП «Агропродсервіс» сплатило до бюджету 47 429 грн плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом. «Усього, за результатами розгляду судами чотирьох позовів у цій сфері боржниками добровільно сплачено 24 тис грн, стягнуто в дохід бюджету понад 47 тис грн, ще один позов на суму 18 тис грн перебуває у провадженні.», - повідомляють у прес-службі прокуратури Тернопільської області.

trending_flat
Викладач тернопільського ВНЗ, який зберігав наркотики, постав перед судом

Тернопільським міськрайонним судом, за позиції державного обвинувача Тернопільської місцевої прокуратури, засуджено до покарання у виді штрафу викладача вузу, що пропонував гроші поліцейському за уникнення від кримінальної відповідальності.  У грудні 2018 року працівниками патрульної поліції викрито викладача одного з навчальних закладів міста Тернополя, який зберігав психотропні речовини без мети збуту. "З метою уникнення кримінальної відповідальності за незаконне зберігання психотропних речовин, фігурант справи запропонував службовій особі правоохоронного органу неправомірну вигоду у розмірі 500 доларів США та був затриманий під час передачі грошей. За вчинені кримінальні правопорушення, зловмисник засуджений до покарання у межах статті Кримінального кодексу. Зазначимо, що обвинувачений повністю розкаявся у вчиненому та сприяв слідству.", - повідомляють у прес-службі прокуратури Тернопільської області.

trending_flat
Тернополянин заробляв на прожиття крадіжками

Злодія, на рахунку якого десятки крадіжок з автомобілів, впіймали тернопільські поліцейські. 49-річного тернополянина підозрюють у серії крадіжок з автомобілів. Крадій полював здебільшого на автомобілі вітчизняного виробництва, не обладнані сигналізацією. Шукав автомобілі, залишені на ніч у дворах будинків, чи просто посеред вулиці. За допомогою підручних засобів відчиняв багажник автівки, або ж добирався до салону. До рук злодія потрапляло усе, що мало бодай якусь цінність:  магнітофони, відеореєстратори, електроінстументи. Чуже майно ніс в ломбард. Поліцейські затримали зловмисника після чергової крадіжки з машини. Суд обрав йому запобіжний захід – тримання під вартою. «Слідчі дії тривають, правоохоронці продовжують перевіряти тернополянина на причетність до інших протиправних діянь. Зловмисникові повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених  статтею 185 ККУ - крадіжка.  До скоєних в минулому майнових злочинів додасться ще низка крадіжок.», - про це повідомляють у відділі комунікації поліції Тернопільської області. Триває досудове розслідування. Також нагадаємо, що […]

trending_flat
Дівчину вбили у власному помешкані. Поліція встановлює обставини

Тіло дівчини близько десятої години ранку 16 квітня зі слідами насильницької смерті у власному помешканні виявили тернополяни. Про це вони повідомили на лінію "102". При виїзді слідчо-оперативної групи стало відомо, що загибла - мешканка обласного центру, 1991 року народження. На її тілі судово-медичний експерт виявив кілька ножових поранень. Знайшла дівчину подруга мами та робітник, який робив ремонт у квартирі загиблої. Вони вранці своїми ключами відкрили вхідні двері і побачили її тіло. За попередньою інформацією, смерть потерпілої настала вночі. «На місці злочину працювали оперативники, експерти та кінологи. Правоохоронці встановлюють особу зловмисника та причини вбивства тернополянки. Подія внесена в єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 115 частина 1 ККУ - умисне вбивство.» , - повідомляють у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

trending_flat
Науковці розробили перше “живе” серце

Група Ізраїльских вчених «надрукувала» на 3D-принтері живе серце. Всього на розробку серця, 2,5 см у діаметрі, вчені витратили три години. Як заявило агенство Bloomberg, таке серце підійшло би кролику. Група Ізраїльских вчених розробила серце із живих тканин, повідомляє Deutsche Welle. Для створення штучного серця науковці взяли у пацієнта жирові клітини і «перепрограмували» їх у стовбурові, а вже після цього, із цих клітин, виростили повноцінні серцеві м’язи. Найближчим часом науковці планують зайнятись трансплантацією таких органів тваринам, після чого можна буде вирощувати такіж «живі» органи для людей. Керівник групи вчених підкреслює, що це дослідження може стати проривом в боротьбі с серцево-судинними захворюваннями. Науковці вважають, що ризик відторгнення такого органу мінімальний. Такі органи «друкували» і раніше, але тільки зараз цей орган має клітини та кровоносні судини. Також наразі науковці не можуть точно сказати, коли вони розроблять перший повноцінний прототип людського серця. Але вже сьогодні […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025