“Це щось магічне”: рецепт пухкої та смачної паски, яка не черствіє усі свята

Рецептів Великодніх пасок є настільки багато і усі вони по-своєму хороші, що вибрати улюблений і той, що завжди вдастсься, іноді дуже важко. Тож ми з власного досвіду рекомендуємо господиням прекрасний рецепт відомої кулінарки Марини Гармаш. Ця паска завжди виходить ніжною та солодкою, з волокнистим м’якушем та ароматом ванілі. 

З початку війни Марина готує та відправляє нашим захисникам надзвичайно багато різних домашніх смаколиків. І паска саме за цим рецептом уже поїхала до військових.

“Готувати пасхальну випічку – це щось магічне. Адже ти мимоволі згадуєш слова бабусі або мами. Тільки чисті помисли, ніяких стукотів, шуму і протягів. І обов’язково молитва. Моя прабабуся для такої випічки одягала завжди чистий одяг, вставала рано вранці до сходу сонця і приступала до замісу”, – розповідає Марина Гармаш.

Інгредієнти:

  • 1 л молока,
  • 10 яєць,
  • 600 – 650 гр цукру,
  • 100 гр пресованих дріжджів,
  • 16 гр ванільного цукру,
  • дрібка солі,
  • 100 мл коньяку,
  • 250 гр родзинок,
  • 75 г в’яленої вишні,
  • 100 – 150 мл рослинноі оліі,
  • 200 гр вершкового масла,
  • 15 ст. борошна (склянка 250 мл без гірки).

Приготування

Ретельно збийте яйця з цукром в пишну піну. Молоко закип’ятіть, тонкою цівкою введіть в яєчно – цукрову масу продовжуючи збивання. Дайте рідині охолонути до теплого, розкришіть дріжджі, перемішайте. Накрийте рушником, приберіть в тепле місце на 2 години. За цей час 2 рази перемішайте. Розтопіть вершкове масло, остудіть. Родзинки та вишню промийте, просушіть. В опару додайте дрібку солі, ванільний цукор, коньяк, вершкове масло, 100 мл рослинноі оліі, поступово борошно (але не все відразу, можливо треба більше або менше). Замісіть м’яке, слухняне тісто. В кінці замісу додайте ще рослинну олію.

Накрийте зверху, приберіть в тепле місце. Залиште для підходу на 1 годину. Змочіть руки в рослинну олію, заповніть підготовлені формочки на 1/3. Накрийте рушником, дайте підійти, приблизно 40 хвилин. Випікайте в заздалегідь розігрітій духовці починаючи з меншого розміру. При температурі 170-180 градусів. Готовність перевірте дерев’яною шпажкою. Виймаючи з духовки покладіть пасочки на рушник, дайте охолонути періодично повертаючи їх з боку на бік. Прикрасьте остиглі пасочки.

Ідеальна глазур

Досить важливе у рецепті паски прикрашання. Для цього підійде рецепт ідеальної глазурі із желатину. Вона не липне та сипеться, на відміну від білкової.

Для приготування знадобиться: 120 г цукру, 60 мл води, 1 ч .л. ванільного цукру, 5 г (приблизно чайна ложка) желатину та 2 ст. л. води, що його розвести.

Нагрійте воду з цукром до повного розчинення. Желатин замочіть з 2 ст. л. води до набухання. У гарячий цукровий сироп додайте желатин, ретельно збийте в пишну, густу масу близько 4-5 хвилин.

Поради господині та відповіді на питання

  1. Збиті яйця заливають гарячим молоком, так все правильно. І вони не зваряться. Завдяки такому способу заварювання, випічка виходить ніжною, повітряної, довго не черствіє.
  2. Час випічки залежить від розміру форм, випікаю завжди при температурі 170 – 180 градусів від 30 хвилин і до 45. Перші 20 хвилин випічки духовку не відкриваю!
  3. Якщо пасочки досить подрумянились, накрийте їх зверху фольгою.
  4. Алкоголь при високій температурі випариться. У великодньому тісті завжди багато здоби, алкоголь допоможе дріжджжям підняти його. Додасть еластичність, пишність. Також буде сприяти збереженню м’якості протягом 5 днів.
  5. Паперові форми ніколи не змащую. Металеві смальцем, або змазкою для форм (борошно, смалець, олія).
  6. Вийнявши з духовки пасочки, відразу не виймаю з форм, ложу їх лежачи на рушник. Лише хвилин через 5 злегка прокручую і вони злегкісттю виймаються.
  7. Пасочки можна легко заморозити, перевірено не раз!

Більше хороший і смачних рецептів можете знайти на сторінці Сімейних рецептів Марини Гармаш.

Світлого та мирного Великодня!

 

About the author

Володимир Басараба
trending_flat
Майже рік вважався зниклим безвісти: на Тернопільщині прощатимуться з Володимиром Басарабою

У Скалу-Подільську селищну громаду прийшла трагічна звістка. За майже рік підтвердилась загибель захисника Володимира Басараба.  6 травня 2024 року, захищаючи Україну в районі Новопокровського Донецької області, загинув солдат Володимир Романович Басараба, 1987 року народження, з села Гуштинка. Він віддав своє життя, виконуючи бойове завдання, і тривалий час вважався зниклим безвісти. Про це повідомили на сайті Скали-Подільської селищної громади. "Депутатський корпус селищної ради,  члени виконавчого комітету, працівники апарату та я особисто висловлюємо слова щирого співчуття рідним та близьким Володимира Романовича БАСАРАБИ. Розділяємо біль вашої непоправної втрати та схиляємо голови у глибокій скорботі. Дорогі рідні, усвідомлюємо  вашу безмірну  втрату. Володимир  був справжнім чоловіком, патріотом, воїном. Просимо Господа прийняти   душу Героя  до Царства Небесного", - повідомив селищний голова Скали-Подільської селищної громади  Ігор Лобода. Читайте також: Понад 2 роки невідомості: на щиті повертається Герой з Кременця.  

Проєкти
trending_flat
Капітальний ремонт медзакладів і не тільки: на Чортківщині реалізують три важливі проєкти

На Тернопільщині реалізують три важливі проєкти. На них виділили 47,3 мільйона гривень. Планується будівництво очисних споруд продуктивністю 200 м³/добу у м. Копичинці, капітальний ремонт із впровадженням заходів з енергозбереження будівель поліклініки та лікарні, а також капітальний ремонт приймально-діагностичного відділення та відділення анестезіології та інтенсивної терапії Чортківської центральної міської лікарні. Про це повідомили на сторінці у соціальних мережах Тернопільської обласної державної адміністрації. Зокрема, забезпечує виконання цих проєктів "Програми відновлення України III". Рішення про що було прийнято на засіданні Експертної робочої групи при Міністерстві розвитку громад та територій України. Читайте також: Нагодувати бідних та прикрасити місто – найцікавіші проекти Громадського бюджету Кременецької громади.

trending_flat
Від +15 до снігу і морозу. На Тернопільщину повернеться зимова погода (прогноз)

На Тернопільщині у найближчі дні синоптики прогнозують різке коливання температур. Після помірного весняного тепла варто очікувати на суттєве зниження температури, аж до мінусових. Також сніг вкотре нагадає про себе. Згідно з прогнозом синоптиків, 3 квітня 2025 року у Тернопільській області очікується хмарна погода з невеликими дощами. Вітер північно-східний, зі швидкістю 7-12 м/с. Температура повітря по області вночі становитиме 2-7° тепла, а вдень підніметься до 10-15° тепла. У Тернополі вночі очікується 4-6° тепла, а вдень – 13-15° тепла. Про це повідомили у Тернопільському обласному центрі з гідрометеорології. За інформацією сайту Ventusky, плюсова температура триматиметься ще 4 квітня. Вдень небо буде ясне, температура повітря +8 - +16, а вночі - +13 - +9. Похолодання та сніг прийдуть вже з 5 квітня. Починаючи з самого ранку й до пізнього вечора, небо у Тернополі буде вкрите хмарами. Удень розпочнеться дощ, а ввечері йому на […]

дтп
trending_flat
Аварія у Тернополі: збили людину (відео)

Серйозна аварія сталась у Тернополі на вулиці Степана Будного. Є постраждалі.  За попередньою інформацією, збили жінку. Відповідне відео з'явилося у місцевих телеграм-каналах. Інформацію про аварію підтвердили у патрульній поліції. "ДТП з травмованими. Обставини встановлює слідчий", - прокоментувала старша інспекторка управління патрульної поліції у Тернопільській області Віталія Щупляк. Інформація оновлюється. Читайте також: Масштабна аварія на трасі «Тернопіль-Львів-Рава-Руська»: серед постраждалих дитина (фото).

магнолія
trending_flat
У Кременці почали квітнути перші магнолії (фотофакт)

Природа Тернопільщини прокидається після зими та починає розпускати свої пелюстки. У Кременецькому ботанічному саду розпочинає квітнути магнолія.  Світлинами цього прекрасного моменту зародження краси поділились на сторінці у соціальних мережах Кременецького ботанічного саду. "Це листяне дерево, яке цвіте на початку весни до того, як розпуститься листя, саме тому його називають «Квітка надії на весну». Магнолія Біонді - представник родини Magnoliaceae, широко поширена в центральному Китаї. На колекційно-експозиційній ділянці «Сад магнолій», у Кременецькому ботанічному саду її було висаджено у 2014 році (саджанці отримано з ботанічного саду ім. академіка Фоміна)", - розповідають у дописі. Читайте також: у заповіднику на Тернопільщині зацвів червонокнижний шафран.

День жалоби
trending_flat
Був миротворцем ООН і мав багато нагород від держави: на фронті загинув військовий з Кременеччини

У Вишнівецькій громаді оголосили День жалоби. Всі розважальні заходи, які були заплановані - скасують. Місцевих просять вшанувати пам'ять Героя.  Громада віддаватиме останню шану воїну Байдецькому Петру, який загинув боронячи Україну. Кортеж Героя рухатиметься трасою М-19 1 квітня о 12 -12:30. Вишнівчан просять гідно зустріти воїна та вийти до Вишнівецького перехрестя, щоб віддати останню шану. Про це повідомили на сторінці у соціальних мережах громади. "Далі супроводжуватимемо тіло ГЕРОЯ до храму Святої Покрови Божої Матері у с.Гнидава, де відслужиться чин похорону. Висловлюємо щирі співчуття батькам, дружині, доньці, усім рідним та близьким Захисника. Нехай Господь додасть мужності та сил пережити це велике горе втрати дорогої людини. Вічна пам'ять і слава Герою", - йдеться у повідомленні. Байдецький Петро Ігорович (02.08.1972 року) родом із села Гнидава загинув 29 березня. Петро навчався у місцевій школі, потім продовжив навчання у Збаразькому ПТУ. Після строкової служби вирішив присвятити […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025