Що лікують в торакальному відділенні?

Торакальна хірургія – це галузь медицини, яка займається діагностикою та хірургічним лікуванням станів, спричинених захворюваннями або травмами стравоходу, легенів, серця та інших структур всередині грудної клітки. Торакальна хірургія включає в себе досвід різних типів хірургів, включаючи кардіоторакальних, кардіохірургів, кардіохірургів з вродженими вадами серця, загальних торакальних і серцево-судинних хірургів.

Торакальна хірургія може вирішувати різні типи захворювань, такі як рак легенів, пухлини і доброякісні утворення в легенях, рак стравоходу, ахалазія та інші проблеми з ковтанням, пухлини стравоходу, шлунково-стравохідний рефлюкс, мезотеліома, легеневі інфекції, пухлини в грудній стінці, гіпергідроз і багато іншого. Торакальні хірурги також можуть виконувати трансплантацію легень (особливо для пацієнтів з термінальною стадією легеневих захворювань), резекцію трахеї, а також видаляти закупорки в серці та артеріях.

Торакальна хірургія відрізняється від кардіології та пульмонології – хоча вони мають справу з тими ж органами, структурами і розташуванням – головним чином тим, що вони проводять хірургічне лікування або втручання. Кардіологи діагностують серцеві стани і захворювання, а потім призначають ліки для їх лікування. Пульмонологи працюють подібним чином – вони ставлять діагноз і призначають ліки, а також проводять малоінвазивні процедури, такі як бронхоскопія.

Кому показано лікування та очікувані результати

Пацієнти, які потребують хірургічного лікування або втручання з приводу захворювань або травм стравоходу, серця, грудної клітки та легень, повинні пройти торакальну хірургію. Зазвичай лікарі первинної ланки, такі як терапевти, пульмонологи, кардіологи та гастроентерологи, направляють своїх пацієнтів на торакальну хірургію, коли вважають за потрібне.

Серцево-судинні хірурги можуть лікувати пацієнтів, які страждають від негерметичності серцевих клапанів, серцевої недостатності, блокади серцевих клапанів, ішемічної хвороби серця, миготливої аритмії та аневризмів основних артерій грудної клітки.

Загальні торакальні хірурги можуть виконувати процедури, що рятують або продовжують життя пацієнтам, які страждають від грижі стравохідного отвору діафрагми, важкої форми емфіземи, раку легенів, розладів ковтання, підвищеної пітливості, гастроезофагеальної рефлюксної хвороби та раку стравоходу.

З іншого боку, кардіохірурги можуть хірургічно лікувати дефекти міжпередсердної та міжшлуночкової перегородок, гіпопластичний синдром та транспозицію магістральних артерій.

Очікуваним результатом торакальної хірургії є або повне лікування захворювання, або відновлення початкової функції уражених органів і структур (у разі пошкодження, спричиненого травмою або хворобою). У випадку, коли повного лікування не очікується, пацієнт може принаймні відчути полегшення від ознак і симптомів захворювання.

Як відбувається процедура?

Методи та підходи, що застосовуються в торакальній хірургії, значною мірою залежать від розташування ураженого органу або структури. Операція може включати інвазивні або малоінвазивні методи. У кардіохірургії, наприклад, операція на відкритому серці є загальним підходом, який використовується для лікування проблем у внутрішніх серцевих структурах. При цьому методі хірургічна команда тимчасово зупиняє серце і відкачує з нього кров перед початком процедури. Однак примітивна версія цієї хірургічної процедури створювала технічні проблеми для хірургів і реальні ризики для життя пацієнтів, тому незабаром вона була вдосконалена завдяки використанню апарату штучного кровообігу.

Якщо структура або орган, що підлягає хірургічному втручанню, знаходиться за ребрами, традиційні методи передбачають розрізання кістки, щоб отримати доступ до них.

Існують також малоінвазивні процедури, які значно скорочують час як хірургічного втручання, так і період відновлення пацієнта. У сфері кардіохірургії зростає тенденція до проведення операцій з використанням роботів. Спеціально розроблена машина допомагає лікарю під час операції для досягнення підвищеної точності та акуратності. Розріз не обов’язково повинен охоплювати всю грудну клітку, і немає необхідності розкривати грудну клітку. Хірургу потрібно лише зробити невеликі розрізи, щоб “руки” апарату пройшли крізь стінки грудної клітки.

Більше про методи лікування можна прочитати за посиланням: https://mediland.ua/ua/metody-likuvannya/hirurgiya

Можливі ускладнення та ризики

Торакальна хірургія пов’язана з багатьма ризиками та ускладненнями, хоча смертельні випадки або смертельні ускладнення відносно низькі. Сучасні технології дозволили торакальним хірургам бути більш точними і акуратними у своїх методах і техніках, знижуючи ризик інфікування та інших серйозних ускладнень. В Україні однією із провідних клінік, яка надає такі послуги є медична клініка на Лук’янівці.

About the author

Папа Римський
trending_flat
Помер Папа Римський Франциск

Помер Папа Римський Франциск. Про це повідомляє Reuters з посиланням на Ватикан. Нагадаємо, Папа Римський Франциск після тривалого лікування лише вчора, 20 квітня, показався на публіці у Великдень. 88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але з'явився наприкінці заходу з посланням, відомим як "Urbi et Orbi" ("Місту і світу"), яке зачитував від його імені кардинал Анджело Комастрі. Понтифіку було 88 років.

пожежа
trending_flat
У Великдень у Збаражі горів будинок: наслідки серйозні

У великодню неділю, 20 квітня, близько 20:19 у місті Збараж сталася пожежа в житловому будинку. Про це повідомляє Головне управління ДСНС у Тернопільській області. Вогонь пошкодив приміщення загальною площею 30 квадратних метрів. Повністю знищено підлогу, тумбу та речі домашнього вжитку на площі 2 квадратних метри. На місце події оперативно прибув черговий караул 4-ї державної пожежно-рятувальної частини 3-го державного пожежно-рятувального загону. Завдяки швидким діям рятувальників вдалося врятувати сусідню будівлю та значну кількість матеріальних цінностей. Причини виникнення пожежі наразі встановлюються. Фото ілюстративне

пожежа
trending_flat
Серйозна пожежа у Кременці: ледь не згоріли три будинки

В місті Кременець, що на Тернопільщині, у суботу, 19 квітня, трапилася серйозна пожежа. Загоряння відбулося на вулиці Космонавтів. Як повідомляє ГУ ДСНС України у Тернопільській області, загоряння було зафіксовано о 16:21. За інформацією рятувальників, вогонь знищив покриття та дерев'яне перекриття будівлі. Також полум'я пошкодило велосипед, 3 кубометри дров та різні речі домашнього вжитку на площі 20 квадратних метрів. Крім того, постраждало облицювання стін площею 15 квадратних метрів. На боротьбу з вогнем було направлено черговий караул 5-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Завдяки оперативним діям рятувальників вдалося запобігти поширенню полум'я на три сусідні будівлі. Причини виникнення пожежі наразі встановлюються. Фото ілютративне

ДТП Теофіпілка 19 квітня
trending_flat
Моторошна ДТП на Тернопільщині: одне авто на даху, інше – на боку (відео)

19 квітня на автодорозі М-12 сталася серйозна аварія. Поблизу села Теофіпілка Козівської громади два автомобілі злетіли з траси та перекинулися. За інформацією ГУ ДСНС України у Тернопільській області, дорожньо-транспортна пригода трапилася о 13:56 на ділянці між селами Теофіпілка та Плоске. Внаслідок зіткнення трьох транспортних засобів постраждала одна особа. Рятувальники 18-ї Державної пожежно-рятувальної частини надали допомогу на місці події: передали травмовану людину бригаді екстреної медичної допомоги та вжили заходів для запобігання можливому загорянню автомобілів. На фото з місця аварії видно, що одне авто опинилося на даху, а інше - перекинулося на бік. Деталі про причини аварії наразі з'ясовуються.

немовля
trending_flat
На Кременеччині перехожі знайшли посеред вулиці немовля

У селищі Вишнівець Тернопільської області 19 квітня сталася надзвичайна подія. Випадкові перехожі знайшли новонароджену дитину, яка лежала просто неба біля одного з місцевих магазинів неподалік лікарні. Люди, які помітили малюка без нагляду дорослих, миттєво повідомили про це правоохоронців. На місце швидко прибула слідчо-оперативна група, повідомляє телеканал "Тернопіль 1". Немовля оглянули медики та негайно доправили до медичного закладу для надання необхідної допомоги. Наразі його життю ніщо не загрожує. Обіцяють повідомити додаткові деталі інциденту згодом. Оновлено. Немовля виявили у покинутій будівлі колишнього магазину у Вишнівці, повідомляють "20 хвилин". Хлопчик живий, але медики виявили у нього симптоми переохолодження, кажуть у поліції області. Малюка доправили до обласної дитячої лікарні, а правоохоронці розшукують маму хлопчика. Раніше "Терміново" повідомляло, що на пішохідному у Тернополі збили візочок з немовлям.

Пасха на передовій
trending_flat
Як бійці з Тернопільщини відзначають Великдень на передовій. Фото

Військовослужбовці 105-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ з Тернопільщини зустріли Великдень на передовій. Попри складні умови, захисники України знайшли час для відзначення найважливішого християнського свята. "Ми відзначаємо свято життя, перемоги над смертю, світла над темрявою, і саме таке життя українські військовослужбовці захищають сьогодні. Вони вибирають завтрашній день, щоб усі покоління мали можливість жити вільно у своїй країні, любити, радіти та веселитись. Усе це разом матимемо, тому нехай Господь завжди допомагає в усьому, нехай він буде в наших серцях і захистить від усякого зла", – повідомили у 105-й окремій бригаді територіальної оборони. Для багатьох військових це вже не перший Великдень на фронті. Святкування проходить скромно, але з дотриманням традицій. Бійці освячують паски та крашанки, моляться за перемогу та повернення додому.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025