30.05.2024
Новини

Закликав до повалення влади та вбивства чиновників: мешканця Тернопільщини засудили до 3 років в`язниці

Мешканця Тернопільщини засудили до 3-ох років в`язниці за заклики до повалення влади, вбивства чиновників, депутатів, поліцейських, – повідомляють у пресслужбі обласної прокуратури.

Бучачанина засудили до 3 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна, окрім житла, за публічні заклики до насильницької зміни, повалення конституційного ладу (ч. 3 ст.ст. 109 КК України).

Прокурор довів у суді, що житель м. Бучач на своїй сторінці у соціальній мережі «Facebook» впродовж листопада 2019 – липня 2020 року публікував дописи із закликами виходити на вулиці, йти на Київ, вчинити переворот, вбивати вищих посадових осіб держави, депутатів, усіх чиновників, поліцейських, суддів та їх сім’ї. Приводом для дописів була невдоволеність чоловіка діяльністю поліції щодо розшуку його автомобіля.

При призначенні покарання було враховано суспільну небезпеку й наслідки кримінального правопорушення. Відтак за публічні заклики до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади винна особа проведе 3 роки за ґратами.

Вирок ще не набрав законної сили й може бути оскаржений в апеляційному порядку.

Перейти до панелі інструментів