28.01.2023
Новини

Безкоштовно 5 LED-лампочок отримає кожен повнолітній українець: Мінекономіки

Незабаром кожен повнолітній українець матиме можливість безкоштовно отримати 5 світлодіодних ламп на заміну старих ламп розжарювання. І в такий спосіб зробить свій внесок у допомогу енергетикам щодо балансування електросистеми України. Про це повідомляють у Міністерстві економіки. Програма реалізовуватиметься через Укрпошту, а її механізм буде максимально спрощено.

«Наразі, щоб знизити навантаження на енергетичну інфраструктуру, нам доводиться впроваджувати різні, в тому числі нетрадиційні, заходи з енергоефективності. Проста заміна старих лампочок на нові LED-лампи може зекономити країні у пікові години до 1,5 гігавата електроенергії. Це дуже суттєва економія. Для порівняння: заміна 50 млн LED-лампочок розвантажить роботу цілого реактору атомної електростанції», – наголосила Юлія Свириденко.

Зокрема, заміну 30 млн лампочок профінансує Європейський Союз. Уряд України працює над тим, щоб усі процедури з боку ЄС були завершені до кінця року і вже у січні програма стартувала.

Програма реалізовуватиметься через Укрпошту, а її механізм буде максимально спрощено. Людині, яка вирішить скористатися програмою, потрібно лише попередньо залишити заявку, прийти у відділення Укрпошти та обміняти 5 ламп старого зразка на 5 нових світлодіодних.

«Ми зробимо програму достатньо довгою для того, щоб усі громадяни України, які мають бажання замінити лампочки, могли скористатись цією можливістю», – зазначила Юлія Свириденко.

Схожі пости

На Тернопільщині розшукують чоловіка, якого травмувало і викинуло з човна у Дністер (фото)

Уляна Супрун каже, що лаятися корисно для здоров’я

НАРОДЖЕНІ НА МАЙДАНІ: Правий Сектор – спецпроект (Відео)

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів