Що таке ніж для чищення овочів і як ним правильно користуватись?

Різні ножі виконують різні ролі на кухні. Потужний кухарський шеф-ніж впорається з самою складною роботою, але коли вам потрібно діяти більш делікатно, настає час ножа, який зазвичай називають ножем для чищення овочів та фруктів.

Хоча насправді цей ніж здатний на куди більше, чим просто чищення яблук від шкірки. Ці невеликі ножі ідеально підходять для різного роду делікатних та точних дій.

Що таке ніж для чищення овочів та фруктів?

Ножі для чищення овочів та фруктів мають короткі, але міцні леза які, як правило, мають довжину від 6 до 10 сантиметрів. Завдяки своїм розмірам вони ідеально підходять для того, щоби відрізати щось у важкодоступних місцях або виконання справ, де важлива точність. Для багатьох кухарів ніж для чищення овочів та фруктів стає основним інструментом у тих справах, де кухарський шеф-ніж буде занадто великим та громіздким.

Оскільки ножі для чищення овочів та фруктів порівняно невеликі, ними можно користуватися навіть без обробної дошки. Саме тому, незважаючи на маленьке лезо, розмір рукояті якісного овочевого ножа має повноцінно відповідати розміру вашей долоні. Це співвідношення розмірів клинка та рукояті дасть вам точний контроль над рухом леза під час використання ножа.

Краще, щоби лезо та ручка були приблизно однакового розміру, а вага – збалансованою. Ніж не повинен бути занадто важким на одному з кінців, інакше використовувати його буде незручно.

Дійте повільно й обережно, особливо коли використовуєте такий ніж вперше. Якщо  лезо ножа гостре, такий ніж буде дуже контрольованим, керованим та безпечним.

Навпаки, тупим ножем для чищення порізатись куди легше. Тупий ніж буде вимагати більших зусиль під час різання, рух його леза буде куди менш передбачуваним.

Для чого використовують ніж для чищення овочів та фруктів?

Не звертайте уваги на назву. Це – лише данина традиціям. Насправді ви можете використовувати цей ніж під час приготування будь-яких страв.

Як тільки ви звикнете до цього ножа, ви будете знаходити все більше і більше діл, у яких його можна використати. Маневреність та зручність ножа для чищення овочів та фруктів не раз стане вам у нагоді під час приготування блюд з використанням самих різних інгредієнтів.

Наведемо лише деякі з найпопулярніших способів використання ножів для чищення овочів та фруктів.

Очищення овочів

Почнемо з очевидного. З чищення овочів. Як зрозуміло з назви цього ножа – така робота для нього є головною. Звісно, зараз придумано і продається багато спеціальних знарядь для очищення шкірки з овочів та фруктів.

Та чи застарів спеціальний ніж?

Ні, ножі для чищення – чудова альтернатива усім цим «чистилкам».

Однак, використанню ножа для чищення овочів та фруктів потрібно трохи навчитися.

Міцно тримайте фрукт (чи овоч) в одній руці. Ніж тримайте у іншій. Повільно рухайте лезо у напрямку до себе, акуратно знімаючи шкірку з фрукта. Рухайтесь легко та обережно, інакше ви ризикуєте зняти шкірку не тільки з овоча.

Очищення креветок

Якщо ви ще жодного разу не готували креветок, то знайте, що спершу їх треба ретельно очистити.

Роблять це так:

  • Візьміть креветку та знайдіть темну лінію що тягнеться вздовж по спинній частині її хвоста. Це – кишківник. Його треба видалити.
  • Візьміть ваш ніж для чищення овочів та фруктів. Тепер це – ніж для чищення креветок. Зробіть невеликий надріз, а потім підтягніть цю чорну лінію кінчиком леза.
  • Обережно!

Видалення серцевини з плодів (наприклад, з помідорів)

Щоб вирізати серцевину помідора, вставте вістря ножа приблизно на 1 сантиметр ліворуч від серцевини. Потім обріжте серцевину, яка має вискочити, коли ви закінчите.

Очищення ковбаси

Більшість ковбас упаковані в тонкі оболонки, які можуть створити деякі проблеми під час приготування, чи заважати розрізати ковбасу на менші шматочки.

Вітаємо вас! Сталося ще одне чудо! Тепер ваш маленький ніж-трудівник перетворився на ніж для чищення ковбаси!

Просто злегка надріжте оболонку та проведіть лезом лінію вниз з одного боку ковбаси, не настільки, щоб глибоко її прорізати, але достатньо, щоби розрізати шкірку. Коли ви закінчите, зніміть оболонку, починаючи з місця розрізу.

І це лише деякі приклади того, як багато справ можна зробити акуратним, легким та маневреним ножем для чищення овочів та фруктів. Звісно, всі ці діла можна зробити і звичайним кухарським ножем. Але навіщо це робити, коли є ніж, який краще підійде для цих справ?

Дуже багато речей і легше і безпечніше зробити саме ножем для чищення овочів.

Насправді кажучи, цей ніж настільки універсальний та зручний, що усе діло полягає тільки у ваших особистих навичках та фантазії!

About the author

trending_flat
На Кременеччині 16-річний юнак спаплюжив пам’ять Героя України

У селі Дунаїв Кременецького району 16-річний підліток виліз на пам'ятник Герою Небесної Сотні Олександру Капіносу та опублікував фото в соцмережі. Інцидент стався 12 липня. Про порушення повідомили поліцейському офіцеру громади того ж дня, повідомляють у ГУНП у Тернопільській області. Поліцейські швидко встановили особу порушника. Нею виявився місцевий житель 16 років. Інформацію про випадок внесли до журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. Зараз вирішується питання про притягнення юнака до адміністративної відповідальності. Олександр Капінос народився в селі Дунаїв та загинув під час Революції гідності в Києві. Посмертно він отримав звання Герой України. На допис юнака у соцмережах, де він хвалиться тим, що заліз на пам'ятник, звернула увагу сестра загиблого Олександра Капіноса. Вона написала заяву до поліції. "В граніті в центрі села Дунаїв стоїть гордо Сашко Капінос з прапором в руках, бандура та кобзар поруч. Дивлячись на […]

шашлики
trending_flat
Відпочинок на природі: як посмажити шашлики і не порушити закон

Літо —  час відпочинку та пікніків на природі. Але перш ніж розпалити багаття, переконайтеся, що це не заборонено. Де це робити можна, а де ні і яка відповідальність чекає на порушників — розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД). Де заборонено розводити багаття у лісі під час пожежонебезпечного періоду — поза спеціальними місцями у заповідниках ближче ніж за 30 м до будівель і споруд у дворах, парках, скверах — без спеціально обладнаних місць в інших заборонених законом зонах. Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки Адміністративна: - за порушення в лісі — штраф від 1530 до 4590 грн - у населеному пункті— від 340 до 1360 грн. Кримінальна: якщо сталося займання з майновою шкодою у великому розмірі чи шкодою здоров’ю — штраф від 17 000 до 68 340 грн, або  виправні  роботи на строк до двох років або до 3 […]

монети
trending_flat
Замку на Тернопільщині передали скіфські наконечники та монети XVII ст

Київська митниця віддала до музеїв нову партію історичних артефактів. Серед них - скіфські наконечники стріл, які датуються V-IV століттями до нашої ери, та старовинні монети XVII століття. Скіфські наконечники передали до Бережанського краєзнавчого музею, повідомляє Київська митниця. Монети - драйпелькери та півтораки XVII століття - поповнили колекцію Державного історико-архітектурного заповідника "Межибіж". Відвідувачі зможуть побачити ці унікальні речі у замковому ансамблі XIV-XVI століття на Хмельниччині та у замку Синявських на Тернопільщині. Всі артефакти повернули у власність держави за рішенням суду. Розподіл культурних цінностей до музеїв відбувається за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури України. Після офіційної передачі музейники відвідали внутрішню лабораторію Київської митниці. Митниця планує створити електронну бібліотеку оцифрованих культурних цінностей, які врятували від вивезення з України. Серед уже збережених артефактів - старовинні ікони, стародруки, фосилії, монети, трипільський посуд, давня зброя, амоніти та прикраси.

отруєння грибами
trending_flat
Віддали мамі дітей з Копичинців, які отруїлись грибами

Суд постановив повернути багатодітній матері з Копичинців шістьох дітей, які понад пів року перебували у закладах соціального захисту. Рішення стосується п'яти дітей, що вижили після отруєння дикорослими грибами, та немовляти, яке грибів не вживало. Як повідомляє видання "20 хвилин", судові дебати щодо долі дітей тривали понад пів року. Весь цей час шість дітей віком від одного до 17 років проживали у спеціалізованих закладах. Трагедія у жовтні 2024 року Багатодітна родина отруїлася дикорослими грибами у жовтні 2024 року. За інформацією Копичинецької міськради, жінка має вісьмох дітей віком від 1 до 17 років. Семеро дітей із родини, співмешканець жінки та малолітня родичка співмешканця вживали гриби 27 жовтня. Увечері того дня їхнє самопочуття погіршилося, проте до медиків вони звернулися лише 30 жовтня. Мати та немовля грибів не вживали. Четверо загиблих За життя родини боролися медики Тернопільської обласної лікарні, Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" […]

Іванна Кліценко
trending_flat
У ДТП трагічно загинула лікарка з Тернополя

У жахливій дорожньо-транспортній пригоді 10 липня трагічно загинула лікарка-інтерн Іванна Кліценко з Тернополя. Дівчина щойно повернулася з подорожі до Парижа, про яку так довго мріяла. Про смерть молодої лікарки повідомила клініка професора Стефана Хміля у Тернополі, де працювала Іванна. Колектив медичного центру глибоко шокований цією втратою. Іванна Кліценко проходила стажування в клініці та мріяла стати акушер-гінекологом. Колеги описують її як працьовиту, відповідальну та натхненну людину, яка вкладала душу в роботу. "Усміхнена, мила, спокійна, працьовита, вродлива, лагідна і завжди привітна. Її щиро любили і поважали всі — студенти, пацієнти, колеги", - йдеться в повідомленні клініки. Молода лікарка недавно здійснила свою мрію - побувала в Парижі. Фото та відео з подорожі надихали її колег та друзів. Дівчина була щасливою та закоханою. "Вона була світлом у нашому колективі. Її доброта, щирість, товариськість і завжди тепла усмішка — залишаться в пам'яті кожного з нас", […]

trending_flat
У начальника Тернопільської ОВА з’явився новий радник з питань безпеки

У начальника ОВА Тернопільської області з'явився новий радник з питань безпеки та підготовки населення до національного спротиву. Цю посаду на громадських засадах очолив Вадим Ластовицький - полковник та начальник професійного коледжу з військовою підготовкою. Вадим Ластовицький керує Тернопільським професійним коледжем з посиленою військовою та фізичною підготовкою, який розташований у Збаражі. Про призначення розповів В'ячеслав Негода. Основні завдання нового радника стосуються організації роботи обласного центру підготовки населення до національного спротиву. Він займатиметься розробкою та впровадженням заходів з оборонної підготовки жителів області. Під час зустрічі обговорили питання співпраці з комунальною установою Тернопільської обласної ради "Тернопільський обласний центр підготовки населення до національного спротиву". Важливим напрямком роботи стане виконання програми заходів з територіальної оборони. План дій включає проведення навчань, тренувань та вишколів для цивільного населення. Такі заходи мають підвищити готовність жителів області до можливих загроз та навчити основам самозахисту. Призначення нового радника має посилити […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025