28.01.2023
Новини Скандал

На Кременеччині перевізник відмовляється виїжджати на сільський маршрут: що кажуть у міській раді

Проблема із наданням та якістю транспортних послуг на Кременеччині є давно. Перевізники диктують свої умови місцевій владі, а пасажири скаржаться на некоректне ставлення деяких водіїв, особливо до пільговиків. Тепер же підприємці відмовляються виїжджати на маршрут, пояснюючи це нерентабельністю бізнесу. У результаті люди з багатьох сіл не можуть дістатися на роботу, а діти у школу. Як збираються вирішити проблему, “Терміново” поцікавилося у Кременецькій міській раді.

“Зранку водії за власним бажанням скасували свій рейс і не вийшли на роботу (села Гаї, Града, Підгора, Великі та Малі Бережці, Іква). А людям потрібно добиратись до роботи. Коли ми подзвонили до перевізника, то він нам запропонував забрати собі рейс та бізнес. У мене є питання до пана Смаглюка А. М. (голова Кременецької громади), вам на мешканців сіл взагалі начхати? Цей перевізник рейс скоротив наполовину, а сьогодні взагалі не виїхав, хоча автобус завжди переповнений. Просимо змінити інший автобус”, – пише Тетяна, мешканка одного з сіл, куди не їздить автобус.

Нічим дістатися у місто й жителям села Комарівка. Для відновлення маршруту “Кременець-Комарівка”, який надає транспортні послуги мешканцям перелічених сіл, депутат міської ради Андрій Левчук звертався до голови Кременецької громади.  Звідти звернення скерували в Управління розвитку інфраструктури та дорожнього господарства обласної військової адміністрації. Бо, кажуть, врегулювання маршрутів, що є за межами громади, не в компетенції місцевого самоврядування.

Та у відповіді Управління зазначили, що для змін у маршруті необхідне звернення від перевізника, а такого не надходило.

“Для зміни графіку руху на маршруті Кременець – Комарівка необхідно скоординувати розклад руху автобуса з іншими автобусними маршрутами. Відповідно до Закону України ,,Про автомобільний транспорт” та Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176 необхідно внести зміни в паспорт автобусного маршруту. Зазначені зміни можливі за наявності заяви від перевізника, який обслуговує зазначений автобусний маршрут загального користування у встановленому законом порядку.

Автобусний маршрут загального користування “Кременець – Комарівка” обслуговує ФОП Оболончик Андрій Григорович, заява щодо змін графіку руху від перевізника до управління не надходила.

Разом з тим зазначаємо, що перевізник з розумінням ставиться до потреб мешканців сіл. Він готовий до діалогу. Тож, аби відшукати рішення, було б доцільно керівникам органів місцевого самоврядування ініціювати зустріч зацікавлених сторін й знайти шляхи вирішення проблеми”, – зазначають в Управлінні.

Поради Управління у Кременці послухали. У міській раді зустрілися з перевізником, але проблеми це не вирішило.

“Як пояснив підприємець, маршрут для нього збитковий, – каже заступник міського голови Кременця Ігор Гук. – До того ж до тих сіл погана дорога. Перевізник хоче, аби з місцевого бюджету йому доплачували кошти на пальне. Але цих коштів міська рада немає. І навіть якби й мала, не можемо їх платити, адже зазначені маршрути і їх врегулювання не в компетенції місцевого самоврядування, а обласної адміністрації, адже вони знаходяться поза межами громади”, – каже Ігор Гук.

Кременчани пропонують подумати про створення комунального підприємства, яке надавало б послуги з перевезень у громаді. Та в міській раді відверто кажуть, що навряд чи до цього дійде, тим паче під час війни. А тим часом у Чорткові проблему міських перевезень вирішили саме таким шляхом, коли підприємці вдавалися до шантажу та вимагали підвищення вартості проїзду.

Схожі пости

На переході на вулиці Київській збили дівчину (оновлюється)

Які документи потрібні, щоб квартиру відключили від централізованого опалення

За добу на Тернопільщині 110 інфікованих ковідом, один хворий помер

Перейти до панелі інструментів