Постійна депутатська комісія обласної ради забракувала приєднання трьох сільрад до Тернопільської МТГ

Постійна депутатська комісія Тернопільської обласної ради відхилила проект сесійного рішення, яким планувалося внести зміни в Перспективний план Тернопільської області. Зокрема, розглядалися звернення сільських рад, які дали згоду на приєднання до громади обласного центру.

Запропоновані зміни до Перспективного плану

У Тернопільську ОДА надійшли пакети документів на приєднання до Тернополя від Городищенської, Висиповецької та Нестерівської сільських рад Зборівського району. А також, ще від декількох громад інших сіл, які вирішили змінити своє підпорядкування центрам ОТГ. Тобто не так, як передбачено Перспективним планом.

Читати по темі: Заповідник децентралізації: віддалені села Тернопільської ОТГ

Щодо змін в Перспективний план на засіданні постійної депутатської комісії Тернопільської обларади з питань децентралізації та адміністративно-територіальної реформи, архітектури, будівництва, дорожнього та житлово-комунального господарства доповідав Володимир Харченко. Він –начальник  Управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА.

– Змінами до перспективного плану передбачається Глибочецьку сільську раду Борщівського району виключити зі складу Більче-Золотецької проектної громади та включити до складу Борщівської проектної громади. Підстава: Глибочок в нас розміщений на стику чотирьох ОТГ, ми, приймаючи  перспективний план віднесли дану громаду по принципу доцільності до Більче-Золотецької, так як вона малочисельна і вважали, що її необхідно розширити.  Але громада села Глибочок прийняла сесійне рішення, висловила бажання приєднатися до Борщівської ОТГ. Ми зобов’язані прислухатися до волевиявлення громади.

Володимир Харченко

Також Володимир Харченко зауважив, що прислухатися потрібно ще до громад Зборівщини.

– Городищенську сільську раду Зборівського району виключити із складу Залозецької проектної громади і включити до складу Тернопільської проектної громади. Знову ж таки є відповідне рішення Городищенської громади, Тернопільська дала згоду. Висиповецька, Нестерівська сільські ради виключити зі складу Озернянської проектної громади і включити до складу Тернопільської. Мшанецьку сільську раду виключити зі складу Залозецької і включити до складу Білецької проектної громади. Там стояло питання чи до Тернополя, чи до Білої. Був схід громади і в переважній більшості прийнято рішення щодо приєднання до Білецької ОТГ. Білецька своїм рішенням погодили прийняти Мшанець до себе.

У Лановецькому районі теж декілька сіл вирішили поміняти приналежність до громад. За словами Володимира Харченка, це є Снігурівська та Чайчинецька сільські ради. Їх планується виключити з Борсуківської проектної громади і приєднати до Ланівецької ОТГ.

Крім того, Володимир Харченко зауважив, що згодом буде ще близько двадцять звернень сільських рад, які виявили бажання приєднатися до тих чи інших центрів ОТГ не так, як передбачено перспективним планом.

Попри підготовлені названими громадами пакети документів з їхніми волевиявленнями, п’ять депутатів обласної ради вирішили не погоджувати проект рішення. Між ними та Володимиром Харченком почалася тривала суперечка. Питання обговорювалося довго з очевидним нерозумінням депутатів процесу децентралізації.

Основні тези під час засідання постійної комісії

Депутат від ВО «Свободи» Володимир Бобко зауважував, що перехід двох сільрад від Озернянської ОТГ до Тернополя послабить фінансової можливості першої. Крім того, проект рішення він отримав напередодні в 16.00 і не встиг ознайомитись.

– Озернянська громада й так бідна. Ми заберемо ще кілька сіл. Я отримав ці матеріали в четвертій годині вечора. Коли я їх мав перевірити? – сказав він.

На фото справа: Володимир Бобко

Депутат Іван Навольський  (фракція облради  «Радилькальна партія Олега Ляшка» – прим.) наголошував на тому, що занадто часто сесія вносить зміни в Перспективний план. Такий процес він назвав «безладом».

– Я не буду за це питання голосувати. Сформувати зміни один раз. Так не може бути. Або давайте комісія виносить питання: подається заяви до такого-то числа на створення громад, чи як би правильно сказати, і більше не приймається. А так будуть люди далі ходити. Одного разу я вже казав: якщо ви принесли заяви, то дайте мені експертне заключення, що це є підписи тих громадян. А я можу сумніватися. Ми заганяємо себе в глухий кут. Це безлад, інакше я не знаю як назвати.

Їхній думці апелював заступник голови обласної ради Любомир Крупа.

– Ви пам’ятаєте як тяжко приймався Перспективний план і що відбувалося тоді в сесійному залі? Якщо закон голосить про добровільне об’єднання громадян, то це має бути добровільне об’єднання громад. Нас вибрали люди, щоб ми їх захищали.  Якщо економічно, соціально, історично вони себе в’яжуть з цією громадою,  то не вправі нам, депутатам, казати «ні, люди, ви не праві, ми вище, ми розумніші».

Своє слово сказав при обговорені обласний депутат, який не входить в комісію з питань децентралізації, «свободівець» Олександр Башта.

– Я противник з першого дня, коли ота вакханалія під назвою «децентралізація» розпочиналася. Якщо немає кінцевого розуміння, кінцевої мети того процесу, його не варто починати. Тому на сьогоднішній день те, що є, вже якось хай собі існує.

Попри багате обговорення всіх «за» і «проти», конкретних пропозицій від членів комісії не прозвучало.

Голова комісії, депутат облради, Роман Василіцький (фракція «Об’єднання «Самопоміч») намагався раз по раз ставити проект сесійного рішення на голосування, щоб комісія рекомен проект. Але знову присутні заходили в полеміку. «Безлад», «вакханалія», «отримав документи ввечері», «голосувати не буду», «це волевиявлення громад, люди на місцях краще знають, до якої громади приєднуватися», «на цій сесії пропускаємо, перенести питання до наступної сесії» і тому подібне.

– До яких пір ми будемо створювати громади? – питав Іван Навольський.

Тож в підсумку годинного обговорення комісія повним складом присутніх утрималася від першої пропозиції Романа Василіцького, а саме рекомендувати сесії Тернопільської обласної ради схвалити запропоновані зміни.

Друга пропозиція прозвучала так: «Рекомендувати Тернопільській обласній державній адміністрації доопрацювати проект змін до Перспективного плану і подати пакетно з рішеннями інших громад», волевиявлення і пакети документів від яких найближчим часом очікується.

За таку пропозицію проголосували усі одноголосно.

Склад постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань децентралізації та адміністративно-територіальної реформи, архітектури, будівництва, дорожнього та житлово-комунального господарства:

Роман Василіцький – «Об’єднання «Самопоміч» – голова комісії;
Володимир Бобко – ВО «Свобода»;
Андрій Василишин – ВО «Свобода»;
Іван Навольський – Радикальна партія Олега Ляшка;
Надія Заріцька – ВО «Батьківщина»;
Інна Вовчок – «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» (на засіданні комісії була відсутня).

Повне відео засідання:


About the author

trending_flat
Дощові води з котловану на вулиці Миру злили в Серет (фото, відео)

У Тернополі на вулиці Миру сьогодні зібралися обурені мешканці навколишніх будинків. Вони виступають проти будівництва багатоповерхівки по сусідству. Під час негоди останніх днів дощі затопили котлован, який вирили під забудову. Це призвело до зсуву ґрунту, зокрема, і тротуару. Поруч паркова зона. Депутатка цього округу Оксана Яциковська скликала представників архбудконтролю міської ради, екологічної інспекції, земельників. До людей вийшли проектант будівництва, а також людина, яка називала себе забудовником (свого прізвища чоловік не назвав). Зустріч відбулася перед зачиненими воротами. На територію забудови людей не пропустили. – Йде зсув ґрунту. Тротуар вже весь пішов у яму, дорога тріщить. Вони ці тріщини заливають цементом, – каже мешканка з сусіднього будинку Лариса Карпенко. Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні її цільового призначення площею 0,3900га за адресою вул. Миру,4В ТОВ «Акваріум – 1» сесія Тернопільської міської ради затвердила ще в серпні минулого року. Чоловік, який […]

trending_flat
«Не можна допустити, щоб люди збайдужіли. Війна не десь, вона поруч». Інтерв’ю з волонтеркою

У 2014 році волонтерський рух у протидії державі агресора набув загальнонаціонального масштабу. Від початку нападу агресора люди допомагали всім, чим могли. Багато тернополян теж не залишились осторонь біди, що поглинула Схід України. Того ж року за дослідженням фонду «Демократичні ініціативи» спільно з «Київським міжнародним інститутом соціологічних досліджень» третина населення України переказувала кошти українській армії. 23% громадян скористалися допомогою благодійних фондів та волонтерських організацій, передавши кошти, речі та продукти через них. Зараз наче все більш тихо. Та все ж волонтери є. І армія потребує піклування простих громадян, яких захищає. Тетяна Запаранюк – викладач коледжу економіки права та інформаційних технологій ТНЕУ. З перших днів агресії Кремля вона стала волонтером. З нею ми поговоримо про те, чого зараз бракує армії, чому й досі волонтери необхідні військовим, про жінок на війні. – Ви з перших днів допомагаєте армії? – Так, з перших днів я […]

trending_flat
ЦВК офіційно визнала Володимира Зеленського наступним президентом України

ЦВК склала і оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. 30 квітня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України", на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки повторного голосування в межах відповідних територіальних виборчих округів, у тому числі з поміткою "Уточнений", та протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки повторного голосування в межах закордонного виборчого округу Центральна виборча комісія склала та оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. У протоколі зазначено, що до виборчого бюлетеня для повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року було внесено дві кандидатури: Зеленський В.О. та Порошенко П.О. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України" за підсумками […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Кокутківці та Висипівці – від старенької церкви до лебединого озера (фоторепортаж)

Війна недалеко Кокутківців колись була неабияка. Сто років тому річка Нестерівка відчувала тупіт солдатських чобіт. У навколишніх селах базувалися війська трьох імперій: Прусія, Австро-Угорщина, Росія. Частина перша: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі Затоптане кладовище безіменних солдат Дорогою, якою марширували армії, прямуємо від Нестерівців в Кокутківці. На угорському сайті архівних фотографій http://fortepan.hu викладені світлини Першої світової. Одна з них датується 1917 роком. На світлині показано поховання близько  сотень могил. У короткому поясненні до старого фото вказано, що це ховають солдат 23-го Угорського піхотного полку Австро-Угорщини. Помітно: літній період, чоловіки біля могил легко одягнені. Український історик, краєзнавець, дослідник військово-історичних подій Сергій Ткащов каже, що там могли бути поховані не тільки угорці. А також є думки, що військове кладовище виникло раніше. – Можливо воно було облаштоване в 1915-1916, коли фронт стояв вздовж Серету довший час. Ось цей полк того періоду […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі (фоторепортаж)

Замість вступу Процес децентралізації в Україні триває. Мешканці невеликих сіл вирішують, до якого центру об’єднаної громади приєднатися. Адміністративна реформа передбачає, що волевиявлення сільських рад повинна схвалити ще й обласна влада. Відтак, кілька років тому появився Перспективний план Тернопільської області. Згідно з цим документом населені пункти Нестерівської та Висиповецької сільських рад мали би ввійти до Озернянської ОТГ Зборівського району. Однак, тут люди вирішили інакше – вони хочуть приєднатися до громади Тернополя. У Тернополі теж начебто не проти. Лише депутати обласної ради ніяк не схвалять бажання мешканців, тим самим внісши зміни в Перспективний план. Та поки обласна рада роздумує, ми помандрували п’ятьма селами Нестерівці, Кокутківці, Висипівці, Серединці та Воробіївкою. Довкола цих сіл є місця, які внесені на карту історії України та пов’язані з визначними подіями та долями відомих особистостей. Барвінські у Нестерівцях та їх гості Через кожне село Нестерівської і Висиповецької сільських […]

trending_flat
Степан Барна заявив, в який день напише заяву про відставку з посади голови Тернопільської ОДА

Степан Барна заявив, що звільниться з посади голови Тернопільської ОДА після інавгурації нового президента. Відео про своє рішення Степан Барна оприлюднив у мережі Фейсбук, записавши його на горі Бона в Кременці. – Сьогодні я заявляю, як тільки відбудеться інавгурація новообраного президента України, я покладу перед ним заяву про відставку, – наголосив він. Також додав, що буде максимально допомагати тим, хто буде розвивати Україну в євроінтеграційному напрямку.  А також стоятиме на позиції недопущення реваншу. – Недопущення приходу в політику тих людей, які знищували Україну впродовж останніх, багатьох років і намагалися її загнати в російське ярмо – заявив наразі чинний голова Тернопільської ОДА. Додамо, за результатами голосування у виборчих округах Тернопільщини з невеликим відривом від Петра Порошенка переміг Володимир Зеленський. За екзит-полом Володимир Зеленський здобув довіру 73% виборців. Раніше,  журналісти «Терміново» вияснили, яким чином з обласного бюджету Тернопільщини фінансувалася агітація за кандидата […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025