04.03.2024
Новини Скандал

Депутату Володимиру Гевку оголосили підозру: обранець називає ситуацію абсурдною

НАБУ та САП оголосили підозру народному депутату Володимиру Гевку. Його звинувачують у приховуванні майже 4 млн грн. Обранець відреагував на ситуацію наступного дня, попередньо порадившись з експертами та юристами. Він називає ситуацію абсурдною і запевняє, що відстоюватиме власну правоту у Вищому антикорупційному суді.

“14 грудня 2022 року НАБУ і САП повідомили народному депутату України IX скликання про підозру у внесенні недостовірних даних до е-декларації за 2020 рік. Дії особи кваліфікували за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (в редакції Закону України від 04.12.2020 № 1074-ІХ).

Слідство встановило, що народний обранець не вніс до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік відомості про оренду житла в центрі Києва вартістю понад 3,7 млн грн. Також майже на 10 тис. грн занижена сума коштів, розміщених на депозитах, некоректно відображені й відомості з одержаних відсотків за цими депозитами.

Загалом, відомості в е-декларації за 2020 рік нардепа відрізняються від достовірних на понад 3,75 млн грн.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали на підставі висновку НАЗК”, – повідомляють на офіційному сайті НАБУ.

Натомість народний депутат зазначає, що був шокований таким повідомленням. Свою реакцію та пояснення ситуації він оприлюднив на сторінці у Фейсбуку.

“Друзі! Вчора, мені вручили підозру в якій звинувачують мене в ухиленні від декларування на суму більше 3,7 млн грн!

Я був в шоці, звідки взялись 3,7 млн гривень доходу, які я приховав від декларування. Як виявилось, жодного відношення до такої суми я не маю, просто дехто вирішив трактувати закон, так як їм зручно для покращення показників і створення видимості боротьби з корупцією.

Нагадаю, що ми ввели декларування доходів для виявлення незаконно отриманих коштів, об’єктів чи інших благ. Простіше, якщо хтось купив будинок вартістю 5 млн. грн, а офіційних доходів у нього на таку суму немає – це порушення закону і потрібно нести відповідальність. Тут все вірно, я повністю підтримую. Не маєш підтверджених доходів, а купуєш дорогі речі, чи приховуєш, що купив – неси відповідальність.

Що ж відбулось у моєму випадку. Я не вказав у декларації квартиру, яку орендую у Києві для виконання депутатських повноважень і використовую, коли приїжджаю на сесії ВР. Про наявність цієї квартири суспільству і так було відомо, оскільки Верховна Рада компенсує мені вартість її оренди і опубліковує на офіційному сайті звіти про компенсацію депутатам.

Чому не вказав, це вже інше питання, чи порахував, що використовую не для приватних інтересів, а винятково для виконання депутатських функцій, чи користуюся менше половини року, чи просто упустив, тут вже немає жодного значення. Основне, в цій історії, як визначили суму порушення.
Вони, не встановили скільки я сплачував за оренду і чи я міг дозволити собі утримувати цю квартиру з моїх доходів, а оцінили вартість квартири у суму 3,7 млн грн. і вирішили, що я маю відповідати за цю суму.

До цієї суми я не маю жодного відношення, такої вартості я не знав і не міг знати (більш того, навіть власник квартири не знав), і в декларації я б теж вказав, що вартість мені невідома.
Якщо простіше, відповідальність за орендоване майно, за яке сплачується оренда, прирівняли до того, що людина купила б квартиру за свої кошти і не задекларувала її! Це АБСУРД!!

Так вважають усі експерти і юристи, з якими ми спілкувались! Не може людина відповідати за кошти до яких вона не має відношення!

Якщо предметом порушення стала ОРЕНДА нерухомості, а не об’єкт нерухомості то і враховувати потрібно вартість оренди, а не цілого об’єкту. А якщо б я орендував номер в готелі, мені б що вартість готелю порахували??).

Окрім орендованої квартири, усі інші відхилення в декларації це просто дрібниці в межах дозволеної законом похибки.

Тому, скажіть мені, яка тут корупція, які свої доходи я приховав?? Так, зробив помилку, що не вніс! Хоча ще минулого року я виправив цю помилку при першій можливості.

Але шановні «антикорупціонери», ви шукайте не тих, хто пропустив слово, цифру чи зробив помилку, а тих хто дійсно приховує свої доходи і заробляє незаконним шляхом, обкрадає державу і людей!! Не варто руйнувати суть антикорупційного законодавства!

Дякую за підтримку, усім хто пише і телефонує, і запевняю, що я відстою свою правоту у Вищому антикорупційному суді!”, – пише Володимир Гевко.

Перейти до панелі інструментів