Поширені міфи про жалюзі: у що не треба вірити

Жалюзі настільки популярні для комерційних об’єктів та приватних приміщень, що вже встигли обрости десятками міфів та оман. Окремі з них викликають сумніви – чи варто купувати таке оздоблення для вікон чи краще віддати перевагу традиційнішому варіанту. Розберемося із найпопулярнішими міфами.

Міф №1: жалюзі лише для захисту від сонця

Якщо ви вирішили купити жалюзі в Харкові, то вже точно чули думку, що вони тільки захищають від сонця і більше нічого не роблять. Це не зовсім так, адже додаткові функції залежать від того, з якого матеріалу вони виготовлені, де використовуються.

Якщо виберете текстильні рулонні штори або римські, вони будуть чудово виглядати в спальні, вітальні і своїм зовнішнім виглядом доповнять стилістику. Плюс може бути додатковою теплоізоляцією. Кількість кольорів, матеріалів – величезна.

Ще одна функція – надійно приховувати те, що відбувається у кімнаті. Особливо це актуально, якщо ваше житло на першому поверсі або вікна сусіднього будинку розміщені дуже близько.

Міф №2: тільки для офісу

Коли жалюзі тільки з’явилися, вони справді активніше використовувалися для офісів. І були для цього свої причини, а саме довговічність та простота догляду. На той момент вони були досить дорогими, тому їх міг собі дозволити не кожен, тим більше для квартири або приватного будинку.

Тепер все інакше – з’явилося багато варіантів виконання такого оздоблення для вікон, тому ціна їх стала доступнішою. При цьому збереглася зручність керування світловим потоком, що допомагає створювати максимально комфортні умови. А міф про те, що дорогі жалюзі, залишився. Просто погляньте на ціни магазинів і зрозумієте, що це не так.

Міф №3: замість штор

Одна з причин, чому люди не поспішають купувати жалюзі – вони впевнені в правдивості попереднього міфу. І нібито на одному вікні не використовуються традиційні штори і тип оздоблення. Насправді, це не так. Практично у будь-якому стилі можна успішно комбінувати. Хороші приклади:

  • портьєри та рулонні штори в тон;
  • тюлі та вертикальні жалюзі: металеві або дерев’яні;
  • легкі фіранки та рулонні штори;
  • тюлі та штори день-ніч.

Способів поєднання насправді дуже багато, сміливо вигадуйте власні. Така комбінаторика стає можливою за рахунок того, що виробляються вони з різних матеріалів, у тому числі з незвичайними візуальними ефектами.

Міф №4: жалюзі – це економ-клас

Це одна з найнесправедливіших помилок, адже кількість матеріалів та типів жалюзі, які сьогодні представлені, просто вражає. Є пропозиції у різних сегментах – від дуже бюджетних до преміальних. Наприклад, римські штори, виготовлені із шовку чи інших дорогих тканин, дерев’яні жалюзі із цінних порід деревини.

Міф №5: жалюзі нічим не кращі за штори

Це не так, хоча однозначно сказати, що краще, а що гірше, можна тільки виходячи з ваших переваг і умов використання. Жалюзі точно виділяються наступним:

  • не збирають пил. Текстильні, алюмінієві або дерев’яні – вони не накопичують пилові частинки на відміну від портьєрів. Тому саме жалюзі краще використовувати у будинку алергіків;
  • прості у догляді. Протерти ламелі, пропилососити поверхню ролет значно простіше. Стандартні штори доведеться прати самостійно або відправляти на хімчистку;
  • не захаращують простір. Порт’єри в підлогу або навіть штори коротше однозначно масивніші.

Полегшити інтер’єр, зробити його повітрянішим – не проблема.

Звичайно, і у звичайних штор є свої переваги, проте жалюзі та ролети впевнено спонукають їх і стають з кожним роком все популярнішими.

About the author

мотоцикл
trending_flat
13-річний хлопець злетів з мотоцикла на Тернопільщині і отримав страшні травми

На Тернопільщині сталася чергова дорожньо-транспортна пригода за участю неповнолітнього водія мотоцикла. Дитина отримала численні травми внаслідок зіткнення з автомобілем у селі Вільховець. За інформацією відділу комунікації поліції Тернопільської області, аварія трапилася 20 травня близько 20:00. Бригада екстреної медичної допомоги госпіталізувала 13-річного жителя Чортківського району з численними забоями та травмами. Слідчо-оперативна група Борщівського відділення поліції, яка прибула на місце події, встановила, що школяр, керуючи мотоциклом KOVI 300 lite, зіткнувся з автомобілем KIA Sportage. Потерпілого хлопця доставили до лікарні для надання медичної допомоги. У обох учасників дорожньо-транспортної пригоди було взято зразки крові для перевірки на вміст алкоголю.

trending_flat
Розшукують 34-річного жителя Малого Ходачкова, який зник понад 10 днів тому

На Тернопільщині одинадцятий день тривають пошуки 34-річного чоловіка, який вийшов з дому і не повернувся. Про це повідомили у поліції області. "Співробітники відділення поліції №4 (м. Збараж) Тернопільського районного управління поліції розшукують Допіру Юрія Васильовича, 1991 року народження, жителя села Малий Ходачків Тернопільського району. 🔹 Чоловік 10 травня вийшов із дому та досі не повернувся. ‼️Правоохоронці звертаються до громадян: якщо вам відоме місцеперебування розшукуваного або ви володієте будь-якою інформацією, яка може допомогти в його пошуках, повідомте за телефонами: (0355) 02-12-45, (0355) 02-21-38, 068-346-73-46 або на спецлінію 102", - йдеться у повідомленні.

Руслан штокал
trending_flat
Майже 2 роки вважався зниклим: підтвердили загибель Руслана Штокала з Тернопільщини

Захисник України Руслан Штокал з села Котівка на Тернопільщині загинув у червні 2023 року. Майже два роки його вважали зниклим безвісти, але нещодавно прийшло офіційне підтвердження його загибелі. В Копичинецькій міській раді повідомили, що воїн загинув 19 червня 2023 року біля населеного пункту Діброва у Серебрянському лісництві Кремінського району Луганської області. Руслан Штокал народився 7 серпня 1989 року в селі Котівка. Трагічна звістка про смерть захисника стала болючою для всієї громади. Довгі місяці рідні та близькі Руслана сподівалися на його повернення, але, на жаль, надії не справдилися. Руслан до останнього подиху захищав суверенітет та територіальну цілісність України від російської агресії. Земляки пам'ятатимуть його як мужнього воїна та справжнього патріота. Про дату та час прощання з Героєм повідомлять додатково. Вічна пам'ять Герою!

Микола Пазуха
trending_flat
Унаслідок атаки БПЛА загинув військовий з Бережан Микола Пазуха

Бережанська громада втратила свого земляка, який служив у лавах Збройних Сил України. Головний сержант Микола Пазуха загинув 16 травня внаслідок атаки ворожого безпілотника на Донеччині. Як повідомили у Бережанській міській раді, трагедія сталася поблизу населеного пункту Яблунівка Краматорського району. Микола Пазуха обіймав посаду командира відділення взводу зв'язку 2 механізованого батальйону військової частини А4723. Микола народився 14 березня 1976 року в Бережанах. Здобув освіту в місцевій загальноосвітній школі №3, згодом навчався в Бережанському коледжі та Кременецькому педагогічному інституті. Свою трудову діяльність присвятив роботі вихователем у Бережанській виховній колонії, а пізніше — службі в одній з військових частин міста. З кінця грудня 2024 року Микола Пазуха виконував військовий обов'язок на сході України. У військового залишилися мати, батько, дружина, син та донька. Зустріч тіла загиблого відбудеться у середу, 21 травня, о 15:00. Кортеж рухатиметься вулицями Тернопільська та Хатки до будинку родини на вулиці […]

реабілітаційне відділення
trending_flat
Не має аналогів в регіоні: у Тернополі відкрили сучасне реабілітаційне відділення

У Тернопільській обласній клінічній лікарні запрацювало нове реабілітаційне відділення, яке відповідає світовим стандартам технологічності й інклюзивності. Це перший такий заклад у регіоні, що пропонує комплексні послуги з відновлення здоров'я пацієнтів за найсучаснішими методиками. Про важливу подію повідомив начальник Тернопільської ОВА В'ячеслав Негода на своїй сторінці у фейсбуці. Відділення налічує стаціонар на 20 ліжко-місць та три спеціалізовані зали для реабілітації, розташовані в модульному приміщенні. Створення цього медичного закладу стало можливим завдяки співпраці державних установ та міжнародних партнерів. Ремонтні роботи у стаціонарному відділенні виконали за кошти КНП "Тернопільська обласна клінічна лікарня" та НСЗУ на суму 9 мільйонів гривень. Значну підтримку надав Благодійний фонд "Move Ukraine", який профінансував будівництво модульного приміщення для реабілітації та частково закупив обладнання. Загальна вартість цієї допомоги склала майже 8 мільйонів гривень. Нове відділення планують використовувати не лише для лікування пацієнтів, але й як базу для навчання студентів та […]

виїзд з України
trending_flat
Скільки чоловіків незаконно виїхали з України з 2022 року: слідча комісія назвала цифри

Майже 45 тисяч чоловіків незаконно виїхали за кордон від початку повномасштабного вторгнення Росії. Ще 30 тисяч українців були затримані під час спроби нелегального перетину державного кордону. Таку інформацію оприлюднила народна депутатка Юлія Яцик на своїй сторінці у Facebook після засідання Тимчасової слідчої комісії (ТСК). Згідно з даними Державної прикордонної служби, з початку 2022 року точна кількість осіб, які незаконно перетнули кордон, становить 44,9 тисячі. Правоохоронці порушили понад 7 тисяч кримінальних справ, пов'язаних із незаконним перетином кордону. Однак реальних вироків суду наразі нараховується трохи більше 400. Під час засідання ТСК були присутні представники Держприкордонслужби, заступники голови Нацполіції Андрій Нєбитов, генерального прокурора І. Мустеца, міністра розвитку громад і територій Сергій Деркач, голови СБУ С. Андрущенко та інші посадовці. За інформацією комісії, українці найчастіше використовують такі способи нелегального виїзду: перетин за підробними документами (довідки ВЛК про непридатність, документи про статус багатодітного батька, рішення […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025