Тернополян запрошують долучитися до Всесвітнього дня прибирання

Під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» з дотриманням карантинних норм та обмежень воєнного часу, враховуючи норми безпеки та географічні особливості регіонів, у 2022 році Тернопільщина та інші регіони України традиційно приєднаються до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом з мільйонами учасників у 191 країні Світу. 

Основна мета – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього. 

Організатори адаптували найбільшу екологічну подію осені який до сучасних реалій і продовжили у часі з 17 серпня по 17 вересня 2022 року. В рамках підготовки до Всесвітнього дня прибирання проводяться спеціальні тренінги для цивільного населення «Основи мінно-вибухової справи, безпека цивільних громадян».

“Сьогодні росія продовжує плюндрувати українське довкілля та перетворювати наші домівки на будівельне сміття. З початку війни в Україні вже утворилася велика кількість відходів руйнації. Масштаби руйнувань вражають. Попри це, приємно бачити, що у такий складний час, українці продовжують звертати увагу на чистоту довкілля – упорядковують подвір’я та сортують відходи. Деякі допомагають рятувальникам розбирати завали та прибирати відходи руйнації”. – зазначив Руслан Гречаник, Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

Презентували формати участі, які будуть різні в залежності від географічного розташування та безпеки: 

  •       Для всіх, онлайн – Цифрове прибирання можна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів, дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії, це прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу – реєстрація результатів на сайті letsdoitukraine.org/digitalcleanup.
  •       Колективні прибирання на території установ, організацій. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – перевірена ДСНС на безпечність, у випадку сигналу тривоги всі мають спускатись в укриття. 
  •       Традиційні прибирання допускаються виключно на рекомендованих локаціях органами місцевого самоврядування. 
  •       Формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org «Знайди, сортуй, здавай» сортування вторинної сировини та відправка на переробку.
  •       Розбір завалів.

Для закладів освіти оголосили конкурс, детальніше про умови участі можна дізнатися у Положенні за посиланням: https://cutt.ly/nflKgaR

Тернополян закордоном, які зможуть організувати онлайн або офлайн прибирання, також запрошують приєднатись до міжнародної події, подякувати приймаючим країнам та підтримати своє рідне місто навіть на відстані.

Результати участі кожного у Всесвітньому дні прибирання можна зареєструвати за посиланням до 25 вересня 2022 року включно https://forms.gle/zjQtrZoL3KXZ5hP18

Організатори закликають не робити масові скупчення та брати участь лише у прибираннях на рекомендованих та дозволених локаціях органами місцевого самоврядування, попередньо пройшовши інструктажі техніки безпеки та під час сигналу тривоги проходити в укриття. 

Організатор Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Київської міської державної адміністрації, Всеукраїнського молодіжного центру, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, об’єднань, соціально відповідального бізнесу та медіа. Партнер заходу Національний комплекс «Експоцентр України», Товариство Червоного Хреста України, ГО «Альфа Сенс Дефенс», «Квіткова мафія». 

Хай небо буде мирним, а Україна чистою!

About the author

Андрій Іскоростенський
trending_flat
Тернопільщина втратила 24-річного Героя Андрія Іскоростенського

Теребовлянська громада втратила Героя. На війні поліг Андрій Іскоростенський 2002 року народження. Про втрату повідомили у Теребовлянській міській раді. Герою було лише 24 роки. "Із глибоким сумом повідомляємо, що 4 серпня 2026 року в місті Краматорськ Донецької області відійшов у вічність захисник України, мешканець Теребовлі старший сержант Іскоростенський Андрій Миколайович, 26 грудня 2002 року народження", - йдеться у заяві громади. Він проходив службу на посаді інспектора прикордонної служби 1 категорії - начальника другої групи зенітно-винищувальних безпілотних авіаційних комплексів. Інформацію про зустріч тіла Героя та чин похорону обіцяють повідомити згодом. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним, друзям та усім, хто знав нашого Героя. Вічна йому пам'ять! https://terminovo.te.ua/news/142855/

trending_flat
Військовий із Тернополя попередив про спробу виманити дані бійців під виглядом ВСП

Невідома особа намагалася отримати персональні дані українських військовослужбовців, представившись працівником Ужгородського зонального відділу Військової служби правопорядку. Про спробу попередив військовий із Тернополя, начальник відділення комунікацій 50 окремої артилерійської бригади Юрій Кульпа. За його словами, невідомий звернувся до нього під приводом перевірки військовослужбовців, які здійснили самовільне залишення частини (СЗЧ). Під цим приводом чоловік намагався передати архів, у якому нібито містилися службові документи та персональні дані військових. Кульпа вирішив перевірити інформацію та звернувся до військовослужбовців ВСП. З'ясувалося, що людина, яка представилася представником Ужгородського зонального відділу, у цьому підрозділі не проходить службу. "Є всі підстави вважати, що це могла бути спроба кіберрозвідки або збору персональних даних", - зазначив військовий. Він наголосив, що подібні файли можуть містити шкідливе програмне забезпечення. У разі відкриття вони потенційно можуть надати зловмисникам доступ до паролів, месенджерів, електронної пошти, банківських застосунків та іншої конфіденційної інформації. Юрій Кульпа закликав військовослужбовців […]

Тернопіль перед грозою
trending_flat
До +12 вночі: якою буде погода на Тернопільщині у наступні дні

На Тернопільщині у наступні дні очікується мінлива погода - від суттєвої прохолоди вночі до майже стійкої спеки вдень.  Про це свідчить прогноз синоптиків Тернопільського обласного центру з гідрометеорології. "9 серпня: Мінлива хмарність. Без опадів. Вітер північно – східний, 3 – 8 м/с. Температура по області вночі 11 – 16°, вдень 22 – 27° тепла; по м. Тернополю вночі 12 – 14°, вдень 25 – 27° тепла", - йдеться у прогнозі. 10 серпня температура вночі буде від 12 до 17, вдень - 26-31 градус тепла. 11 серпня вночі буде від 15 до 20, а вдень стовпчики термометрів підніматимуться від 25 до 30 градусів тепла. https://terminovo.te.ua/news/142953/

томати пелаті
trending_flat
Томати пелаті у власному соку: як закрити на зиму без оцту й кислоти

Сезон домашніх заготовок у розпалі, і саме зараз господині консервують помідори на зиму. Один із найпопулярніших способів – томати пелаті у власному соку без оцту, які зберігають природний смак і чудово підходять для соусів, пасти, піци та інших страв.  Томати пелаті без оцту на зиму Інгредієнти (на 2 літрові банки): 2,5-3 кг м'ясистих стиглих помідорів (типу "сливка") 1 ч. л. солі без гірки на кожну літрову банку 1 ч. л. цукру (за бажанням, якщо помідори кислуваті) Як приготувати Відберіть щільні помідори без пошкоджень. На кожному зробіть невеликий хрестоподібний надріз. Залийте окропом на 1-2 хвилини, потім одразу перекладіть у холодну воду. Зніміть шкірку. Простерилізуйте банки та кришки. Щільно складіть очищені помідори в банки, злегка притискаючи ложкою. Вони пустять сік і майже повністю ним заповнять банку. Додайте сіль, за бажанням — цукор. Стерилізація На дно великої каструлі покладіть рушник. Поставте банки, накрийте […]

приватбанк
trending_flat
ПриватБанк змінює правила переказів: що потрібно знати

Клієнтам ПриватБанку, які користуються міжнародними переказами через Приват24, варто звернути увагу на важливі зміни. До кінця серпня ще діють пільгові тарифи, однак уже з 1 вересня, якщо банк не продовжить акцію, комісії повернуться до стандартного рівня. До 31 серпня 2026 року клієнти ПриватБанку можуть здійснювати міжнародні перекази за зниженими тарифами. Акція поширюється на перекази між картками через Приват24, повідомляється на сайті банку. Наразі діють такі умови: переказ із картки іноземного банку на картку ПриватБанку — 1% замість стандартних 1,5%; переказ із валютної картки ПриватБанку на закордонну картку — 1% (мінімум 50 грн) замість 2% (мінімум 50 грн). Скористатися пільговими тарифами до 31 серпня можуть власники валютних карток ПриватБанку. Перекази доступні через мобільний застосунок або вебверсію Приват24. Мінімальна сума операції становить еквівалент 10 доларів, а загальний місячний ліміт на перекази на закордонні картки — 100 тис. грн в еквіваленті.

пенсії
trending_flat
Деяким тернополянам припинять надсилати пенсії на картку: що треба зробити до 15 вересня

Частині українців, які отримують пенсії та інші державні соціальні виплати через "Укрексімбанк", доведеться змінити банківську установу. Про це повідомили у Пенсійному фонді України. Що потрібно зробити Це пов'язано з тим, що банк припиняє співпрацю з Пенсійним фондом України щодо обслуговування таких рахунків. Щоб і надалі отримувати кошти на банківську картку, необхідно встигнути подати заяву до визначеної дати. Акціонерне товариство "Укрексімбанк" повідомило про припинення з 1 жовтня 2026 року співпраці з Пенсійним фондом України в частині обслуговування рахунків, на які надходять пенсії, житлові субсидії, пільги та інші державні соціальні виплати. Через це одержувачам таких виплат потрібно не пізніше 15 вересня 2026 року обрати інший уповноважений банк та повідомити про це Пенсійний фонд України. Для цього необхідно подати заяву про зміну способу виплати пенсії або іншої соціальної виплати. У заяві потрібно вказати реквізити рахунку, відкритого в іншому уповноваженому банку. Подати заяву можна […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025