Чому дешевшає малина у розпал сезону, пояснюють заготівельники. Кажуть, це через те, що дехто здає неякісні ягоди. Заводи в Польщі та Україні часто відмовляються від малини з Почаївської зони. Мовляв, тому що люди здають м’яту і навіть плісняву ягоду. Також наголошують, що ціна на малину й далі падатиме.
“Вартість малини буде падати і на це є декілька причин.
1. Якість
Люди, припиніть збирати малину в 10 літрові відра. Малина мнеться, тече. Максимальна висота ємності для збору і транспортування 10 см. Не 10 літрове відро!
Заводи відмовляються її купувати, тому що така якість найнижча і ціна найнижча. Коли телефонуєш на завод і пропонуєш почаївську малину, одразу відмовляються її купувати, бо у нас не малина а варення.
Малина має бути одного кольору, без плодоніжки (хвостика). Не гнила і не зелена, не рожево-зелена, не перестигла (бо вона мнеться і тече, псує гарні ягоди).
Припиніть безрозмірно лити і сипати малину хімією. Результати аналізів показують в рази вищі показники пестицидів за норму. Малина цвіте (покривається пліснявою). Європа не буде її таку хімічну купувати.
А найгірше, що є такі люди, які ще й сміються з тих хто викидає гнилу чи поцвілу малину, з тих, які добросовісно збирають, а отримують стільки ж, як той, хто кидає все підряд. Через таких людей якісь погана, ціна нижча.
Є навіть такі, хто кидає камінці, черепицю, жовту малину присипають. Одного вже зловили, зловлять і інших.
2. Кількість товару на ринку формує ціну
Чим більші насадження, тим більший врожай і в результаті менша ціна.
Тільки кількість товару на ринку формує ціну! Багато товару – дешевша ціна, мало товару – дорожча ціна.
Три найбільші заводи України взагалі відмовились купувати почаївську малину через якість. Ще декілька заводів купують малину, але і вони відмовляються тому що якості немає.
Велике прохання – будьте добросовісними, вибирайте гарно малину. Бо відмовляться в закупівлі і ті кілька заводів, що залишились”, – закликає Вадим Трофимлюк.
Пост викликав широке обговорення. Не усі погоджуються із закликом автора. Проте, зізнаються, що все ж є здавачі ягоди, які чинять недобросовісно.
“Знову ціну збивають штучно, найнижча ціна в Почаєві. Якби ті, що заготовляють не робили штучного заниження, то і люди не робили б такого, хоча є всякі екземпляри. Але ми всі пам’ятаємо, як ви їздили і виганяли чужі буси, бо вони давали більше. То як вам можна вірити. Людина, яка привикла жити обманом не зміниться ніколи”, – пише Yaroslav Melnichuk.
“Люди, чого ви такі всі недобрі? Ковід, війна, а наші люди тільки зліші стають. Вас просто попросили, щоб була якісніша малина, частіше збирати не кидати гнилу, зелену з листям. Це ж неважко. А як ви уявляєте, щоб не було перекупів, то щодня потрібно самому своїх пару кілограм везти на завод? Чи хтось безплатно має це робити? Хтось написав, що чесним трудом заробляє, але яку б він роботу не робив, він за це отримує платню. Правильно люди важко працюють, вирощують хочуть заробити, але і ті що приймають, везуть, вкладають великі кошти, це ризик, а тим більше в теперішній час теж важко працюють і хочуть заробити”, – зауважує Романюк Лєна.
Цьогоріч ціна на малину наразі коливається від 70 до 82 грн за кг. На відміну від попереднього року, коли ягоду приймали по 120 грн за кілограм.