04.10.2022
Новини

Весільний обряд та наречені Кременця 100 років тому

Іда Фокс

Про таємниці тонкощів єврейського весільного вбрання та обрядів у Кременці до 1939 року розповідає дослідниця Ірина Дан-Коен. Також кременчанка, яка живе у Берліні, публікує ексклюзивні фото молодих наречених у весільних сукнях та аксесуарах.

“Віддавна моїм великим бажанням було бачити елементи весільного одягу євреїв Кременця.
Скільки громад, стільки і традицій, але найцікавішими, звісно, є дівчата з мого довоєнного міста Кременця!

На фотографії кременчанка Soref Lilian у весільному вбранні. Фотографія з новоствореної програми “Портрети євреїв з Кременця” представляє лише обличчя кременчан. Наразі дівчат маю кілька і Лілан стартує першою.

Ліліан Зофер

 

Під час обряду «накриття нареченої» наречений, пройшовши до кімнати з нареченою, при її батьках закриває їй обличчя фатою, що означає – бере відповідальність за її життя. У цей час рабин благословляє наречену: “Сестра наша! Нехай народяться від тебе тисячі тисяч».

Єврейське весілля – це не просто обряд, за яким стоїть тисячолітня філософія та історія. Це традиції – одні з найдавніших у світі, їм кілька тисяч років. На фотографії кременчанка Вайнер Моллі.

Моллі Вайнер

 

Звичайно, що всім нам цікаво було б побачити, окрім зачісок і фати, решту традиційного весільного вбрання дівчат з єврейської громади міста Кременця. Таємниці потроху відкриваються!

Можна лише уявити пишність обрядових урочистостей в синагогах Кременця. Наприклад, переглядаючи старі фотографії з Кракова чи Лодзі. Але ж то чуже. А тут, наші молодиці з Кременця, що родилися і росли в нашому місті, ходили тими самими стежками і, коли приходила пора, під благословіння рабина словами :”Нехай народяться від тебе тисячі тисяч”, в супроводі нареченого і гостей урочистою ходою рушали, щоб увійти під Хупу. Розпочиналося Божественне благословенне дійство”, – пише дослідниця.

Схожі пости

Відпарювач, з парогенератором чи прасувальна система: як купити праску і не пошкодувати

Redaktsia

Підрядник, який завищив суму ремонту дороги, змушений був переукласти асфальт (фото)

Як медики Кременецької лікарні вимушено переходили на 0,75 ставки. Аудіозапис

Перейти до панелі інструментів