26.03.2023
Новини

В Бережанській ратуші уже замінюють вікна і ремонтують старовинний флігель

Пам’ятку архітектури національного значення ХІХ ст. – міську ратушу, один із туристичних «магнітів» Тернопільщини, – реставрують у Бережанах. Про це повідомляє прес служба ТОДА.

— Ця ратуша вже давно потребувала ремонту та реставрації. І лише тепер, у межах проєкту «Велика реставрація», на перший етап реставрації ратуші виділено 10 млн грн. Зараз замінюємо вікна, тоді почнемо ремонт старовинного флігеля, порталів та в’їзних арок у внутрішньому дворику. Пізніше замінимо дах, водостічну систему, фасад, двері, – розповідає директор місцевого Державного історико-архітектурного заповідника Василь Зорик.

На усі реставраційні роботи ратуші за програми передбачено 26 млн грн.

Міська ратуша у Бережанах збудована у 1803-1811 роках у стилі раннього класицизму. Вона має внутрішній дворик, двоярусну вежу, на якій донині діє механічний годинник курантового типу з чотирма циферблатами.

У ратуші діє чотири музеї, а у внутрішньому дворику влаштовують презентації книг та зустрічі з видатними письменниками, історико-мистецькі фестивалі, культурно-просвітницькі заходи.
Нагадаємо, до програми «Велика реставрація», ініціатором якої є президент Володимир Зеленський, ввійшло 7 об’єктів з Тернопільської області.

 

Схожі пости

“Страхіття-вандалізм” у центрі міста перефарбують

Марія Голді

“Укрзалізниця” має знизити ціну колективного бронювання квитків

Чому варто замовити доставку страв із тандиру в Тернополі?

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів