Людські рештки, які, ймовірно, належать до доби енеоліту, знайшли учора в полі неподалік с. Озеряни Борщівської громади. Поховання знаходилося на глибині близько 1 м. Сьогодні вранці на місце вирушила команда археологів, – повідомляють у Борщівському обласному комунальному краєзнавчому музеї.
Читайте також: У Бережанах під час реставрації натрапили на таємниче підземелля. Фотофакт
“Команда археологів під керівництвом Михайла Сохацького обстежила територію і взяла її під охорону. Сьогодні зранку, спільно з Тернопільським обласним центром охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини під керівництвом Марини Ягодинської, розпочалися планомірні наукові дослідження.
За попередніми оцінками, дослідники припускають, що поховальний об’єкт залишили після себе представники культури кулястих амфор (IV-III тисячоліття до нашої ери). Про це свідчить кістковий матеріал, який поміщений в кам’яну скриню із червоного пісковика. Проте, остаточний висновок можна буде отримати тільки після завершення досліджень. Вони дозволять встановити вік та культурну приналежність цього поховання. Про їх результати ми повідомимо вас в подальшому”, – кажуть у музеї.
Довідка:
Культура кулястих амфор – археологічна культура доби енеоліту та раннього бронзового віку. Назва пов’язана зі своєрідною формою посуду. Пам’ятки відомі у Сх. Німеччині, Польщі, Чехії, Пд.-Зх. Білорусі, Пн. і Румун. Молдові, Поліссі та Лісостеп. Правобережжі України. Центр.-європ. (зх. та середню) групи К. а. К. датують 3,7–2,0 тис. рр. до н. е., сх. групу (в Україні) – 2,8–2,3 тис. рр. до н. е. (змінює пізню трипільську культуру та передує шнурової кераміки культурно-історичній спільності).
В Україні пам’яткам К. а. К. притаманні ґрунтові поховання в кам’яних гробницях (одиночні, парні, групові), інколи посипані вохрою. Поруч часто ховали свійських тварин – биків, свиней (Колодяжне, Суємці, Увисла, Довге). На поселеннях відкрито невеликі овальні напівземлянки (Межиріч). У матеріалах переважають знаряддя з високоякісного волинського кременю, ліпний посуд, зустрічаються кістяні та рогові вироби. Основу господарства племен цієї культури складали скотарство (зокрема свинарство) та землеробство.