Перший заступник керівника Кременецької місцевої прокуратури Тернопільської області Денисюк Олег Андрійович. Розслідування «PROSUD»

Регіональні прокурори рідко потрапляють до уваги центральних ЗМІ хоча там також відбуваються порушення українського законодавства. Зокрема, можуть до цього часу працювати прокурори, які всіляко протидіяли Революції Гідності.

На сайті проекту Всеукраїнського об’єднання «Автомайдан» PROSUD знайомлять з працівниками прокуратури всієї України. В поле зору потрапив перший заступник керівника Кременецької місцевої прокуратури Тернопільської області – Олег Андрійович Денисюк.

Олег Андрійович Денисюк народився 20 березня 1980 року. Відомо, що станом на серпень 2013 року він вже очолював прокуратуру Шумського району. Саме на цій посаді Олег Андрійович працював у період Революції Гідності. Тоді він відзначився тим, що оскаржував рішення місцевих рад, які виступили проти Віктора Януковича. Відомо про щонайменше 9 судових засідань, де Олег Денисюк намагався скасувати рішення органів місцевої влади. Зокрема з адміністративним позовом про скасування рішення та визнання його протиправним прокурор позивався до ЛюдвищенськоїОнишковецькоїПотуторівськоїСадківськоїСтіжоцькоїСуразькоїсільських рад. Також він звернувся до суду із адміністративним позовом до Шумської міської ради  про скасування та визнання незаконним рішення Шумської міської ради №1048 від 02.12.2013р. “Про позицію Шумської міської ради щодо політичної ситуації в Україні”, а також до Шумської районної ради з приводу скасування рішення “Про суспільно-політичну ситуацію в Україні ” та рішення “Про звернення до Президента України Януковича В. Ф.” .

Втім, навіть після Революції Гідності його було звільнено не відразу. Це сталося лише 03 червня 2014 року і то, наче б то, за власним бажанням у рамках переведення на іншу посаду в апарат прокуратури.

Зокрема Олег Денисюк працевлаштувався в транспортній прокуратурі. А 11 грудня 2015 року наказом №1134-к прокуратури Тернопільської області Олег Андрійович Денисюк був призначений на посаду першого заступника керівника Кременецької місцевої прокуратури. Що цікаво, на конкурсі на посаду керівника цієї прокуратури він посів  лише 19 місце. Втім, саме його конкурсна комісія рекомендувала на посаду керівника. Вочевидь, призначено його так і не було – і він отримав місце заступника. Саме ця посада згадується у всіх електронних деклараціях чиновника.

Із судових рішень дізнаємося, що у 2016 році Олег Денисюк навіть виконував обов’язки керівника Кременецької місцевої прокуратури. За цей час він встиг вчинити дисциплінарний проступок та оскаржити його в першійапеляційній та касаційній інстанціях. Справа стосувалася того, що  09 березня 2016 року до Кременецької місцевої прокуратури надійшла ухвала слідчого судді Кременецького районного суду Тернопільської області від 04.03.2016 р. у справі №601/352/16, якою зобов’язано прокурора Кременецької місцевої прокуратури в Тернопільській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Однак дана ухвала не виконана, натомість Кременецькою місцевою прокуратурою 09.03.2016 р. складений Висновок про відсутність підстав для внесення відомостей в Єдиний реєстр досудових розслідувань, підписаний прокурором Кременецької місцевої прокуратури М. І. Василюк та погоджено підписом в. о. керівника Кременецької місцевої прокуратури Олегом Денисюком. До того ж суд зазначає, що наказ про призначення Денисюка в. о. керівника Кременецької місцевої прокуратури станом на 09.03.2016 року прокуратурою Тернопільської області не виносився, тобто Олег Андрійович будучи першим заступником керівника Кременецької місцевої прокуратури підписав даний документ без наявних на те повноважень. Варто наголосити, що всі судові інстанції Олег Денисюк програв. Вже у листопаді 2016 року прокурор Тернопільської області В’ячеслав Перч у своєму інтерв’ю говорив:

«Денисюка (Олег Денисюк, екс-прокурор Кременецької місцевої прокуратури – авт.) відсторонено від виконання обов’язків. Було службове розслідування, за результатами якого він отримав догану. Він її оскаржував у суді, але суд його позов відхилив. Щодо нього відкрито кримінальне провадження за невиконання рішення суду, яке стосувалося його службової діяльності. Провадження передане в ГПУ для визначення підслідності, щоб нас не звинувачували в упередженості”.

Цікавим є і той факт, що певний час Олега Андрійовича Денисюка вважали претендентом на посаду очільника всієї обласної прокуратури. Це викликало неабиякий опір у громадськості. Місцеві активісти Тернопільщини закликали Генерального прокурора України Юрія Луценка не призначати на посаду обласного прокурора Тернопільщини в. о. керівника Кременецької місцевої прокуратури Олега Денисюка. Вони детально виклали усі порушення та підозри щодо цього кандидата: його бездіяльність на посаді керівника в захисті прав людини та “кришуванні” незаконної обробки деревини.

До речі, з приводу незаконних лісопилок в районі, де працював Олег Андрійович Денисюк, висловлювався і сам Юрій Луценко: “Кременецький прокурор Денисюк Олег Андрійович. Вивчаю ситуацію у районах, підконтрольних цій прокуратурі – багато незаконних лісопилок. Чи може після цього він залишатися на посаді – виявить новопризначений прокурор. Чи може бути прикладом для інших – ні”.

Незважаючи на всі вищезазначені факти, Олег Денисюк вважає себе зразковим прокурором. Тому подав відповідну декларацію доброчесності, де не вважає, що порочить звання прокурора та вчасно і чесно декларував майно (про це ми розкажемо згодом).

Оскільки діяльність Олега Денисюка в прокуратурі складалася для нього не надто успішно, у 2017 році він вирішив взяти участь у конкурсі на посаду судді місцевого суду. Однак до сьогодні він працює в прокуратурі на посаді першого заступника керівника Кременецької місцевої прокуратури Тернопільської області.

До речі, дружина Олега Андрійовича – Денисюк Наталія Володимирівна – є прокурором Зборівського відділу Тернопільської місцевої прокуратури. Тому вона теж подала відповідні майнові декларації.

Виникають запитання і до поданих прокурором декларацій за 20142015 ,2016 та 2017 роки. У них Олег Андрійович Денисюк вказав 835 тис. грн заробітної плати. Дохід його дружини за відповідний період склав 435 тис. грн.

У власності Олега Андрійовича перебуває будинок у с. Іква, що у Кременецькому районі.  Площа цього житла 166 кв. м. і обійшлося воно йому у 188 тис. грн станом на 2011 рік. А от про походження землі під будинком не відомо нічого, але обійшлася вона прокурору лише в 1 гривню. До речі, це житло Олега Денисюка вже потрапляло у кадри журналістів.

 
Також у власності Олега Андрійовича є господарсько-побутова будівля. Не виняток, що це є частина вищезгаданого будинку правоохоронця. Її власником він теж став 3 листопада 2011 року і обійшлася вона йому у 230 тис. грн. Втім, якщо будинок Олег Денисюк вказав у декларації за 2014 рік, то цієї господарсько-побутової будівлі – ні, що є порушенням.

Ще одним об’єктом нерухомого майна прокурора стала кімната площею 6 кв. м. у Збаражі. Її Олег Андрійович отримав від Збаразької міської ради у 2017 році. Навіщо правоохоронцю це житло – не відомо, однак разом з цим він змінив і своє місце проживання. У декларації за 2017 рік він вказав що проживає у Збаражі.

Єдиним об’єктом нерухомості яким володіє дружина Наталія Денисюк – є квартира у м. Бучач. Її площа – 84 кв. м.

Серед автомобілів у власності Олега Андрійовича є Toyota Сorolla 2011 року випуску, придбана на рік пізніше та Citroen Jumpy  2002 року. Перше авто обійшлося прокурору у 175 тис. грн на той час, а друге – у 40 тис. грн. Також у власності Олега Денисюка знаходить причіп, який він теж забув вказати у декларації за 2014 рік.
 

Тож, як бачимо, до професійної діяльності та доброчесності Олега Денисюка є багато запитань. На жаль, досить часто регіональні прокуратури і досі потребують очищення від тих працівників, які активно протидіяли Революції Гідності та порушували антикорупційне законодавство.

About the author

ДТП Горинка
trending_flat
Біля Кременця юнак та його неповнолітній друг злетіли з мотоцикла під мінівен

На Кременеччині сталася чергова ДТП з постраждалими. Травми отримали 19-річний юнак та його неповнолітній пасажир. Про це повідомили у пресслужбі поліції області. "Чергову автопригоду з потерпілими зареєстрували працівники Кременецького райуправління поліції о 23:00 в селі Горинка.  Як з'ясувалося, 19-річний водій мотоцикла VIPER, виїжджаючи з другорядної дороги на головну, не переконався у безпечному русі та допустив зіткнення із мінівеном марки Toyota Avensis Verso. У результаті удару мотоцикліста та його неповнолітнього пасажира із забоями та переломами госпіталізували", - йдеться у повідомленні. Раніше "Терміново" повідомляло, що у Кременці водійка збила двох 14-річних дівчат.

пенсія
trending_flat
Ви можете отримати страховий стаж до пенсії, якщо працювали за кордоном

Мільйони українців зараз проживають та працюють за межами країни через повномасштабну війну. Тепер страховий стаж, набутий ними за кордоном, зараховуватиметься при визначенні права на пенсію за віком в Україні. Уряд ухвалив відповідну постанову, розроблену Міністерством соціальної політики України. Про це повідомляє пресслужба міністерства. Раніше в Україні діяла норма, згідно з якою для нарахування пенсії враховувався лише стаж, набутий на території України. Винятком були тільки країни, з якими Україна мала ратифіковані угоди про взаємне визнання стажу. Торік народні депутати ухвалили закон, що запровадив пропорційну систему обрахування стажу. Відповідно до нових правил, розмір пенсії українців залежатиме від страхових внесків, сплачених в Україні, але для отримання права на пенсію враховуватиметься весь період трудової діяльності, включно з роботою за кордоном. Це значно розширює можливості багатьох українців. Наприклад, якщо людина пропрацювала в Україні 25 років і додатково 5 років за кордоном, раніше вона не мала […]

trending_flat
Не Тернопіль. Яке місто Тернопілля увійшло до рейтингу прозорості українських міст

Статус «прозорого міста» у 2025 році зберегли Мукачево та Львів. Водночас Дніпро та Дрогобич втратили свої лідерські позиції та стали «частково прозорими».  Тернопіль, нагадаємо, виключили з рейтингу, бо міська влада збрехала про проведені заходи. В офіційних відповідях Тернопільської міської ради були подані сфальсифіковані дані одразу у двох дослідженнях. "Нагадаємо, у межах підготовки Рейтингу прозорості 2024 програма «Прозорі міста» вперше в історії оцінювання ухвалила рішення не надавати місця та статусу місту. Причина – свідом апідміна публікацій на офіційному сайті Тернопільської міськради, надання неправдивої інформації, подальше невизнання власних помилок і неприйнятна комунікація цього питання" - йдеться у публікації програми «Прозорі міста» Transparency International Ukraine у вже 8-му дослідженні роботи 100 міських рад з 21 області. У 2024 році прозорими стали 5 міст. Вперше з початку повномасштабного вторгнення – Чернівці, Вінниця, Луцьк, а також лідери 2023 року – Мукачево та Львів. Статус «частково прозорих» […]

Андрій Яцула
trending_flat
Дві доньки осиротіли вмить. На Козівщині попрощались з воїном, який зник безвісти 1,5 роки тому

На Козівщині, у селі Вимислівка, поховали полеглого воїна Андрія Яцулу. Наш Герой загинув на Харківщині у віці 43 роки. "Андрій Яцула народився 12 лютого 1979 року в селі Вимислівка. Навчався в Олесинській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. Після закінчення школи пішов працювати будівельником. Одружився, у подружжя народилося дві доньки. У лютому 2023 року був призваний до лав Збройних Сил України. Службу проходив на посаді радіотелефоніста 1-го мінометного взводу 1-ї мінометної батареї 2-го механізованого батальйону в/ч А4053. Із серпня 2023 року воїн вважався зниклим безвісти. Лише нещодавно рідні отримали звістку про підтвердження загибелі захисника," - йдеться у повідомленні Козівської селищної ради. У воїна залишились батьки, дві сестри та дві доньки. Поховали  його з усіма військовими почестями у рідному селі. Вічна пам'ять і слава Герою! Раніше "Терміново" писало, що молодий військовий з Тернопільщини загинув на фронті. В'ячеславу Куделі було всього 23 роки.

ДТП Карпенка
trending_flat
У Тернополі водій в’їхав у дорожній знак

У Тернополі водій не впорався з керуванням і в'їхав у дорожній знак. ДТП сталася 19 травня на вулиці на перехресті вулиць Миколи Карпенка — Степана Будного — Винниченка. "Сьогодні на перехресті вулиць Миколи Карпенка — Степана Будного — Винниченка сталася дорожньо-транспортна пригода без травмованих за участю автомобіля Mercedes-Benz Vito. За словами керманича, він не впорався з керуванням, унаслідок чого пошкодив дорожній знак та власний автомобіль. Тож на чоловіка патрульні склали відповідні адміністративні матеріали. Рішення у справі прийматиме суд. ‼️ Наголошуємо: кожен водій зобов’язаний бути уважним за кермом, постійно стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, контролювати технічний стан транспортного засобу та не відволікатися під час руху", - йдеться у повідомленні патрульної поліції Тернопільщини. Раніше "Терміново" також повідомляло, що у Кременці водійка збила двох 14-річних дівчат.

ДТП
trending_flat
У Кременці водійка збила двох 14-річних дівчат

У Кременці сталася жахлива аварія. Водійка автомобіля збила двох 14-річних дівчат.  Про це повідомили у ГУНП у Тернопільській області. "Того ж дня у Кременці на вулиці Захисників України водійка автомобіля Peugeot Expert не впоралася з керуванням та збила двох неповнолітніх. 14-річних дівчат бригада екстреної медичної допомоги доправила до лікарні", - йдеться у повідомленні. Нагадаємо, у грудні минулого року у Кременці водій автомобіля, не впоравшись з керуванням, збив двох дітей, які стояли на тротуарі.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025