Додатки для вивчення мови жестів

Жестова мова – це рухи рук, якими люди з порушеннями слуху спілкуються та за допомогою яких вони отримують інформацію зi ЗМІ. Сьогодні вже існує міжнародна мова жестів – нею користуються сурдоперекладачі, які супроводжують міжнародні заходи. У кожної країн є своя мова жестів – українська та російська схожі одна на одну, є у них схожість і з французькою жестовою мовою.

Складнощі та особливості вивчення сурдомови

У сурдоалфавітi багато жестів починається з букви, тому важливо освоїти правильну постановку пальців. Спочатку руки не слухаються – потрібні регулярні тренування, щоб розвинути гнучкість в пальцях. Вправи займуть якийсь час – помилково сподіватися на те, що вивчити жести вийде за 1-2 місяці.

 Мова жестiв – це свого роду анімація, тому що людина створює руками візуально зрозумілі картинки. Якщо спеціального жесту для слова немає, то його придумують або вимовляють по буквах, що теж складно. 

Завдання спрощується, якщо використовувати спеціальні програми в процесі навчання.

8 кращих мобільних додатків для вивчення сурдомови

    • Мова жестів ( навчання дактилю) – додаток з великими і зрозумілими зображеннями 1400 жестів, великою базою слів українською та російською мовами. Користувач вибирає один з трьох режимів: навчання, словник з перекладачем слів по буквах в дактиль або режим практики, щоб відпрацювати навички жестикуляції.
    • Мова жестів-Азбука – ігровий формат дозволяє легко вивчити алфавіт, групи жестів і закріпити їх на практиці, виконуючи вправи. Відповідь зараховується, якщо користувач відповів  за 5 секунд. Статистику можна подивитися в налаштуваннях програми.
    • Spread Signs – це найоб’ємніший словник, в який включено понад 200 тисяч жестів. З ним можна вчити американську, британську, німецьку, польську, українську, італійську, французьку та інші сурдомови.
    • ASL (американські жести) – інтерактивний додаток, в якому процес навчання будується на роботі з картками, участі у вікторинах, тестуванні. Користувач в будь-який момент може повернутися до однієї з минулих тем і повторити її. Головна особливість програми в тому, що вона імітує справжню розмову глухонімих і дозволяє закріпити навички на практиці.
    • ASL Translator – у цьому перекладачі зібрано понад 30 тисяч слів на сурдомови. Користувач перекладає їх в онлайн-режимі, вводячи від 1 до 50 слiв за один раз –  правильні відповіді система виводить на дисплеї.
    • Marlee Signs – додаток розроблений для iPhone у форматі відеонавчання. Перекладач показує жест, а під зображенням літерами написаний аналог цього слова. Перевага в тому, що людина може займатися в зручному для себе темпі, мінус – англомовнi інтерфейс і словник.
    • Мова жестів для початківців – ця програма від All I Have Is Video Games Studios розроблена спеціально для новачків. У ній вони знайдуть цифри, букви і прості слова для використання в повсякденності.
  • Deaf Bible – ця програма для користувачів з базовими знаннями сурдомови. У ній зібрані біблійні історії на мові  глухих. На жаль, українського і російського контенту в додатку немає – тільки англомовний. Зате є можливість паралельно попрактикуватися в англійській.

 Для тих, кому самостійно складно вивчати жестову мову, свою допомогу пропонують репетитори від Букі. Всі вони практикуючі сурдоперекладачі з великим досвідом роботи. 

Навіщо вчити сурдомову?

Співробітники однієї зі шкіл сурдоперекладачів опитали учнів і з’ясували, що мова жестів необхідна їм:

  • Для спілкування з глухонімими друзями і родичами.
  • Для надання елементарної допомоги людям з проблемами слуху.
  • Щоб стати сурдоперекладачів надалі.
  • З інтересу.

В будь-якому випадку зайвим це знання не буде.

About the author

шашлики
trending_flat
Відпочинок на природі: як посмажити шашлики і не порушити закон

Літо —  час відпочинку та пікніків на природі. Але перш ніж розпалити багаття, переконайтеся, що це не заборонено. Де це робити можна, а де ні і яка відповідальність чекає на порушників — розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД). Де заборонено розводити багаття у лісі під час пожежонебезпечного періоду — поза спеціальними місцями у заповідниках ближче ніж за 30 м до будівель і споруд у дворах, парках, скверах — без спеціально обладнаних місць в інших заборонених законом зонах. Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки Адміністративна: - за порушення в лісі — штраф від 1530 до 4590 грн - у населеному пункті— від 340 до 1360 грн. Кримінальна: якщо сталося займання з майновою шкодою у великому розмірі чи шкодою здоров’ю — штраф від 17 000 до 68 340 грн, або  виправні  роботи на строк до двох років або до 3 […]

монети
trending_flat
Замку на Тернопільщині передали скіфські наконечники та монети XVII ст

Київська митниця віддала до музеїв нову партію історичних артефактів. Серед них - скіфські наконечники стріл, які датуються V-IV століттями до нашої ери, та старовинні монети XVII століття. Скіфські наконечники передали до Бережанського краєзнавчого музею, повідомляє Київська митниця. Монети - драйпелькери та півтораки XVII століття - поповнили колекцію Державного історико-архітектурного заповідника "Межибіж". Відвідувачі зможуть побачити ці унікальні речі у замковому ансамблі XIV-XVI століття на Хмельниччині та у замку Синявських на Тернопільщині. Всі артефакти повернули у власність держави за рішенням суду. Розподіл культурних цінностей до музеїв відбувається за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури України. Після офіційної передачі музейники відвідали внутрішню лабораторію Київської митниці. Митниця планує створити електронну бібліотеку оцифрованих культурних цінностей, які врятували від вивезення з України. Серед уже збережених артефактів - старовинні ікони, стародруки, фосилії, монети, трипільський посуд, давня зброя, амоніти та прикраси.

отруєння грибами
trending_flat
Віддали мамі дітей з Копичинців, які отруїлись грибами

Суд постановив повернути багатодітній матері з Копичинців шістьох дітей, які понад пів року перебували у закладах соціального захисту. Рішення стосується п'яти дітей, що вижили після отруєння дикорослими грибами, та немовляти, яке грибів не вживало. Як повідомляє видання "20 хвилин", судові дебати щодо долі дітей тривали понад пів року. Весь цей час шість дітей віком від одного до 17 років проживали у спеціалізованих закладах. Трагедія у жовтні 2024 року Багатодітна родина отруїлася дикорослими грибами у жовтні 2024 року. За інформацією Копичинецької міськради, жінка має вісьмох дітей віком від 1 до 17 років. Семеро дітей із родини, співмешканець жінки та малолітня родичка співмешканця вживали гриби 27 жовтня. Увечері того дня їхнє самопочуття погіршилося, проте до медиків вони звернулися лише 30 жовтня. Мати та немовля грибів не вживали. Четверо загиблих За життя родини боролися медики Тернопільської обласної лікарні, Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" […]

Іванна Кліценко
trending_flat
У ДТП трагічно загинула лікарка з Тернополя

У жахливій дорожньо-транспортній пригоді 10 липня трагічно загинула лікарка-інтерн Іванна Кліценко з Тернополя. Дівчина щойно повернулася з подорожі до Парижа, про яку так довго мріяла. Про смерть молодої лікарки повідомила клініка професора Стефана Хміля у Тернополі, де працювала Іванна. Колектив медичного центру глибоко шокований цією втратою. Іванна Кліценко проходила стажування в клініці та мріяла стати акушер-гінекологом. Колеги описують її як працьовиту, відповідальну та натхненну людину, яка вкладала душу в роботу. "Усміхнена, мила, спокійна, працьовита, вродлива, лагідна і завжди привітна. Її щиро любили і поважали всі — студенти, пацієнти, колеги", - йдеться в повідомленні клініки. Молода лікарка недавно здійснила свою мрію - побувала в Парижі. Фото та відео з подорожі надихали її колег та друзів. Дівчина була щасливою та закоханою. "Вона була світлом у нашому колективі. Її доброта, щирість, товариськість і завжди тепла усмішка — залишаться в пам'яті кожного з нас", […]

trending_flat
У начальника Тернопільської ОВА з’явився новий радник з питань безпеки

У начальника ОВА Тернопільської області з'явився новий радник з питань безпеки та підготовки населення до національного спротиву. Цю посаду на громадських засадах очолив Вадим Ластовицький - полковник та начальник професійного коледжу з військовою підготовкою. Вадим Ластовицький керує Тернопільським професійним коледжем з посиленою військовою та фізичною підготовкою, який розташований у Збаражі. Про призначення розповів В'ячеслав Негода. Основні завдання нового радника стосуються організації роботи обласного центру підготовки населення до національного спротиву. Він займатиметься розробкою та впровадженням заходів з оборонної підготовки жителів області. Під час зустрічі обговорили питання співпраці з комунальною установою Тернопільської обласної ради "Тернопільський обласний центр підготовки населення до національного спротиву". Важливим напрямком роботи стане виконання програми заходів з територіальної оборони. План дій включає проведення навчань, тренувань та вишколів для цивільного населення. Такі заходи мають підвищити готовність жителів області до можливих загроз та навчити основам самозахисту. Призначення нового радника має посилити […]

trending_flat
Помер колишній начальник Кременецького районного відділу Пенсійного фонду України Костянтин Макаренко

Відійшов до вічності колишній начальник  Кременецького районного відділу Пенсійного фонду України в Тернопільській області Костянтин Макаренко. Про це повідомили на сторінці установи у фейсбуці. "Колектив працівників Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області з великим жалем і смутком висловлює щирі співчуття рідним та близьким з приводу смерті – МАКАРЕНКА КОСТЯНТИНА ПЕТРОВИЧА, начальника Кременецького районного відділу Пенсійного фонду України в Тернопільській області (1994-1997) Вічна та світла пам’ять про Костянтина Макаренка назавжди залишиться в серцях його рідних, близьких, друзів та колег," - йдеться у повідомленні. Раніше "Терміново" також повідомляло, що помер працівник ТНПУ Михайло Петрович Непийвода.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025