04.03.2024
Новини Оперативно

У центрі Тернополя просто зараз знищують фасад історичної будівлі

В історичній частині міста Тернополя просто зараз псують фасад історичної будівлі, розташованої по вулиці Руській. Фото “ремонту” було опубліковане у групі “Тернопільські плітки”.

Його перемальовують у синьо-жовтий колір.

Нагадуємо, що фасади об’єктів історичної цінності не можуть бути самовільно змінені. А цей будинок (вул. Руська, 37), що був збудований у 1912 році, є у Переліку пам’яток містобудування та архітектури місцевого значення м. Тернопіль.

“Власники і користувачі об’єктів архітектури зобов’язані утримувати в належному стані фасади будівель і споруд, не допускати фарбування монументів, пам’ятників, скульптурних зображень без погодження з  управлінням містобудування, архітектури та кадастру  Тернопільської міської ради”, – йдеться на сайті міськради.

До слова, у цьому приміщенні розміщується офіс “Приватбанку”.

Згідно зі статею 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення, “порушення правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під’їздів, придомових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об’єктів благоустрою тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тому “Терміново” вимагає від компанії продемонструвати дозвільні документи на фактичне знищення фасаду.

Перейти до панелі інструментів