Актуальні питання про сечокам’яну хворобу

Сучасний спосіб життя призводить до того, що камені у нирках, сечовому міхурі, сечоводі – досить поширене явище. Вони утворюються, коли в організмі порушується водно сольовий баланс і сеча стає перенасиченою. На жаль, багато людей не звертають на це потрібної уваги та ніяк не лікуються. Ба більше – продовжують неправильно харчуватися, пити жорстку воду та робити все інше, що посилює утворення каменів. Усе це – через брак достовірної інформації про хворобу, її небезпеку та способи лікування.

Дуже часто з такою проблемою стикається клініка Біляка на Закарпатті. У більшості випадків пацієнти звертаються сюди, коли хвороба вже дуже запущена та має серйозні наслідки. Тому сьогодні лікарі клініки відповідають на поширені питання про цю патологію – щоб поширити медичну грамотність серед людей та застерегти їх від помилок.

Чому взагалі розвивається сечокам’яна хвороба?

Головна причина цієї проблеми – порушення обміну речовин. В організмі стає забагато солей, які відкладаються у вигляді конкрементів. Такі ризики підвищені в людей, які:

  •  неправильно харчуються – їдять багато копченого, солоного, гострого тощо;
  •  люблять засмагати – ультрафіолет у великій кількості порушує водно-сольовий баланс;
  • проживають у регіоні з надто жорсткою водою;
  •  мають хронічні запальні хвороби сечовивідної системи;
  •  мало рухаються;
  •  зловживають алкоголем.

Також в деяких людей є спадкова схильність до утворення каменів. Тому її треба більш пильно слідкувати за своїм здоров’ям.

Які ознаки вказують на сечокам’яну хворобу?

На початкових стадіях патологія може взагалі ніяк не проявлятися. Адже поки конкременти маленькі, вони не надто заважають роботі органів сечовивідної системи. У більшості випадків симптоматика починає турбувати людину, коли камені великі або рухливі. Тоді з’являються такі ознаки:

  •  ниркові коліки – біль у попереку, часто з одного боку, віддає у промежину;
  •  складнощі з сечовипусканням – воно стає частішим та болючим, струмінь слабшає, доводиться докладати зусиль, щоб випорожнитися;
  •  домішки у сечі – це може бути пісок, фрагменти каменів, кров.

Лікарі рекомендують не чекати, доки з’явиться дискомфортна симптоматика, а регулярно проходити обстеження сечової системи. Це допоможе вчасно виявити хворобу та легко вилікувати її. Якщо з запустити патологію, то наслідки можуть буди дуже серйозними.

Що буде, якщо не лікувати сечокам’яну хворобу?

Варто розуміти, що дана патологія порушує відтік сечі та провокує її застій. У запущених випадках можуть трапитися важкі наслідки:

  •  камінь зрушить з місця та перекриває протоки – у цьому разі розвивається гостра затримка сечі, яка потребує невідкладної медичної допомоги;
  •  камінь під час руху травмує тканини органів сечовивідної системи – це створює ризик запалення, кровотечі, інфікування;
  •  паренхіма нирки стає тонкою, поступово втрачає свою функціональність – згодом це може призвести до ниркової недостатності.

Не доводить до такого – зверніться по допомогу вчасно. Тим більше, що сьогодні є можливість лікувати патологію щадними малотравматичними методами.

Як сьогодні лікують сечокам’яну хворобу?

Коли людині кажуть, що треба видалити камені з нирок або інших сечових шляхів, вона уявляє порожнину операцію з ріками крові та обширним розрізом. Але сьогодні усі ці асоціації вже застарілі. Адже для лікування цієї патології використовують лазер. Це дозволяє подрібнити конкременти у пил та потім вивести з організму природним шляхом. Існує 2 методи проведення такої операції:

  1.  контактна (ендоскопічна) – з доступом через отвір уретри;
  2.  черезшкірна (лапароскопічна) – з доступом через невеличкий прокол у животі.

Обидві методики безпечні та малоінвазивні. Вони дозволяють провести видалення каменів без сильних пошкоджень тканин та крововтрати. Пацієнт після цього швидко відновлюється, в нього не залишається грубих шрамів.

Саме цим методам лікування надають перевагу у Клініці Біляка. Тут використовується сучасне обладнання, що дозволяє провести операцію максимально точно та обережно. Лікарі клініки проходили стажування у США та Європі, де опанували сучасні техніки лікування сечокам’яної хвороби. Їх дбайливим рука можна довірити своє здоров’я!

Клініка знаходиться за адресою: с. Минай, вул. Коротка, 1а. Щоб записатися на прийом, телефонуйте: +38 (099) 100-10-03.

About the author

герой
trending_flat
Гірка жалоба замість свят: Кременеччина оплакує молодого Героя

Кременеччина в жалобі. Трагічна звістка сповнила болем серця жителів Борсуківської громади, адже на фронті обірвалось життя Ігоря Власюка 1991 року народження.  Ігор був сержантом, командиром гармати військової частини А**** та загинув 17 квітня 2025 року в районі н.п. Шипувате Купʼянського району Харківської області під час виконання бойового завдання, проявивши безмірну мужність і героїзм під час захисту Батьківщини. Про це повідомили на сторінці у соціальних мережах громади. "Біда сколихнула Борсуківську громаду. З глибоким жалем повідомляємо про загибель ВЛАСЮКА Ігора Івановича (30.07.1991) із с. Передмірка. Щирі співчуття батькам, сестрі та усім рідним загиблого. Про зустріч Героя та чин поховання повідомимо додатково", - йдеться у дописі. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним та близьким загиблого Героя. Хай спочиває з миром! Вічна пам'ять! Читайте також: Понад 2 роки невідомості: на щиті повертається Герой з Кременця

ДТП
trending_flat
ДТП на Чортківщині: постраждала 16-річна мотоциклістка

На Чортківщині трапилась ДТП за участі 16-річної дівчини. Неповнолітня потрапила до лікарні.  Аварія сталась 17 квітня у селі Стінка на Чортківщині. Водій автомобіля Skoda Kodiaq не переконався у безпечному русі і почав здійснювати маневр розвороту. Як наслідок - у нього врізалася 15-річна мотоциклістка, яка їхала позаду. Водійку мототранспорту госпіталізували. Про це повідомили у пресслужбі поліції Тернопільської області. "У водія взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Триває перевірка", - йдеться у повідомленні. Читайте також: У ДТП на Тернопільщині постраждав 11-річний хлопчик: що трапилось

ДТП на Тернопільщині
trending_flat
У ДТП на Тернопільщині постраждав 11-річний хлопчик: що трапилось

На Тернопільщині під колеса авто потрапив 11-річний хлопчик. Його з травмами та переломом госпіталізували до лікарні.  Аварія трапилась 17 квітня близько 8 ранку в селищі Залізці на Тернопільщині. За попередньою інформацією, хлопчик переходив проїжджу частину дороги за межами пішохідного переходу і його збив водій автомобіля Renault Master. Постраждалого з травмами та переломом госпіталізували до лікарні. Про це повідомили у пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. "У водія взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Триває перевірка", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Серйозна аварія у Тернополі: постраждала дитина (відео)

хата
trending_flat
Померли 4-5 місяців тому: тіла брата та сестри виявили у будинку на Тернопільщині

У Бережанах правоохоронці знайшли тіла чоловіка та жінки, які померли близько 4-5 місяців тому.  17 квітня сімейний лікар брата та сестри, яких він періодично навідував, не зміг потрапити на територію будинку. Тому фельдшер викликав правоохоронців, щоб вони допомогли потрапити у середину. Про це повідомили у пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. Потрапивши до житлового будинку, працівники поліції виявили тіла жінки та чоловіка. За словами судово-медичного експерта чоловік 1961 року народження та жінка 1953 року народження померли близько 4-5 місяців тому. Родичів у них не було, а тому ніхто не помітив їхню відсутність. Слідів насильницької смерті на тілі не виявили, але стало відомо, що і чоловік, і жінка мали проблеми зі здоров'ям. "Причина смерті стане відома після розтину. За даним фактом відкрите провадження відповідно до ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України з поміткою "природна смерть". Триває слідство", - йдеться у повідомленні. […]

пухлина
trending_flat
Важила як новонароджена дитина: у Тернополі у жінки видалили величезну пухлину

У Тернополі хірурги провели операцію, у ході якої видалили пацієнтці пухлину понад 3 кг.  Операція відбулась у Тернопільському обласному клінічному перинатальному центрі «Мати і дитина». Про це повідомив головний лікар Віктор Овчарук. "Сьогодні разом із колегами провели екстирпацію матки з пухлиною гігантських розмірів, вага якої більше 3 кг під спінальною анестезією. Турбуємось про Ваше жіноче здоровʼя у перинатальному центрі «Мати і дитина»", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Скаржився на головний біль і закладення вух, виявилося – пухлина. Допоможіть на лікування Данилка

trending_flat
Зерносушка, квадроцикл, будинки і не тільки : у ДСНС показали наслідки пожеж на Тернопільщині

На Тернопільщині за минулу добу трапилось 14 пожеж. Рятувальникам вдалось врятувати 4 будівлі від повного знищення вогнем. 17 квітня вогнеборці ліквідовували пожежу житлових будинків у селі Варваринці на Тернопільщині, Москалівка на Кременеччині, Коцюбинці на Чортківщині. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління ДСНС України у Тернопільській області. Крім того, 17 квітня у місті Хоростків рятувальники загасили пожежу квадроцикла та ліквідовували загоряння у місті Кременець у недіючій зерносушці. Також вогнеборці загасили протягом минулої доби 8 пожеж сухої трави. "Знову почастішали пожежі сухої трави. І кожна така пожежа — це загроза для життя, здоров’я людей, осель і довкілля. Нагадуємо: спалювання сухостою призводить до масштабних пожеж, знищення фауни, отруєння повітря, руйнування екосистем, а також поширення вогню на житлові будинки та господарські споруди. Це небезпечно, незаконно і безвідповідально", - йдеться у повідомленні.    Читайте також: Велика пожежа в школі сталася на Тернопільщині

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025