Тернополянин, який працює бортпровідником на Катарських авіалініях, розповів про особливості своє роботи

Богдан Христинюк відвідав 71 країну, більшість з них завдяки своїй професії. Він – бортпровідник на Катарських авіалініях. Хлопець з Тернополя розповів “Українській правді. Життя” про те, яка витримка потрібна для такої роботи та як вона змінює життя та погляди на світ.

– Як розпочати роботу на авіалініях?

– В моєму випадку все сталося досить спонтанно.

Я завжди знав, що є така можливість – піти на кастинг, авіакомпанії їх проводять по всьому світу. Тобі має бути мінімум 21 рік, необхідне знання англійської мови, також є певні параметри ваги та зросту.

Я особливо не планував похід на кастинг, та мене запросив друг, пішов за компанію. Було цікаво, бо обожнюю подорожі, а ця робота дарує чимало можливостей побачити світ.

Та мені здавалося, що отримати цю роботу майже нереально. Взагалі не вірив, що зможу пройти. Дуже вільно себе почував, був самим собою. Не переживав, тож, можливо, все так легко відбулося. І я пройшов.

Думаю, це один з основних критеріїв відбору – не переживати, не проявляти сильних хвилювань.

Він – бортпровідник на Катарських авіалініях.

– Що взагалі оцінювали під час відбору?

– Кастинг складався з чотирьох частин.

Спочатку ти даєш своє CV, його розглядають буквально хвилину і говорять, чи проходиш ти далі. Потрібно скласти приємне перше враження.

Далі був тест з англійської: 30 запитань на граматику, читання, аудіювання. Вочевидь це необхідно для того, щоб зрозуміти, чи можеш ти працювати в міжнародній компанії.

Потім була робота в групах, щоб дізнатися хто як може співпрацювати в команді, у кого проявляються лідерські якості.

Останнім випробуванням була розмова один на один. Деталі про мій досвід, про плани на майбутнє, чому хочу працювати саме в цій компанії.

І після цього протягом доби тобі можуть дати відповідь: проходиш ти, чи ні.

– Як вважаєш, якими якостями має володіти стюарт?

– Повага до інших людей, незважаючи на те звідки вони, який у них колір шкіри чи релігія.

Катар розташований, так би мовити, посеред світу, і багатьом людям з різних країн зручно робити там пересадку. З Азії у Європу, з Америки в Африку, будь-які континенти.

У нас літають люди з різних куточків планети і потрібно зрозуміти: кожна людина має свої цінності, якості, особливості. Не потрібно нікого засуджувати, треба приймати людей такими, які вони є та ставитися з повагою.

Крім української, російської, англійської я також знаю польську, іспанську та німецьку мови. Часом спілкуюся з пасажирами їхніми мовами, і їм це приємно чути.

На тренінгах нас вчать як надавати першу медичну допомогу. Якщо інсульт, інфаркт, дитина народжується, нас навчили що робити за будь-якого сценарію.

На літаку ти і лікар, і пожежник, і поліція, і часом психолог, ти вирішуєш майже всі проблеми. Тому впевненість у собі – це важливо.

Ще я сказав би, що потрібна витривалість. Може здається, що це легенька робота, але тут дуже багато стресу. Часом реально дуже важко працювати, коли ти постійно в небі, змінюються часові пояси, клімат, країни. Потрібно дбати про себе.

– Чи складно виглядати добрим та приязним перед пасажирами, незалежно від того, в якому режимі ти працюєш?

– Це те, що відрізняє європейські авіалінії від арабських. Тут ти повинен мати такий вигляд, ніби ти щасливий 24 години на добу.

Останнім часом важко буває, особливо коли рейси тривалі та виснажливі, все одно маєш посміхатися. Свої емоції потрібно контролювати, бо все це має значення для пасажирів.

У компаніях Близького Сходу взагалі до цього досить суворе відношення. Якщо пасажир написав скаргу, то в тебе можуть бути проблеми, можуть і звільнити.

Напевно, я вже просто звик, що навіть не замислюючись посміхаюся. Хоча насправді зараз легше, бо частину емоцій можна приховати за захисною маскою.

– Як виглядає твій робочий графік?

– Якщо говорити про часи до коронавірусу, то стандарт – це 100 годин польотів на місяць. Протягом місяця можна відвідати мінімум 6-7 країн.

Має бути принаймні по 8 вихідних в місяць, але це залежить від того, куди ти літаєш та від часових поясів.

Часто на авіалініях, якщо ти новачок, то літаєш лише на короткі рейси.

У нас всі бортпровідники літають всюди з перших днів: сьогодні можеш летіти у Бразилію, завтра в Китай, післязавтра у Росію, через тиждень – в Нову Зеландію.

Можна просити собі рейс, тож двічі-тричі на місяць можна злітати за твоїм запитом.

– Чи встигаєш насправді відвідувати якісь міста між перельотами?

– Все залежить від мотивації та від того, скільки триває відрядження.

Я з тих, які намагаються максимально скористатися можливостями, тож відвідую нові місця за будь-якої нагоди.

Є такі польоти, після яких є кілька днів вихідних, там точно можна встигнути прогулятися та щось побачити. Нещодавно був в Ірландії, там у мене було 5 днів.

Бували рейси, наприклад, в Мілан, де у нас було лиш 12 годин – це лише на сон вистачить. Тому все відносно.

– За майже три роки роботи на авіалініях чи бували у тебе вигорання?

– Я знаю людей, яким фізично та морально дуже важко витримати таку кількість рейсів. Та сам не маю таких проблем.

З першого місяця роботи я швидко звик, у мене не було джетлагу, коли не міг відійти від якогось часового поясу.

У мене нормальний сон, хоч іноді потрібно спати то вночі, то вдень або ж вранці. Дуже важливо давати собі час на відпочинок.

Попри все такий стиль життя затягує. Хочеться постійно літати в нові країни, і через карантин бував і депресивний настрій.

Взагалі непостійність – це одна з головних причин, чому я досі працюю на авіалініях. Кожен день відрізняється від попереднього.

– Побачивши немало, що ти зрозумів про світ, в якому бував?

– Люди з абсолютно різних куточків світу, з різних культур, можуть бути схожими. Нас усіх поєднує надзвичайно багато речей, просто є ті, що акцентують увагу лише на відмінностях.

Не скажу, що я не був толерантним раніше, але ця робота навчила мене відноситися з повагою до людей, культура яких мені здавалася такою далекою та дивною.

Не всі стюарди полюбляють літати в Бангладеш. Пасажири звідти, скажімо так, не завжди дбають про особисту гігієну. Та коли я побував у Бангладеші та побачив як там живуть люди, то мені стало шкода місцевих та соромно за свої думки. Вони не звикли до хорошого ставлення.

Після того в мені прокинулася вдячність за те, звідки я. Що в Україні можна жити, що здебільшого у людей є дах над головою, вода, їжа, можна отримати освіту та будувати плани на майбутнє.

А є країни, в яких мільйони людей навіть близько не мають всього того, що є в пересічного українця.

Фото з архіву Богдана Христинюка

Влад Яценко

About the author

День жалоби
trending_flat
Був миротворцем ООН і мав багато нагород від держави: на фронті загинув військовий з Кременеччини

У Вишнівецькій громаді оголосили День жалоби. Всі розважальні заходи, які були заплановані - скасують. Місцевих просять вшанувати пам'ять Героя.  Громада віддаватиме останню шану воїну Байдецькому Петру, який загинув боронячи Україну. Кортеж Героя рухатиметься трасою М-19 1 квітня о 12 -12:30. Вишнівчан просять гідно зустріти воїна та вийти до Вишнівецького перехрестя, щоб віддати останню шану. Про це повідомили на сторінці у соціальних мережах громади. "Далі супроводжуватимемо тіло ГЕРОЯ до храму Святої Покрови Божої Матері у с.Гнидава, де відслужиться чин похорону. Висловлюємо щирі співчуття батькам, дружині, доньці, усім рідним та близьким Захисника. Нехай Господь додасть мужності та сил пережити це велике горе втрати дорогої людини. Вічна пам'ять і слава Герою", - йдеться у повідомленні. Байдецький Петро Ігорович (02.08.1972 року) родом із села Гнидава загинув 29 березня. Петро навчався у місцевій школі, потім продовжив навчання у Збаразькому ПТУ. Після строкової служби вирішив присвятити […]

Аферистка
trending_flat
На Тернопільщині “юристка” виманювала у людей великі гроші

На Тернопільщині жінка видавала себе за юристку і видурила у своїх клієнтів майже 100 тисяч гривень.  Слідчі відділення поліції №1 (м. Борщів) повідомили про підозру 31-річній жительці Чортківського району у повторному шахрайстві. Раніше жінку затримували за схожі злочини. Про це повідомили у пресслужбі поліції Тернопільської області. У вересні 2024 року жінка, не маючи статусу юриста, створила в Facebook оголошення про юридичні послуги в Нідерландах. Громадянка України, яка проживає в Нідерландах, звернулася до неї за допомогою у справі про опіку над дитиною. Шахрайка, видаючи себе за юриста, отримала від жінки 10 000 гривень авансу. Після отримання авансу, шахрайка продовжувала вимагати гроші, стверджуючи, що вони потрібні для додаткових документів та спрощеного судового процесу. У результаті, постраждала та її родина переказали їй понад 66 000 гривень. Жодних послуг надано не було, а гроші були витрачені на особисті потреби. Окрім цього, слідство виявило ще […]

пенсія
trending_flat
З 1 квітня деякі пенсіонери отримають суттєву надбавку до пенсії: кому пощастить

У квітні 2025 року планується проведення перерахунку пенсій для тих людей, які працюють, та буде спрощено порядок отримання пенсійних виплат. У квітні 2025 року пенсії для тих, хто продовжує працювати, будуть перераховані автоматично, без необхідності звертатися до Пенсійного фонду. Це стосуватиметься: осіб, які після призначення /попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули не менше 24 місяці страхового стажу після призначення /попереднього перерахунку/ пенсії; осіб, які після призначення /попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули менш як 24 місяці страхового стажу, але після призначення /попереднього перерахунку пенсії пройшло не менш ніж два роки. Право на перерахунок залежить від страхового стажу, набутого до 1 березня 2025 року. Це не стосується пенсіонерів, які отримують пенсію за вислугу років і не досягли 60-річного віку. Тим, яким буде зроблено перерахунок, отримають збільшені пенсійні виплати та доплату за попередні місяці, починаючи з 1 квітня, орієнтовно в […]

наркотики
trending_flat
У Тернополі поліція затримала жінку з наркотиками

У Тернополі патрульна поліція виявила жінку із забороненими речовинами.  Під час патрулювання міста правоохоронці помітили підозрілу жінку та зупинили її. Поліціянти перевірили документи та провели поверхневий огляд 50-річної жінки. Під час цього виявили згорток з таблетками, які містять наркотичні речовини. Про це повідомили у Патрульній поліції Тернопільської області. "Відомо, що слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 309 ККУ (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту)", - йдеться у повідомленні. Читайте також: у машині знайшли наркотики: п’яна жінка їздила вулицями Тернополя у комендантську годину.

Аварія
trending_flat
Судитимуть водія, з вини якого загинула людина, ще двоє сильно травмовані

Уродженець Хмельниччини постане перед судом за смертельну аварію поблизу Нижчих Луб'янок на Тернопільщині.  У аварії, яка трапилась 28 листопада 2024 року на трасі Тернопіль-Ланівці, загинула одна людина, а двоє отримали тілесні ушкодження середнього та важкого ступеня тяжкості. Усі постраждалі - жителі Тернопільської області. Про це повідомили в ГУНП у Тернопільській області. Нагадаємо, що 55-річний водій вантажного автомобіля КамАЗ виїхав на смугу зустрічного руху і допустив зіткнення з ВАЗ-21099. Пасажирка легкового авто 1958 року народження від отриманих травм загинула. Водія та ще одну людину госпіталізували до лікарні. "Поліцейські завершили досудове розслідування й скерували провадження до суду. Процесуальне керівництво здійснювала Тернопільська обласна прокуратура", - йдеться у повідомленні. Читайте також: у Кременці вночі сталась жахлива аварія: молоді хлопці сильно постраждали.

військовий
trending_flat
“Він був людиною великого серця”: загинув молодий військовий Андрій Луцик

Гірка новина завітала у стіни ЗУНО, адже кровопролитна війна забрала життя колишнього випускника та працівника Луцика Андрія Романовича. Про це повідомили на сторінці у соціальних мережах Західноукраїнського національного університету. Народився воїн 01.10.1993 року. Навчався у Червоноградському державному технікумі гірничих технологій та економіки. У 2015 році він закінчив Західноукраїнський національний університет, отримавши диплом бакалавра за спеціальністю «Комп'ютерні науки», а у 2016 році став спеціалістом з управління персоналом та економіки праці. Під час навчання він проявив себе як активний та талановитий лідер, володів чудовими організаторськими навичками, був наполегливим, цілеспрямованим, товариським та людяним. Працював у відділі творчої самореалізації та виховання. "Його відвага, жертовність і незламна воля стали символом справжнього патріотизму. Він був не лише талановитим фахівцем, а й людиною великого серця, яка завжди прагнула справедливості та добра. Світла пам’ять про нього назавжди залишиться у наших серцях. Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким і всім, […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025