29.05.2022
Новини

“Важче хворіють діти, у пацієнтів виникає ниркова недостатність”: інфекціоністка про нові штами коронавірусу в Україні

Лікарі везуть пацієнта, хворого на ковід

Клінічна картина коронавірусу за рік радикально змінилася, а особливо після появи нових штамів. Нині важче хворіють люди молодшого віку.

Про це розповіла інфекціоністка, докторка медичних наук, професорка, заслужена лікарка України Ольга Голубовська в програмі “Народ проти” на каналі “Україна 24”, передає УНІАН.

За її словами, останнім часом перебіг коронавірусу став довшим, подекуди до місяця пацієнти потребують кисневої підтримки.

“Все непередбачувано, часто бактеріальні ускладнення”, – сказала Голубовська.

Читайте також: “Всі кисневі точки зайняті важкими хворими”: який вигляд має інфекційне відділення однієї з тернопільських лікарень (відео)

Лікарка уточнила, що нині навіть почали важко хворіти діти, для яких відкривають нові стаціонари. Крім того, зазначає, що у хворих досить часто в порівнянні з попередніми періодами виникає ниркова недостатність.

“Захворювання “помолодшало”, 50+, а на сьогоднішній день, ймовірно, у зв’язку з приходом південноафриканського штаму. Почали хворіти діти, діти важко хворіють, перебувають на апаратах ШВЛ. Відкриваються нові стаціонари для дітей, цього не було ще тижнів зо три тому. Все це обумовлено новими штамами. Зараз вже відомо, що британський штам на 65% ускладнює захворювання. Позавчора ми в черговий раз змінили протокол лікування”, – підсумувала вона.

Схожі пости

Сьогодні прощатимуться з президентом тернопільського Ротарі клубу Ігорем Цепенюком

Марія Голді

На Тернопільщині горів будинок, на місці пожежі знайшли тіло чоловіка

У Тернополі збільшили оплату за навчання у мистецьких навчальних закладах

Світлана Гривас
Перейти до панелі інструментів