Тривожні кнопки тернопільської поліції у точках з продажу азарту

У кримінальних зведеннях поліція час від часу повідомляє про викриття нелегальних гральних закладів. Та є такі місця з «однорукими бандитами», які  поліцейські самі ж охороняють. При цьому, поліції за це офіційно платять гроші.

Легальні і нелегальні

На прес-конференції 2 липня начальник ГУ НПУ в Тернопільський області Олександр Богомол розповів, що Управління поліції охорони (попередня назва Державна служба охорони – прим.) має договори з окремими точками азарту на встановлення тривожних кнопок.

– Є декілька легальних закладів, в яких розташовані тривожні кнопки УПО. Вони перевіряли їхню документацію, наявність ліцензії і після цього укладали договори.

За словами головного полісмена області, гральний заклад або легальний, або нелегальний. Але він підкреслив, що водночас навіть у точках з ліцензією може відбуватись протиправна самодіяльність.

– Легальні – це ті, які підтвердженні або «УНЛ», або «МСЛ» і їхніми сайтами, де визначено з ким ці дві юридичні особи співпрацюють і які на сьогоднішній день мають право займатися такою діяльністю у зв’язку з відсутністю відповідного законодавства, яке це регулює […]. Були випадки, коли легальний заклад займався нелегальною діяльністю. Тобто, при наявності 15 комп’ютерів 5 працювало легально, 10 нелегально.

І  на сам кінець Олександр Богомол доповнив, що керівництво УПО може надати більш детальну інформацію про азартні заклади, з якими у поліції охорони є підписані договори.

– Можете безпосередньо звернутися до керівника УПО. Я думаю, він скаже, які ці заклади. Це не є якась таємниця. Ще й подивитися ліцензії, – запропонував журналісту начальник поліції області.

Тож за яких підстав Управління поліції охорони співпрацює на договірних засадах з гральним бізнесом?

Як і порадив Олександр Богомол, про це ми запитали в керівництва Управління поліції охорони.
Оскільки начальник УПО Роман Лахота у відпустці, на питання погодився відповісти його заступник, підполковник поліції Олексій Дзюра.

Нерозкрита таємниця гральних закладів

Він запевняє, що перед тим, як заключити договір, УПО перевіряє документи в замовників. Заодно підполковник поліції підкреслює розмежування між охороною об’єкту і встановлення тривожних кнопок.

– Повинне бути розуміння, що таке охорона і що таке реагувальна тривожна кнопка. Це не є цілодобова охорона безпосередньо самого приміщення. Це є реагування, коли в адміністратора даного закладу наявні підстави натиснути цю кнопку. Тобто тоді, коли відбулося порушення публічної безпеки, громадського спокою. І тоді наряд поліції охорони прибуває для забезпечення громадського порядку. Виклик по тривожній кнопці – це таж сама заява і повідомлення, подані технічним засобом.

Щодо охорони закладів з розповсюдження лотерей, то нічого підозрілого в таких семи точках Тернополя в УПО не побачили. Відповідно, по заявах підписали договори.

– По місту Тернополю є сім таких об’єктів, – каже Олексій Дзюра.

Серед них є, як юридичні особи, так і фізичні особи-підприємці. Однак, на відміну від запевнення Олександра Богомола, мовляв нема таємниці в тому, з якими гральними закладами поліція офіційно співпрацює, заступник начальника УПО відмовився назвати їх перелік.

– Це конфіденційна інформація, згідно цивільно-правових відносин з нашими замовниками.

Відмовився Олексій Дзюра назвати і точну вартість державного охоронного сервісу для приватних гральних закладів. Втім, поліція охорони має встановлений розрахунок вартості послуг, зокрема і на встановлення тривожних кнопок.

– В середньому це 500–1000 гривень на місяць. Це залежить від кількості годин, які хоче замовник, користуючись цією послугою, залежить від місця розташування об’єкту і поділу по категорійності «А», «Б», «В». Ці об’єкти відносяться до категорії «Б», як звичайні продуктові магазини, чи з продажу електроніки, чи офісні приміщення.

Тривожні кнопки час від часу спрацьовують. Поліція охорони виїжджає на місце виклику. Буває, приходиться виїжджати і слідчо-оперативним групам. Але прибуваючи на місце, правоохоронці перевіряють причини виклику і хтозна чи звертають увагу на наявність «нелегальних» комп’ютерів.  Здебільшого виклики поліції стосуються хуліганських витівок клієнтів грального закладу.

– У 99% це пошкодження майна або особи, які знаходяться у нетверезому стані, перешкоджають роботі даного закладу. Нам приходиться виїжджати, затримуємо або проводимо роз’яснювальну роботу. 50% людей нас розуміє і йдуть додому. 50%, якщо виникають такі обставини, ми затримуємо і передаємо в органи внутрішніх справ, – розповів Олексій Дзюра.


Мільярд доларів в тіні тривожної кнопки

У словах двох високопосадових поліцейських звучить підтвердження про те, що поліція охороняє об’єкти азарту. Їх вони називають обережно. Олександр Богомол каже про «легальні гральні заклади», Олексій Дзюра – про «заклади з розповсюдження національних лотерей».

Такий вид бізнесу не заборонений в Україні, хоча ще рік тому  під економічні санкції потрапили лотерейні оператори ТОВ «М.С.Л.» і ПрАТ «Патріот». Їх пов’язували з російським бізнесом.

В середині травня 2017-го Президент України ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від «28» квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Згідно цього документу, цим операторам заблокували активи, їм зупинено виконання економічних і фінансових зобов’язань.

Але через тиждень гравці лотерейного ринку України «М.С.Л.» і «Патріот» виключені з санкційних списків.

За даними журналістів-розслідувачів програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» (https://bihus.info), до Революції Гідності УНЛ була найменшим лотерейним оператором. Зростання оборотів компанії відбулося після того, як два інші власники лотерейних ліцензій – “М.С.Л.” і “Патріот” – потрапили до санкційного списку РНБО. Уперше це сталося наприкінці 2015-го. З того ж часу УНЛ почали пов’язувати з народним депутатом від БПП Олександром Третьяковим.

– У 2016 Олександр Третьяков повідомляв, що має опціон на викуп частки в УНЛ. А наприкінці 2015-го політик з’явився в офісі УНЛ під час обшуку. У той час тривав корпоративний конфлікт між українськими та іноземними акціонерами лотерейного оператора. Серед українських співвласників компанії історично присутній Валерій Коваленко, як виявилося, товариш нардепа Третьякова – розповідали журналісти «Наших Грошей».

Після обшуків власником “УНЛ” у 2016 році став українець Роман Зеньо, придбавши компанію Efamiando Holdings. До цього моменту компанія мала іноземних власників.

Журналісти програми “Наші гроші” з’ясували, що Зеньо до цього працював тренером велоспорту Тернопільської обласної дитячо-юнацької спортивної школи і ніколи не мав бізнесу.

За даними державного реєстру юридичних і фізичних осіб-підприємців, зараз лотерейний оператор «УНЛ» – Підприємство на 100% з іноземними інвестиціями. Володіє компанією китайська фірма «ГОНКОНГ РУІ БО ІНВЕСТМЕНТ ЛІМІТЕД». У базі даних YUOCONTROL зміна тернопільського власника відбулася 31 січня ц. р. Директором «УНЛ» з 2011 року є мешканець Києва Бочковський Андрій Сергійович.


На сайті «УНЛ» не вказується, хто їх розповсюджувачі в Тернополі. Такий список є на сайті «МСЛ». Гральних закладів, які працюють по місту у співпраці з «МСЛ», майже півсотні.

   
На сайті оператора лотерей «Патріот» теж є список їхніх розповсюджувачів. Однак, вказані лише прізвища фізичних осіб та назви юридичних фірм. У яких населених пунктах продають азарт від «Патріота», не розписано.

Крім того, як зазначає Міністерство фінансів України,  видача ліцензії на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей безоплатна.

Разом з тим, у грудні 2017-го року міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що тіньовий ринок лотерей в Україні оцінюється в мільярд «зелених»

– Обсяг цього ринку мінімум мільярд доларів. Жодної копійки з цього не сплачується до бюджету. Весь ринок знаходиться в тіні”, – сказав півроку тому Данилюк.

Весною ц. р. міністр фінансів закликав народних депутатів схвалити урядовий законопроект про легалізацію лотерейного бізнесу, який вже два роки знаходиться в парламенті. Покамість без змін.

Тож позаяк у законодавстві велика діра, куди стікають тіньові прибутки від торгівлі лотереями,  правоохоронці свого сорому не відчувають. І оберігають тривожними кнопками точки з продажу азарту.

About the author

trending_flat
Дощові води з котловану на вулиці Миру злили в Серет (фото, відео)

У Тернополі на вулиці Миру сьогодні зібралися обурені мешканці навколишніх будинків. Вони виступають проти будівництва багатоповерхівки по сусідству. Під час негоди останніх днів дощі затопили котлован, який вирили під забудову. Це призвело до зсуву ґрунту, зокрема, і тротуару. Поруч паркова зона. Депутатка цього округу Оксана Яциковська скликала представників архбудконтролю міської ради, екологічної інспекції, земельників. До людей вийшли проектант будівництва, а також людина, яка називала себе забудовником (свого прізвища чоловік не назвав). Зустріч відбулася перед зачиненими воротами. На територію забудови людей не пропустили. – Йде зсув ґрунту. Тротуар вже весь пішов у яму, дорога тріщить. Вони ці тріщини заливають цементом, – каже мешканка з сусіднього будинку Лариса Карпенко. Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні її цільового призначення площею 0,3900га за адресою вул. Миру,4В ТОВ «Акваріум – 1» сесія Тернопільської міської ради затвердила ще в серпні минулого року. Чоловік, який […]

trending_flat
«Не можна допустити, щоб люди збайдужіли. Війна не десь, вона поруч». Інтерв’ю з волонтеркою

У 2014 році волонтерський рух у протидії державі агресора набув загальнонаціонального масштабу. Від початку нападу агресора люди допомагали всім, чим могли. Багато тернополян теж не залишились осторонь біди, що поглинула Схід України. Того ж року за дослідженням фонду «Демократичні ініціативи» спільно з «Київським міжнародним інститутом соціологічних досліджень» третина населення України переказувала кошти українській армії. 23% громадян скористалися допомогою благодійних фондів та волонтерських організацій, передавши кошти, речі та продукти через них. Зараз наче все більш тихо. Та все ж волонтери є. І армія потребує піклування простих громадян, яких захищає. Тетяна Запаранюк – викладач коледжу економіки права та інформаційних технологій ТНЕУ. З перших днів агресії Кремля вона стала волонтером. З нею ми поговоримо про те, чого зараз бракує армії, чому й досі волонтери необхідні військовим, про жінок на війні. – Ви з перших днів допомагаєте армії? – Так, з перших днів я […]

trending_flat
ЦВК офіційно визнала Володимира Зеленського наступним президентом України

ЦВК склала і оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. 30 квітня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України", на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки повторного голосування в межах відповідних територіальних виборчих округів, у тому числі з поміткою "Уточнений", та протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки повторного голосування в межах закордонного виборчого округу Центральна виборча комісія склала та оголосила протокол про результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. У протоколі зазначено, що до виборчого бюлетеня для повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року було внесено дві кандидатури: Зеленський В.О. та Порошенко П.О. Відповідно до Закону України "Про вибори Президента України" за підсумками […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Кокутківці та Висипівці – від старенької церкви до лебединого озера (фоторепортаж)

Війна недалеко Кокутківців колись була неабияка. Сто років тому річка Нестерівка відчувала тупіт солдатських чобіт. У навколишніх селах базувалися війська трьох імперій: Прусія, Австро-Угорщина, Росія. Частина перша: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі Затоптане кладовище безіменних солдат Дорогою, якою марширували армії, прямуємо від Нестерівців в Кокутківці. На угорському сайті архівних фотографій http://fortepan.hu викладені світлини Першої світової. Одна з них датується 1917 роком. На світлині показано поховання близько  сотень могил. У короткому поясненні до старого фото вказано, що це ховають солдат 23-го Угорського піхотного полку Австро-Угорщини. Помітно: літній період, чоловіки біля могил легко одягнені. Український історик, краєзнавець, дослідник військово-історичних подій Сергій Ткащов каже, що там могли бути поховані не тільки угорці. А також є думки, що військове кладовище виникло раніше. – Можливо воно було облаштоване в 1915-1916, коли фронт стояв вздовж Серету довший час. Ось цей полк того періоду […]

trending_flat
Мандрівки селами Золотого Поділля: Нестерівці та хутір, якого нема на Святій горі (фоторепортаж)

Замість вступу Процес децентралізації в Україні триває. Мешканці невеликих сіл вирішують, до якого центру об’єднаної громади приєднатися. Адміністративна реформа передбачає, що волевиявлення сільських рад повинна схвалити ще й обласна влада. Відтак, кілька років тому появився Перспективний план Тернопільської області. Згідно з цим документом населені пункти Нестерівської та Висиповецької сільських рад мали би ввійти до Озернянської ОТГ Зборівського району. Однак, тут люди вирішили інакше – вони хочуть приєднатися до громади Тернополя. У Тернополі теж начебто не проти. Лише депутати обласної ради ніяк не схвалять бажання мешканців, тим самим внісши зміни в Перспективний план. Та поки обласна рада роздумує, ми помандрували п’ятьма селами Нестерівці, Кокутківці, Висипівці, Серединці та Воробіївкою. Довкола цих сіл є місця, які внесені на карту історії України та пов’язані з визначними подіями та долями відомих особистостей. Барвінські у Нестерівцях та їх гості Через кожне село Нестерівської і Висиповецької сільських […]

trending_flat
Степан Барна заявив, в який день напише заяву про відставку з посади голови Тернопільської ОДА

Степан Барна заявив, що звільниться з посади голови Тернопільської ОДА після інавгурації нового президента. Відео про своє рішення Степан Барна оприлюднив у мережі Фейсбук, записавши його на горі Бона в Кременці. – Сьогодні я заявляю, як тільки відбудеться інавгурація новообраного президента України, я покладу перед ним заяву про відставку, – наголосив він. Також додав, що буде максимально допомагати тим, хто буде розвивати Україну в євроінтеграційному напрямку.  А також стоятиме на позиції недопущення реваншу. – Недопущення приходу в політику тих людей, які знищували Україну впродовж останніх, багатьох років і намагалися її загнати в російське ярмо – заявив наразі чинний голова Тернопільської ОДА. Додамо, за результатами голосування у виборчих округах Тернопільщини з невеликим відривом від Петра Порошенка переміг Володимир Зеленський. За екзит-полом Володимир Зеленський здобув довіру 73% виборців. Раніше,  журналісти «Терміново» вияснили, яким чином з обласного бюджету Тернопільщини фінансувалася агітація за кандидата […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025