У квітні на землі роботи багато: весняні поради садівникам і городникам

У народі кажуть, що весняний день рік годує. Як все зробити вчасно, на що варто звернути увагу у квітні на дачі, в саду, в квітнику і на городі розповідає начальник управління агропромислового розвитку Галина Матківська, пише сайт “Kalush News City”.

Як доглядати за весняним садом?

Огляньте стовбурі плодових дерев. Очистіть їх від відмерлої кори, моху і лишайників. Шрами, рани залікуйте садовим варом. Зріжте сухі гілки. До набрякання бруньок можна обрізати, проріджувати і формувати крони. Перекопайте грунт навколо стовбура, внесіть органіку і мінеральні добрива. Обробіть сад проти шкідників препаратом 30В, проти хворіб — фунгіцидами.  А ще запам’ятайте: квітень — найкращий час для щеплень і перепрививань плодових дерев живцями.

Як правильно пересадити деревця?

Висадіть на початку місяця саджанці яблунь, груш, а також вишень, слив. Можна  навіть пересаджувати й кількарічні дерева, якщо виникає така потреба. Важливо на новому місці посадити дерево так, як воно росло на колишньому. Повернути  його до сонця тим самим боком. Якщо цього не зробити, то дерево повільніше приживається і пізніше плодоносить. Визначити південну і північну сторони деревця можна за кольором кори і товщиною коренів. З південної сторони кора темна, коричнева, з північної — зелена, світла. Коріння, що ростуть з північної сторони, завжди товщі, ніж з південної.

Що робити у квітні на грядках з полуницею і суницею

Треба зняти зимове вкриття з полуниці та суниці. Оголене коріння присипте грунтом. Обріжте вуса. Викопайте уражені вірусом рослини. Всі сухі і хворі листочки обов’язково зірвіть. Все це потрібно винести за межі саду і спалити. Підживіть рослини азотними добривами, розпушіть міжряддя і замульчуйте їх перегноєм із соломою або торфом.

Які турботи чекають у квітнику?

На початку квітня треба розкрити троянди, діставати із пивниць бульби жоржин та розпушити грунт біля всіх багаторічних квітів. Можна ділити і розсаджувати півонії, іриси, флокси, хризантеми, ромен і інші багаторічні. У другій половині місяця обрізають троянди, щоб вони краще розвивалися і рясніше цвіли. Також варто підживити і підгорнути кущі. У кінці квітня у парнику сіють насіння квітів на розсаду. У відкритий грунт можна сіяти матіоли, немезію, однорічні хризантеми, волошки та інші холодостійкі квіти.

Як після зими впорядкувати газон?

На газоні  граблями з густими зубцями загребіть залишки торішньої трави. Підживіть газонну травичку аміачною селітрою. Вистачить 15-20 грамів на квадратний метр. Місця, де з’явився мох, обробіть розчином залізного купоросу. Для цього розчиніть 50 грамів в літрі води. Цього досить, щоб обробити один квадратний метр газону, де є мох. А через два тижні згребіть його граблями і підготуйте місця-острівці для висівання трави, щоб реставрувати газон.

Як бути з ягідними кущами і виноградниками?

Треба на початку квітня обрізати ягідні кущі, насамперед малину, якщо це не було зроблено восени або в березні. В першу чергу зріжте слабкі, уражені кліщем чи борошнистою росою, хворі, старі, поламані гілки та пагони і спаліть їх.  Залиште  молоді пагони минулого року. В аґрусу, порічок зріжте всі гілки старші восьми років, у чорної смородини — старші чотирьох. Грунт біля кущів можна покрити шматками старої толі, плівки. Це буде смертельний термос для шкідників. Якщо в найближчий тиждень не очікується похолодання і грунт підсох, можна забрати з коріння винограду  укриття від морозів. У квітні слід підживити виноград органічними чи мінеральними добривами, якщо це не зробили восени. Від хворіб і шкідників варто обприскати виноградну лозу сертифікованими препаратами.

З чого почати роботу на городі?

Зніміть вкриття з грядок із цибулею і часником, які посаджені восени. Підживіть аміачною селітрою. При підсиханні грунту акуратно проборонуйте міжряддя, щоб прикрити добрива і дати доступ кисню до цибулин. Зніміть також вкриття з грядок з щавлем, ревенем, петрушкою, селерою. Підживіть їх азотними добривами, розрихліть міжряддя. Прокопайте чи почистіть канавки, щоб з грядок стікала вода.

Коли можна сіяти і садити городину?

Коли орний шар ґрунту починає дозрівати, розсипаються грудки землі, готуйте грядки для посіву. Якщо восени не вносили органіку, то це слід зробити  навесні при перекопуванні. Якщо її немає, внесіть мінеральні добрива під час передпосівного обробітку грунту. У квітні при сприятливих умовах можна сіяти холодостійкі овочі та зелені культури: редиску, редьку, салат, шпинат, петрушку, кріп, коріандр, горох, моркву для літнього споживання, цибулю-сіянку, садити часник, цибулю на перо і ранню картоплю. Кращі результати дає посів з проміжками в 7-9 днів. Так можна зелений конвеєр забезпечити і зменшити ризики втрати врожаю від заморозків. Оскільки на вулиці ще досить холодно, на ніч грядочки треба вкривати плівкою або нетканим матеріалом. Буряки висівайте не раніше 15-25 квітня, коли плюсова температура грунту досягне 10-12 градусів.

Як подбати про майбутній врожай картоплі?

Для прискорення пророщування бульби на півтора місяці поміщають в світле місце, але не на прямі промені сонця. За 4 доби до посадки бульби обприскують спеціальним живильним розчином (1,5 столової ложки суперфосфату, 1 столова ложка сірчанокислого калію на 10 літрів води). Від хворіб насіннєві бульби перед посадкою можна обприскувати сертифікованими препаратами. Бульби висаджують, коли грунт прогріється до 8 градусів. Щоб мати добрий урожай подбайте про високопродуктивне насіння районованих сортів. Його можна придбати у фермерів Калуського району.

Як підготувати парники для ранньої зелені і овочів?

За два тижні до висівання або висаджування рослин у парники і теплиці, їх покривають плівкою, щоб грунт і повітря добре прогрілися за рахунок накопичення енергії сонячних променів. Перед посівом слід обробити насіння від шкідників і хворіб. У середині—наприкінці квітня висівають на розсаду насіння пізньостиглої капусти. У другій-третій декаді — насіння базиліка, кабачків, огірків, патисонів, гарбузів. Продовжують догляд за розсадою баклажанів, капусти білокачанної, перцю солодкого, селери, томатів. Грунт перед посівом рослин підживлюють компостом і мінеральними добривами. Важливо, щоб грунт був провапнований з осені. Якщо це не зроблено, внесіть на 1 квадратний метр один кілограм попелу.

About the author

Нелегальні мігранти у Тернополі
trending_flat
З Тернопільщини витурять 6 іноземців

У Тернополі виявили шістьох нелегальних мігрантів з Молдови.  У результаті спільної роботи Міграційної служби Тернопільської області з правоохоронними органами виявили шістьох громадян Молдови, які порушили правила перебування в Україні та не виїхали з країни вчасно. До них застосували адміністративні заходи, і прийняли рішення про примусове повернення до їхньої країни або в іншу державу. Про це повідомили у Міграційній службі Тернопільської області. "Посадові особи секторів організації запобігання нелегальній міграції реадмісії та видворення УДМС у Тернопільській області регулярно здійснюють посилені заходи щодо виявлення іноземних громадян з неврегульованим статусом перебування на території України", - йдеться у повідомленні.

Аварія у Тернополі
trending_flat
Авто влетіло в машину патрульних і зупинилося на боку: епічна ДТП у Тернополі (відео)

У Тернополі на об'їзній дорозі трапилась аварія за участю автомобіля правоохоронців і легковика. ДТП трапилась у четвер, 20 березня. Водій машини Toyota допустив зіткнення зі службовим автомобілем Renault. На порушника патрульні склали протокол за ст. 124 КУпАП. Про це повідомило видання "20 хвилин". "У нашу машину в’їхала цивільна автівка. Постраждалих немає. На місце події викликали патрульну поліцію", - прокоментували в управлінні поліції охорони в Тернопільській області.  

trending_flat
Автобус № 18 у Тернополі змінить свій маршрут: деталі

З 22 березня до 5 квітня у межах експерименту деякі автобуси маршруту №18 курсуватимуть до ТОВ «М’ясокомбінат Тернопільський».  Про таке рішення повідомили у Тернопільській міській раді. "Планується, що окремі автобуси №18 у межах експерименту, до 05 квітня, курсуватимуть від зупинки «Дорожник» до зупинки «Пролісок» - через вул. Промислову (с. Острів) із зупинками «М’ясокомбінат» (у прямому та зворотному напрямках)", - йдеться у повідомленні. Для зручності пасажирів, автобуси, які їдуть до м'ясокомбінату, будуть позначені спеціальними табличками. Читайте також: у Тернополі зміняться номери маршруток та тролейбусів: подробиці масштабного оновлення. 

Газ
trending_flat
В Україні може значно здорожчати газ: названо терміни

В Україні, ймовірно, очікується здорожчання газу для населення. Нові тарифи можуть з'явитися в платіжках вже влітку 2025 року. Про це розповів Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Згідно з його прогнозами, влітку 2025 року ціна на газ може зрости до 9,5-10 гривень за кубічний метр. "Розраховувати на власний видобуток складно через ситуацію на фронті. У разі продовження атак РФ по об'єктах розподілу газопостачання в регіонах - забезпечити населення буде складним завданням. Росія вже завдала нищівних ударів по Дніпропетровщині, Сумщині, Тернопільщині та інших областях", - розповів експерт. Олег Попенко зазначив, що для успішного проходження майбутнього опалювального сезону державі доведеться скасувати регулювання цін на газ. Це дозволить закупити необхідні 3-4 мільярди кубометрів газу. Однак це спричинить значні витрати, оскільки ринкова ціна на газ зараз становить близько 500 доларів за кубометр. Наразі вартість одного кубометра газу в Тернополі становить 7,96 грн. Про […]

Отець Олексій з Кременеччини
trending_flat
Чи можна стригти волосся дітям до року: про це розповів отець Олексій

Відомий священник з Кременеччини отець Олексій розповів про те, чи можна дітям до року стригти волосся.  Існує такий забобон, що перший раз стригти дитину треба не раніше року. Оскільки волосся людини в собі несе його енергетику, якщо обстригти їх, то на організм дитини можна накликати хвороби. Інші вважали, що до року підстригти волосся – це «відрізати язик», тобто, ви порушуєте розвиток мовлення дитини, і вона не заговорить ще довго. "Якщо дитина заросла і волосся вже велике, то чому ж не можна? Ми не забобонні люди, ми - християни. Якщо у мене довге волосся, то я його стрижу. Тим більше коли обмолитвили дитину, проводили хрещення, читали молитви на постриження. Потрібно підрізати волосся, то ж не Будулай. Все акуратно має бути. Якщо не стрижемо, то і не миймо також до року. Тому купайте та підрізайте дітям волосся та самі дотримуйтесь чистоти духовної та […]

Юрій Сенів
trending_flat
Тернопільського чемпіона з єдиноборств підозрюють у низці злочинів

Тернопільський спортсмен  Юрій Сенів розгромив приміщення у ліцеї №21, завдавши шкоди громаді на суму майже мільйон гривень, та незаконно виїхав за кордон.  Тернопільського чемпіона з єдиноборств Юрія Сеніва підозрюють у низці злочинів, проти нього відкрито кримінальне провадження. Крім того, Сенів фігурує у справі про розкрадання коштів зі спортклубу в центрі Тернополя. Також є судові рішення, що зобов'язують спортсмена сплатити борги за оренду майна в Західноукраїнському національному університеті, пишуть "Тернополяни". У 2019 році підприємець Юрій Сенів орендував підвальне приміщення в тернопільській школі №21, де відкрив спортивний клуб "Фаєр". Після закінчення терміну оренди, невдоволений Сенів навмисно пошкодив приміщення, перетворивши його на руїни. Загалом «спортсменами» знищено майна на майже мільйон гривень. У серпні 2021 року Юрій Сенів з групою осіб проник у приміщення Тернопільського ліцею №21, яке він раніше орендував, і влаштував там погром. Згідно з матеріалами справи, вночі Сенів навмисно пошкодив комунальне […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025