30.03.2023
Новини Суди

Суд скасував рішення міськради про виділення землі біля центрального ринку

Прокуратура через суд скасувала рішення про надання в оренду земельної ділянки по вул. Живова у Тернополі та домоглася повернення її громаді. Про це повідомляє пресслужба Тернопільської обласної прокуратури.

 Господарський суд Тернопільської області 25 березня задовольнив позов Тернопільської обласної прокуратури в інтересах держави до Тернопільської міської ради та ПП ««Нива&К».

Суд визнав незаконними і скасував рішення про передачу приватному підприємству в оренду земельної ділянки комунальної власності площею 0,1202 га для обслуговування критих торгових рядів по вул. Живова,9 – Митрополита Шептицького в м.Тернополі, рішення про об’єднання її з іншою земельною ділянкою. Також, визнано недійсними договір оренди землі та додаткову угоду, скасовано державну реєстрацію за приватним підприємством речового права на землю (кадастровий номер 6110100000:12:017:0134) з одночасним припиненням права її оренди та реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Земельну ділянку площею 0,1202 га, нормативна грошова оцінка якої становить 1,7 млн грн,  по вул. Живова,9 зобов’язано повернути Тернопільській міській територіальній громаді.

Нагадаємо, що зазначений позов став наступним кроком після скасування за апеляційною скаргою обласної прокуратури  рішення суду про визнання за ПП «Нива&К» права власності на вказаний об’єкт нерухомого майна, яке стало підставою для передачі в оренду земельної ділянки без проведення земельних торгів.

До набрання рішенням законної сили діє ухвала суду про забезпечення позову від 24.03.2021, якою заборонено Тернопільській міській раді, ПП «Нива&К», а також будь-яким іншим особам, у тому числі суб’єктам державної реєстрації прав та державним реєстраторам прав на нерухоме майно, державним кадастровим реєстраторам вчиняти будь-які дії, спрямовані на об’єднання, поділ, набуття, зміну або припинення речових прав на земельну ділянку за кадастровим номером 6110100000:12:017:0134.

Головне фото: пресслужба Тернопільської обласної прокуратури.

 

 

Схожі пости

На об’їзній біля ресторану “Камелот” – швидка, пожежна і поліція

У Тернополі змінили умови проведення конкурсу на перевезення пасажирів

Світлана Гривас

Лановецька громада може втратити 680 тис грн через саботаж

Перейти до панелі інструментів