30.03.2023
Новини

Єпархів Тернопільщини закликали максимально перейти на онлайнлітургії у різдвяні свята

Під час засідання обласної ради церков та релігійних організацій при обласній державній адміністрації очільник області Володимир Труш закликав релігійні спільноти краю об’єднати зусилля у боротьбі з поширенням COVID-19 в період зимових свят. Про це повідомляє пресслужба ОДА.

– Зараз ми наближаємося до важливих зимових релігійних свят: дня святого Миколая, Різдва Христового, Водохреща. В нас є багато чудових традицій. І в цей  період можуть виникати великі скупчення людей. Однак сьогодні ми знову чуємо про негативні «антирекорди», пов’язані із кількістю хворих. Від нас усіх також багато залежить, щоби призупинити цю страшну хвилю хвороби. Тому безпека про здоров`я і життя жителів області має бути на першому місці», – зазначив голова обласної державної адміністрації Володимир Труш.

Він нагадав, що з 19 грудня 2020 року по всій території України будуть діяти нові обмеження. Проведення релігійних заходів дозволяється за умови дотримання карантинних умов та соціальної дистанції – одна людина на 10 кв. м.

– Ми маємо досвід, коли святкували Паску в умовах жорстких обмежень. Тому не варто розслаблятися і бути дуже безпечними зараз. Якщо є можливість, прошу максимально забезпечити онлайн-трансляцію святкових богослужінь. Щоб всі, хто залишиться вдома, змогли долучитися до спільної молитви», – зазначив Володимир Труш.


Нагадаємо у час, коли богослужіння у храмах заборонили, на Великдень 19 квітня Почаївська Успенська лавра Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) відкрила двері для вірян. У храмі було скупчення людей, дистанції ніхто не дотримувався, багато парафіян не мали засобів індивідуального захисту, повідомляла поліція. Проте до відповідальності ніхто не притягнутий. Як виявилося, жодним чином не покарали і настоятеля Почаївської лаври, хоча за порушення ним рекомендацій і було відкрито кримінальне провадження. Як повідомляв раніше виданню Терміново начальник Головного управління Нацполіції в Тернопільській області, кримінальне провадження було закрите.

Фото: пресслужба ОДА.

Схожі пости

Сьогодні – День військового журналіста України, який запровадили після смерті кременчанина Дмитра Лабуткіна

Майже весна: на Тернопільщині зацвіли перші підсніжники. Фотофакт

У Зборові на вихідних горів продуктовий магазин

Перейти до панелі інструментів