17.10.2021
Здоров’я Новини

В управлінні охорони здоров’я з’ясовують походження фейка про припинення прийому в обласній дитячій поліклініці

Повідомлення про те, що поліклінічне відділення обласної дитячої лікарні з 13 листопада призупиняє діяльність з надання високоспеціалізованої третинної амбулаторної допомоги, з’явилося в тернопільських ЗМІ. У оголошенні, яке написане начебто від імені адміністрації лікарні, пояснено, що такі зміни зумовлені тим, що обласну дитячу лікарню, згідно з розпорядженням міністра охорони здоров’я Максима Степанова, внесли у список медичних закладів, що призначені для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом.

До речі, подібного оголошення ми не знайшли ні на офіційному сайті лікарні, ні на її сторінці у Фейсбуці, на якій практично щодня з’являються нові дописи.

Коли обласна лікарня почне приймати пацієнтів з СOVID-19, в якому режимі працюватимуть інші відділення медзакладу, та й зрештою куди мають звертатися пацієнти поліклініки, з’ясовувало видання Терміново.

“Оголошення не бачила, працюємо, як і працювали”

Як підтвердили в обласному управлінні охорони здоров’я, цей медзаклад справді внесений у резервний список тих, які мають лікувати хворих з СOVID-19. Проте поліклінічне відділення лікарні ніхто не закривав, воно працює і ніхто не давав жодних вказівок його закривати, запевнили і в медзакладі, і в управлінні. Звідки взялося оголошення, не знають.

– Я не бачила того оголошення, – говорить заступниця головного лікаря обласної дитячої лікарні Алла Філюк. – З понеділка поліклініка працює в повноцінному режимі.

Невідомо про це оголошення і начальниці обласного управління охорони здоров’я Ользі Ярмоленко. Про нього вона дізналася з інтернету.
– Я відправила нашу головну спеціалістку, щоб вона розібралася з цією ситуацією, – каже посадовиця. – Не знаю нічого про це оголошення. Хто його дав? Головний лікар і начмед мене проінформували, що медзаклад працює відповідно до умов помаранчевої зони.

Поліклінічне відділення обласної дитячої лікарні працює і приймає хворих, але тільки за електронними направленнями від сімейних лікарів.
– У поліклініці не приймаємо ковідних хворих та пацієнтів з температурою і ознаками гострого респіраторного захворювання, – зазначає пані Філюк. – У нас прийом проводять вузькі спеціалісти – це неврологи, ортопеди, хірурги, загалом 24 спеціальності. А вся невідкладна допомога надається у приймальному відділенні та травмпункті. Стаціонар, а це 24 відділення, працює на ургентну допомогу – це невідкладні операції, травми після ДТП, опіки, гостра неврологічна ситуація, ортопедія, травматологія, лор, щелепно-лицева хірургія, нейрохірургія. Усі ці пацієнти йдуть до нас.

Місць немає, як зробити окремий потік хворих досі не визначили

Обласна дитяча лікарня завантажена пацієнтами і Алла Філюк вважає не зовсім правильним розглядати її ще й як заклад, який лікуватиме хворих з COVID-19. Тим більше, що у Тернополі на базі міської дитячої лікарні є повноцінне інфекційне відділення і воно наразі на завантажене.
– У нас завжди була перевантажена лікарня, тому що у нас хороші спеціалісти, хороша діагностика, – каже заступниця головного лікаря обласної дитячої лікарні. – Очевидно в цій ситуації, яка склалася із захворюваністю на COVID-19, включили і нашу лікарню у цей список. Але я вважаю, що це не зовсім правильно, тому що до нас щодня поступає до 200 пацієнтів. Ми ж абсолютно все на себе взяли – від голови до ніг: і зуби, щелепно-лицева хірургія, хірургія, неврологія, нефрологія, травматологія, всі недоношені новонароджені, – все це сконцентровано тут, в одній лікарні.

Як працюватиме лікарня з ковідними хворими, тут наразі не знають. Тай до такого повороту не готові.
– У нас один єдиний корпус, ми ж не маємо окремого корпусу, який можна розділити, – розповідає пані Філюк. – Побачимо, як будуть розгортатися події. Місця у нас нема. Для таких пацієнтів має бути виділений окремий корпус. Має бути окремий потік хворих, окреме приймальне відділення. Не можуть іти хворі з температурою разом з іншими, тим більше, що це висококонтагіозна небезпечна інфекція. Будемо бачити по ситуації. Якщо інфекційне відділення буде перезавантажене, а воно ж виконує функцію і обласного інфекційного, тоді будемо змушені корегувати і вирішувати ситуацію. Будемо шукати в педіатричному відділенні місця, щоб окремо відділити таких хворих, щоб вони були далі від всіх інших.

Насамперед в резерв – лікарні, далі – стадіони

Як повідомила начальниця обласного управління охорони здоров’я Ольга Ярмоленко, наразі з дітьми хворими на COVID-19 справляється інфекційне відділення міської дитячої лікарні. А обласна дитяча лікарня внесена в резервний список.

– На сьогодні в Тернопільській області 11 дітей, хворих на СOVID-19 і 10 з підозрами, а у відділенні 55 ліжок. Так що місць вистачає, – констатує чиновниця. – Але ми працюємо на перспективу, бо нам сказали готуватися, стадіони розгортати. Тому ми спочатку розглядаємо медзаклади, де є медпрацівники та всі умови.

Нагадаємо, нещодавно МОЗ дало доручення розглянути стадіони у різних містах країни для розгортання мобільних госпіталів, якщо всі ліжкомісця в медзакладах, призначені для коронавірусних хворих, будуть заповнені. Приміром, у сусідньому Львові для цього вже розглядають стадіон «Арена Львів» та інші міські спорткомплекси, пише zaxid.net.

Схожі пости

Вирішити п’ять проблем Тернопіль сподівається через звернення до голови Верховної Ради та прем’єра

Світлана Гривас

На Тернопільщині автомобіль врізався у вантажівку

Керівник одного із тернопільських підприємств хотів відкупитися від криміналу за 3 тисячі

Перейти до панелі інструментів