19.01.2022
Новини

На якому місці опинився Тернопіль у рейтингу Forbes

Часопис «Forbes Україна» опублікував рейтинг українських міст, які є найсприятливішими для ведення бізнесу.

Очолив список 38 українських міст Івано-Франківськ, на другій сходинці опинилися Вінниця, а Львів посів третє місце. Київ опинився на четвертому місці, а Тернопіль замикає чільну п’ятірку, пише “ZAXID.NET”.

У рейтингу оцінювали привабливість для бізнесу українських міст із кількістю населення понад 90 тис. людей. Його автори прагнули визначити найперспективніші напрями для експансії українських або іноземних підприємців в те чи інше місто. Уклали рейтинг за 10 критеріями, зокрема це прозорість міської влади, ділова активність, легкість ведення бізнесу та купівельна спроможність, транспортне сполучення, безпека, освіта, сприйняття міста його жителями, привабливість для міграції та екологічна ситуація.

Перше місце в рейтингу зі 720 балами посів Івано-Франківськ. Попри обмежене транспортне сполучення із іншими регіонами, місто отримало високі оцінки завдяки позитивній демографічній ситуації, легкості ведення бізнесу, привабливості для переселення, а також низькому рівню злочинності.

Вінниця опинилась на другій сходинці та дістала 717 балів. Укладачі рейтингу відзначили, що це місто загалом посідає перше місце в країні за легкістю ведення бізнесу та, зокрема, простотою оформлення та отримання права оренди на земельну ділянку. Окрім того, жителі Вінниці більш задоволені життям, ніж люди з інших міст. Проте негативом є відносно невеликі заробітні плати.

Львів став третім та отримав 708 балів. Серед переваг – великий економічний потенціал, швидке перетворення міста на транспортний хаб. Також було відзначено високу якість освіти, що дало змогу місту «не лише досягти максимального результату за критерієм якості освіти, а й виробити кадрову базу для нової економіки». Водночас один з експертів рейтингу, генеральний директор ІТ-компанії ELEKS Андрій Крупа зарахував до негативу те, що в місті є кадровий голод, зумовлений виїздом за кордон великої кількості студентів.

Загалом рейтинг міст є таким:

  1. Івано-Франківськ – 720 балів;
  2. Вінниця – 717 балів;
  3. Львів – 708 балів;
  4. Київ – 706 балів;
  5. Тернопіль – 656 балів;
  6. Ужгород – 641 бал;

Схожі пости

Поливаний понеділок: історія та традиції свята

«Дам тобі в рило». Поліція не побачила злочину у погрозах депутата-кнопкодава обласної ради до журналіста

Redaktsia

ТОП-5 книг про здоров’я, які варто прочитати напередодні другої хвилі коронавірусу

Перейти до панелі інструментів